Modu? wysy?ka Poczta Polska Opencart 1.4.9.2

Czyli miejsce gdzie można dodawać linki do plików Opencart, modułów, tłumaczeń czy templates przydatnych polskim użytkownikom tego systemu.

Moduł wysyłka Poczta Polska Opencart 1.4.9.2

Postprzez copl » 11 sty 2011, o 22:11

Witam,
pozwoliłem sobie pozmieniać nieco moduł do wysyłki poprzez Poczte Polską. Zmiany jakie wprowadziłem to:
- rozdzieliłem wysyłkę na 4 typy: paczka ekonom., paczka priorytet., paczka pobraniowa ekonom. i paczka pobraniowa prioryt. Klient może sobie wybrać jedną z opcji która mu odpowiada
- każdą z tych opcji można w adminie wyłączyć i każdej z nich osobno przypisujemy stawki w zależności od wagi (wprowadzony jest aktualny cennik PP, jeśli ktoś ma rabat na wysyłke to musi sobie pozmieniać)
- przesyłki pobraniowe można wyłaczyć dla:
klientów niezarejestrowanych
lub po przekroczeniu zadanej wartości koszyka
- można włączyć (po przekroczeniu ustalonej kwoty koszyka) również doliczenie opłaty za wartość - dopłata wyliczana wg aktualnych stawek PP
- można ustalić, od jakiej kwoty koszyka włącza sie darmowa wysyłka
- można dodać stałą opłatę za pakowanie
Ważna uwaga ! Wszystkie kwoty podane w adminie dla Poczty Polskiej są kwotami BRUTTO - tak jest wygodniej, żeby tego nie trzeba było przeliczać.
Moduł działa poprawnie na wersji 1.4.9.2 i najprawdopodobniej na wersji 1.4.9.1 też będzie działał.

Bierzcie i testujcie. viewtopic.php?f=30&t=388&start=10#p1194

PS. Muszę jeszcze zsynchronizować z tym metodę płatności, bo skoro ktoś wybierze metodę za pobraniem to nie można mu proponować przelewu bankowego.
copl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Moduł wysyłka Poczta Polska Opencart 1.4.9.2

Postprzez jang1200 » 11 sty 2011, o 23:30

Witam

Miło z Twojej strony , że podzieliłeś się z nami swoją pracą.
copl napisał(a):Ważna uwaga ! Wszystkie kwoty podane w adminie dla Poczty Polskiej są kwotami BRUTTO - tak jest wygodniej, żeby tego nie trzeba było przeliczać.
Moduł działa poprawnie na wersji 1.4.9.2 i najprawdopodobniej na wersji 1.4.9.1 też będzie działał.
Jeszcze nie testowałem ale mam pytanie co to znaczy "są kwotami BRUTTO" ?
Na fakturze też będzie kwota brutto ?

copl napisał(a):PS. Muszę jeszcze zsynchronizować z tym metodę płatności, bo skoro ktoś wybierze metodę za pobraniem to nie można mu proponować przelewu bankowego.

Jeśli jeszcze nie rozpocząłeś pracy nad powyższym to może zastanów się nad połączeniem i sposobu wysyłki i metody płatności w jedną całość (na jednej stronie).

Pozdrawiam
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Moduł wysyłka Poczta Polska Opencart 1.4.9.2

Postprzez copl » 12 sty 2011, o 00:05

jang1200 napisał(a):Jeszcze nie testowałem ale mam pytanie co to znaczy "są kwotami BRUTTO" ?
Na fakturze też będzie kwota brutto ?

Wszystkie kwoty w OC podaje sie jako NETTO - do nich doliczany jest podatek VAT (wg ustalonych przez nas stawek) i taka cena jest podawana jako suma w koszyku a potem na fakturze. Z kolei na stronie PP wszystkie stawki podawane są BRUTTO czyli z podatkiem VAT. Zatem należało by odjąć ten VAT i taką kwotę wpisywać. Troche to kłopotliwe, łatwo o pomyłkę a w końcowym efekcie mogą wyjść nierówne kwoty (np 10.99 zamiast 11.00).
Na fakturze wszystko będzie "po staremu", czyli kwota brutto z wyszczególnionym vat-em.

Jeśli chodzi o drugi problem to sprawa jest dosyć prosta - jeśli właczymy w adminie "Płatność przy odbiorze" to przy opjacj wysyłki też się pojawi wysyłka za pobraniem (chyba że ktoś ją wyłaczy innymi, wspomnianymi wcześniej parametrami). Przy wyborze płatności, nie będzie juz możliwości wyboru pomiędzy COD a przelewem, bo niejako wynika to ze sposobu dostawy. I to wszystko. Jak znajdę chwilkę to to dodam.

Wszelkie uwagi mile widziane :)
copl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Moduł wysyłka Poczta Polska Opencart 1.4.9.2

Postprzez jang1200 » 12 sty 2011, o 00:52

Zainstalowałem i niech nikt więcej tego nie robi, przynajmniej póki co.

@copl mam dla Ciebie przykrą wiadomość. W tym stanie ten moduł nie jest nic wart.
Wygląda bardzo fajnie (i jak go przerobisz to na pewno będzie ekstra) ale...
Poczta polska NIE JEST płatnikiem podatku VAT co oznacza, że kasa którą każdy z nas zostawia na poczcie to to jest kwota NETTO a ty zamiast dodać do tego:
Kod: Zaznacz cały
$this->data['poczta_polska_ekonom_rate'] = '1:9.50,2:11.00,5:13.00,10:18.00,15:21.00,20:30.00,30:36.00';
23% VAT-u to Ty go odejmujesz :o od tych kwot.
Pierwsza wizyta urzędnika skarbowego i leżysz jak Kluska :P

Kwoty które wpisałeś do skryptu to są ceny NETTO.

Jak już się uporasz z powyższym to może dołożysz też listy ?
List polecony może ważyć do 2kg i b.często takowe wysyłam.

Pozdrawiam
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Moduł wysyłka Poczta Polska Opencart 1.4.9.2

Postprzez copl » 12 sty 2011, o 01:50

Powoli kolego :)
To że Poczta nie płaci VAT-u (tutaj masz rację) to jedno. Ale to że to MY wystawiamy kupującemu fakturę, na której widnieje kwota za przesyłkę - to drugie.
My nie jesteśmy zwolnieni z VAT-u.
Przeczytaj tutaj: http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-podatkowe/podatek-vat-i-akcyza/odpowiedzi/wysylka-poczta-a-podatek-vat.html
Oczywiście temat do dyskusji. Trzeba go wyjaśnić.
A gdyby sie okazało, że nie można ujawniać na fakturze VAT-u od przesyłki to wystarczy zrobić dla Poczty Polskiej Vat=0.

Jeśli chodzi o list polecony to jest taki problem: waga do 2 kilogramów ale i "płaski" gabaryt, taki żeby zmieścił się w kopercie, nie możemy dać klientowi wyboru bo on nie wie jaki jest rozmiar całości przesyłki. Moim zdaniem, jeśli coś się kwalifukuje do przesyłki listem poleconym to trzeba to listem wysłać a klient zapłaci za to jak za paczkę - tutaj Twój zysk.
copl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Moduł wysyłka Poczta Polska Opencart 1.4.9.2

Postprzez jang1200 » 12 sty 2011, o 08:37

Powiem krótko : wydrukuj taką fakturę i idź z nią do US.
Zobacz datę wpisu na który się powołujesz.

http://www.pit.pl/koszty_przesylki_poda ... e_3756.php
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Moduł wysyłka Poczta Polska Opencart 1.4.9.2

Postprzez copl » 13 sty 2011, o 12:56

@jang1200 - wychodzi na to że masz rację :)
trzeba niestety doliczać VAT do przesyłki, czyli wysyłka pocztą jest jeszcze mniej atrakcyjna ... :cry:
Zmienię to. Zabieram sie za poprawki, przy okazji zmienie troche darmową wysyłkę.
copl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Następna strona

Powrót do Opencart Download

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron