Szablon dla u?ytkownik?w OpenCart

Wszelkie dyskusje odnośnie wyglądu Opencart. Pomoc przy szablonach (templates, themes) czy rozmieszczeniu grafiki.

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez staniapl » 16 mar 2013, o 22:36

Witam, zmiany (z poślizgiem - mało czasu) zostały wprowadzone, czy macie jeszcze jakieś sugestię ??
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez schematx.pl » 16 mar 2013, o 23:26

kosmetyka karty produktu;
- dodaj jakiś "znaczek powiększenia" na miniaturkach produktów bo tak w sumie się "zdziwiłem" że nie ma klasycznego zooma a na miniaturce nie pojawia się żadna ikona powiększenia.
- przyciski dodaj do listy życzeń i porównania przysuń bliżej przycisku "dodaj do koszyka"
- dopasuj ikony oceny produktu (gwiazdki) do stylu innych przycisków bo są płaskie
- "stara cena" jest czerwona, mogła by być pomarańczowa i nieco mniejszą czcionką
- wydaje mi się że kolor podświetlenia guzika "dodaj do koszyka" ma intensywniejszy kolor podświetlenia niż sam "koszyk"

- pasek menu głównego mógłby podświetlać wybraną kategorię na niebiesko (gradient tak jak na przyciskach koszyka)
schematx.pl
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 20:11

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez adikon.oc » 16 mar 2013, o 23:42

staniapl napisał(a):Witam, zmiany (z poślizgiem - mało czasu) zostały wprowadzone, czy macie jeszcze jakieś sugestię ??

Witam

w footerze miało być "nofollow" a nie "nofallow" i w sumie do "Site Map" nie dodawaj tego atrybutu
dalej wystepuje marnotrawstwo znaczników "H" - dla SEO jest to niedozwolone tym bardziej jesli chodzi o sklep

edit: przyglądam sie bliżej i raczej nie wprowadziłeś tych zmian o których wspiminałem wcześniej

pozdrawiam
Adrian
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez staniapl » 19 mar 2013, o 18:39

Faktycznie, zapomniałem o opcjach dodatkowych w product (h2) - poprawiono

dodaj jakiś "znaczek powiększenia" na miniaturkach produktów bo tak w sumie się "zdziwiłem" że nie ma klasycznego zooma a na miniaturce nie pojawia się żadna ikona powiększenia.


Dodałem w product

- przyciski dodaj do listy życzeń i porównania przysuń bliżej przycisku "dodaj do koszyka"


Poprawiłem :)

dopasuj ikony oceny produktu (gwiazdki) do stylu innych przycisków bo są płaskie


Zmieniłem, oraz dodałem je na stałe nawet jeśli produkt nie był oceniany (wg mnie ładnie się to prezentuje)
- "stara cena" jest czerwona, mogła by być pomarańczowa i nieco mniejszą czcionką


Zmieniłem :)

- wydaje mi się że kolor podświetlenia guzika "dodaj do koszyka" ma intensywniejszy kolor podświetlenia niż sam "koszyk"


Raczej nie możliwe bo to jedna i ta sama klasa

- pasek menu głównego mógłby podświetlać wybraną kategorię na niebiesko (gradient tak jak na przyciskach koszyka)


A nad Tym jeszcze popracuje



Poprawiłem również slider na głównej - wg mnie jest teraz lepiej
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez schematx.pl » 19 mar 2013, o 19:15

co do przycisku do koszyka - fakt jeśli określasz cieniowanie za pomocą stylu css to przy większych elementach będzie jaśniej, a mniejszych będzie ciaśniej i ciemniej. można by się zatem pokusić o oddzielną klasę dla koszyka nad menu i oddzielną dla przycisków, ale to taka kosmetyka i niemalże niezauważalna różnica.

swoją drogą bardzo dobry szablon i na prawdę godny uwagi slider.
schematx.pl
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 20:11

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez staniapl » 20 mar 2013, o 23:23

Dzieki bardzo za dobre słowo ;)
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Szablon dla użytkowników OpenCart

Postprzez staniapl » 22 mar 2013, o 11:23

Dzisiaj, dorobiłem akcję po najechaniu na produkt w kategorii - produkt najechany się podświetla - reszta dostaje opacity ;)
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opencart Templates Pomoc przy szablonach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości