Wsp?lne, polskie t?umaczenie Opencart 1.4.0 - do??cz!

Dla wszystkich programistów pracujących nad dodatkowymi modułami lub poprawkami dla Opencart; w tym prace nad tłumaczeniami głównego systemu czy modułów.

Re: Wspólne, polskie tłumaczenie Opencart 1.4.0 - dołącz!

Postprzez OtherCoder » 2 lut 2010, o 17:01

I jak tam testuje ktoś?
OtherCoder
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 18:16

Re: Wspólne, polskie tłumaczenie Opencart 1.4.0 - dołącz!

Postprzez pXp » 3 lut 2010, o 15:24

Witam wszystkich.
Właśnie jestem na etapie testów OpenCart w wersji PL i wydaje mi się że odwaliliście kawał porządnej roboty.

Co zauważyłem już na wstępie to że niektóre wartości pozostają domyślnie angielskie:
system/lokalizacja/stany magazynowe;
system/lokalizacja/stany magazynowe;
system/lokalizacja/strefa podatkowa (trzeba dodać polski VAT);
system/lokalizacja/stawki podatku;
system/lokalizacja/jednostki pomiaru;
system/lokalizacja/jednostki wagi

Generalnie sam skrypt sklepu wydaję się tym czego szukam. Jeśli udałoby się stworzyć porządną polską społeczność, zainteresować developerów do pisania modułów to w zasadzie OpenCart jest bezkonkurencyjny.
Dotychczas wdrażałem sklepy na KQS (sklep dośc przyjazny, ale ciągle robiony na tabelach, szyfrowany, dodatkowo problemy z kontaktem z autorem skryptu), na preście (skrypt również niezły ale przerabianie szaty graficznej jakoś mi nie podchodzi, mimo kilku wdrożeń). Oczywiście zawsze można skorzystać ze skryptu typu SOTE, ale nie w przypadku małych Klientów, gdzie cena ma znaczenie.
Dość poważne nadzieje wiązałem też z Gekosale , jednakże przed twórcami jeszcze dużo pracy. Aż natrafiłem w zasadzie dość przypadkowo na OpenCart... który okazał się bardzo zachęcający.

Dzięki Wam mamy już fajne tłumaczenie skryptu, widziałem również że powstało już kilka modułów (wysyłka, płatność), więc myslę że to kwestia czasu a się OpenCart spopularyzuje.

To co mi brakuje brakuje (albo jeszcze nie znalazłem) to:
- moduł do faktur (rachunków)
- integracja z allegro
- pliki dla porównywarek cenowych

pozdrawiam grupę.
pXp
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lut 2010, o 17:59

Re: Wspólne, polskie tłumaczenie Opencart 1.4.0 - dołącz!

Postprzez OtherCoder » 6 lut 2010, o 00:50

pXp napisał(a):Witam wszystkich.
Co zauważyłem już na wstępie to że niektóre wartości pozostają domyślnie angielskie:
system/lokalizacja/stany magazynowe;
system/lokalizacja/stany magazynowe;
system/lokalizacja/strefa podatkowa (trzeba dodać polski VAT);
system/lokalizacja/stawki podatku;
system/lokalizacja/jednostki pomiaru;
system/lokalizacja/jednostki wagi


Akurat tutaj to trzeba by przerabiać instalator który wgrywa bazę danych aby od razu było tak jak trzeba (po polsku ;) ). wszystkie te wartości możesz zmienić sam w panelu admina. Więc nie jest to niedogodność.

UF chyba trzeba się wziąć za system hehhe bo jakiś marny odzew społeczności.
OtherCoder
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 18:16

Re: Wspólne, polskie tłumaczenie Opencart 1.4.0 - dołącz!

Postprzez potas » 6 lut 2010, o 23:41

edinfx dzięki za tłumaczenie raz jeszcze;
mam kilka uwag do tłumaczenia, ale to wkrótce opublikuję moją wersję a później może komuś uda się obie porównać?! :)
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31

Re: Wspólne, polskie tłumaczenie Opencart 1.4.0 - dołącz!

Postprzez pryqu » 17 lut 2010, o 18:33

dzięki za tłumaczenie, instaluje dzisiaj system i jeśli znajdę jakieś błędy to postaram się w najbliższym czasie przesłać poprawki.
pryqu
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lut 2010, o 18:30

Re: Wspólne, polskie tłumaczenie Opencart 1.4.0 - dołącz!

Postprzez potas » 2 mar 2010, o 18:54

edinfx Twoje tlumaczenie poki co pozostaje jedynym dla wersji 1.4; z braku czasu moja wersja jeszcze dlugo nie powstanie. Tak czy inaczej wiekszych bledow nie znalazlem. Dzieki jeszcze raz za wsparcie polskiej spolecznosci Opencart swoim tlumaczeniem.
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31

Re: Wspólne, polskie tłumaczenie Opencart 1.4.0 - dołącz!

Postprzez Rime » 10 mar 2010, o 21:21

Ze względu na zmiany wprowadzone w 1.4.1 i 1.4.2 niektóre wpisy w languagepacku są do poprawienia jak i dopisania.

1) "Pokaż %s do %s z %s (%s Strony)" na stronach kategorii zarówno w katalogu dla klientów jak i w panelu administratora. Nadawanie zmiennym wartości i wyświetlanie ich następuje teraz w inny sposób który pozwala na rezygnację z wyświetlania którejś z nich. Aby zachować standardową formułę wystarczy poprawić jedną linię na:
Kod: Zaznacz cały
$_['text_pagination']       = 'Pokaż {start} do {end} z {total} ({pages} Strony)';
w obu plikach polish.php

2) Nowa opcja kilku sklepów na stronie zmusza również do kilku poprawek, póki co znalazłem to:
- do admin/language/polish/common/header.php dopisać po $_['text_feed'] = 'RSS Produktów';
Kod: Zaznacz cały
$_['text_front']             = 'Twoje sklepy';
oraz po $_['text_stock_status'] = 'Stany magazynowe';
Kod: Zaznacz cały
$_['text_store']             = 'Sklepy';

- do admin/language/polish/catalog/category.php dopisać po $_['entry_sort_order'] = 'Kolejność:';
Kod: Zaznacz cały
$_['entry_store']               = 'Sklep:';

Oraz niezbędny jest nowy plik store.php do admin/language/polish/setting/ narazie u mnie jest to plik z zestawu angielskiego

To narazie wszystko co zauważyłem
Rime
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 mar 2010, o 22:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozwój systemu Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron