Szablon dla u?ytkownik?w OpenCart

Wszelkie dyskusje odnośnie wyglądu Opencart. Pomoc przy szablonach (templates, themes) czy rozmieszczeniu grafiki.

Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez staniapl » 9 lut 2013, o 01:36

Witam,

W wolnej chili poświęciłem się do szablonu OpenCart, proszę o słowa (uznania / bądź konstrukcyjne krytyki)

Szablon oparty jest o bibliotekę 'bootsrap' - jeżeli wpadnie w gusta rozdam kilka egzemplarzy za free dla użytkowników forum.

Demo:

http://gss.forwebonly.website.pl/

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez adikon.oc » 9 lut 2013, o 09:29

Witam

Fajnie top strony wygląda jak i slideshow a reszta tak jak by nie zmieniona prócz buttonów.
Szablon zapowiada sie ciekawie ale pokombinuj jeszcze ze strona produktu, listingiem i w koszyku gdzie masz możliwość wybrania 'Use Coupon Code' 'Use Gift Voucher' to sumy zamówienia powinny być z prawej strony na równo z boksem 'What would you like to do next?'.

I zajmij sie SEO szablonu:
nazwy produktów w boksach/listingach daj w h2 a kategorii/subkategorii w h3

pozdrawiam i powodzenia
Adrian
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez staniapl » 10 lut 2013, o 16:09

Adikon - dzięki właśnie o takie opinie mi chodziło - konkretne co jest do zmiany.

reszta tak jak by nie zmieniona prócz buttonów.


Ogólnie tak - wydaje mi się, że w porządku to wygląda więc nie ma sensu zmieniać aby tylko było inaczej, dodany został delikatny gradient na footer.

w koszyku gdzie masz możliwość wybrania 'Use Coupon Code' 'Use Gift Voucher' to sumy zamówienia powinny być z prawej strony na równo z boksem 'What would you like to do next?'.

Nie bardzo kumam o co chodzi ..

I zajmij sie SEO szablonu


W tej chwili został dodany główny <h1> w header (gdzie wyświetlana jest nazwa sklepu - nad logo) tytuły produktów załadowane w <h2>

W kategorii tytuł kategorii - wrzucany jest w <h2> (by nie występowały dwa <h1>), tytuły produktów w <h3>

W produkcie tytuł w <h2> oraz cena produktu w <h3>


Dzisiaj przerobiłem moduł Fetured (polecane) wyświetlane w karuzeli.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez PiterEL » 18 lut 2013, o 11:42

Bardzo fajny szablonik. Czy mogłbym dostać w gratisie :) ?
PiterEL
 
Posty: 151
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 23:21

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez borubar » 19 lut 2013, o 09:09

staniapl napisał(a):Witam,

W wolnej chili poświęciłem się do szablonu OpenCart, proszę o słowa (uznania / bądź konstrukcyjne krytyki)

Szablon oparty jest o bibliotekę 'bootsrap' - jeżeli wpadnie w gusta rozdam kilka egzemplarzy za free dla użytkowników forum.

Demo:

http://gss.forwebonly.website.pl/

Pozdrawiam


Moim zdaniem przemyślana przeróbka, bez wodotrysków, niepotrzebnych udziwnień.
Podoba mi się bardzo top (zmieniona wyszukiwarka, dodany kontakt u góry) no i koszyk - to jest najlepsze posunięcie, wg mnie.

Jedyne co mnie męczy to http://gss.forwebonly.website.pl/index. ... path=25_28
Ta podstrona jakoś tak nie pasuje do całości grafiki szablonu, te ramki jakby zbyt chude, może dodaj jakiś pixel.
borubar
 
Posty: 232
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 12:19

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez adikon.oc » 19 lut 2013, o 10:26

witam

w zalączniku obrazek z koszyka o co mi chodziło kilka postów wyżej - te nazwy 'Shopping Cart (0.15kg)' jak i 'What would you like to do next?' nie potrzebują znaczników 'H1' i 'H2'

a teraz dalej:
- z footer usuń znaczniki H2 (nazwy kolumn, szkoda marnować znaczników dla zwykłych nazw kolumn) i do linków tam znajdujących sie dodaj rel="nofollow"
- na listingach produktów zwiększ czcionke z nazwą produktu
- w Kontakcie zmniejsz czcionke bo jest za duża (i w sumie masz tam cały adres sklepu to pokusiłbym się o dodanie tam mapki z google) (przypuszczam, że tu nazwy są duże bo dane są w znacznik 'H' - więc trzeba to zmienić)
- w rozwijanym koszyku w headerze button 'View cart' ma podkreślenie
- ceny nie powinny być w 'H4' (to akurat zauważyłem na karcie produktu) ale za to nazwa producenta już tak (najlepiej w H3)

teraz tak przeglądam strona po stronie i widzę, że wszedzie się marnują znaczniki 'H'
te znaczniki powinny być używane tylko do nazw kategorii, produktów i producentów

pozdrawiam
Adrian
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez borubar » 19 lut 2013, o 10:55

adikon.oc napisał(a):
teraz tak przeglądam strona po stronie i widzę, że wszedzie się marnują znaczniki 'H'
te znaczniki powinny być używane tylko do nazw kategorii, produktów i producentów

pozdrawiam
Adrian


Tu adrian ma racje.
borubar
 
Posty: 232
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 12:19

Następna strona

Powrót do Opencart Templates Pomoc przy szablonach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości