Pro?ba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Miejsce dla ogólnych, luźnych dyskusji odnośnie systemu Opencart.

Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez nojeks » 18 sty 2014, o 12:25

Cześć.
Chcę uruchomić sklep na OC bo wydaje mi się do tego najbardziej odpowiedni, szybki i przejrzysty. Jest jednak problem, nie tyle z PHP, MyQSL, (czy nawet js) a z strukturą budowy OC.
Nie wiem gdzie są zdefiniowane class-y (domyślam się, że system/library :)) ale co która robi. Jak ewentualnie napisać jakiś moduł i go prawidłowo połączyć w całość, ewentualnie zmodyfikować tak by nie wysypało się 1000 błędów :)

Może napiszę co chcę zmienić:
1. Na karcie produktu potrzebuję więcej opcji no i to jak wiadomo jest w OC proste,
problem jest innego rodzaju otóż:
a) opcje typu "text" potrzebuję trzy takie i je sobie dodałem jednak muszą to być liczby (jak wiadomo "number" nie obsługują prawie żadne przeglądarki). Oczywiście napisałem w js żaby to sprawdzać no i dawać komunikat (opcja jest wymagana). I tu schody się zaczynają bo mając liczbę (wysokość)x(szerokość) i (szerokość_wew.) czyli wspomniane trzy pola "text" chcę wyliczyć cenę bazową. Oczywiście nie chodzi o prostą operację mnożenia czy dodawania a o pobranie z bazy danych konkretnej wartości dla podanej szerokości i wysokości. Tabela w bazie ma postać id_towaru, wysokość, szerokość, cena.
b) Klient musi podać poprawny wymiar nazwę to W x S x G (to też zrobiłem w js ale nie do końca mi to się podoba) skrypt wysyła dane i porównuje dane z formularza z danymi w bazie w wyniku zwraca cenę bazową. Mówiąc prościej jak szersze i wyższe to droższe.
c) procentowe obliczanie opcji tzn. opcja np.: kolor biały 0% dopłaty (czyli cennik) a opcja złoty 10% dopłaty do ceny bazowej.
nojeks
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 22:50
Lokalizacja: ??dzkie, ?wieciech?w

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez nojeks » 27 sty 2014, o 13:13

Witam ponownie.
Pozwolę sobie odpowiedzieć sam na zadane pytanie/prośbę o pomoc. Możliwe, że komuś się to przyda i zaoszczędzi kilka dni czy godzin.
Budowa OC to trzy "człony" Kontroler (controller) główna (może się mylę) klasa (class), model i view (widok). Za edycję wizualną odpowiada widok i wszystkie pliki .tpl z nazwami takimi jak nazwy klas czy modułów. Dodanie jakiejkolwiek zmiennej w pliku .tpl kończy się komunikatem "Notice..." zmienna nie odnaleziona czy nie rozpoznana" jako, że OC jest w pełni (no może prawie) obiektowe odwołanie się do czegoś czego nie ma w clasie->metodzie czy właściwości kończy się błędem "miękkim". Oczywiście jeśli coś ma być ustawiane z panelu->menu admina no to te same modyfikacje dotyczą admin/controller itd. jak po stronie usera tyle, że w folderze admin. Oczywiście zapamiętywanie opcji ustawień itd. to zapis do bazy, jak czegoś nie ma trzeba utworzyć kolumnę lub tabelę i odpowiednio zapisać i zaczytać z nich/do nich dane to chyba najprostsze jak się wie co jest gdzie.:)
Oczywiście moje postrzeżenia mają naleciałości z innych języków w tym pascal i są bardzo pobieżne więc proszę o wyrozumiałość i korekty :)
Powoli jednak zaczynam "kumać" co w OC piszczy i coraz bardziej mnie on wciąga.

P.S.
Ja dołożyłem sobie przy produkcie dodatkową możliwość (nie mówię o opcjach) włączenia/wyłączenia przycisku "do koszyka". Założenie było takie, że nie wszystko jest bezpośrednio na sprzedaż ale klient może sobie obejrzeć np. kolor, tkaninę, strukturę, perforację, poczytać instrukcję a wyświetlane to jest jako towar(produkt) a co mnie z kolei daje statystyki co częściej jest przeglądane. Czyli bez większych ingerencji podzieliłem towar na ten co jest na sprzedaż(tu nie do końca bo nad tym systemem usprawnień/mod. pracuję) a co jest dodatkiem /składnikiem produktu końcowego i można mu się przyglądać do woli.

Jak zakończę prace podam linka do sklepu.

P.S.
Co sądzicie o home.pl bo tam ma być docelowo a różne opinie czytałem, może na to pytanie coś Powiecie ?? :)
nojeks
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 22:50
Lokalizacja: ??dzkie, ?wieciech?w

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez staniapl » 27 sty 2014, o 14:07

Co sądzicie o home.pl bo tam ma być docelowo a różne opinie czytałem, może na to pytanie coś Powiecie ??

omijaj szerokim łukiem.
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez nojeks » 31 sty 2014, o 10:38

Dzięki za odpowiedź.
A w takim razie który hosting jest ok??
nojeks
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 22:50
Lokalizacja: ??dzkie, ?wieciech?w

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez staniapl » 1 lut 2014, o 00:32

Musisz jednak przewidzieć parę rzeczy ..

do sklepów poniżej 2.000 produktów i odwiedzin mniej więcej 500 / dobę - polecę superhost.pl
- cena jest świetna (ale, no właśnie jest ale mam postawionych kilka sklepów i jeden mniej więcej ma ok 500- 800 unikalnych odwiedzin na dobę. ok 8 tyś produktów / ok 400 kategorii i obciążenie czasami sięga 100% - 300%, no i dość często "too many connection mysql")

kolega adicon.oc bardzo chwali sobie linuxpl.com, szerokim łukiem omijaj nazwa.pl, home i 1&1
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez jang1200 » 5 lut 2014, o 19:37

staniapl napisał(a):no i dość często "too many connection mysql")

Cóż czas na zmiany ... :roll:
Po pierwsze dorobić cache dla produktów czego w żadnej z wersji OC nigdy nie było.
Po drugie napisać nową klasę Cache. Kiedyś dawno temu wrzuciłem taką na angielskie forum to jakiś pajac wykasował wogóle mojego posta... Teraz widzę, że w 1.5.x.x zrobił coś prawie po mojemu ale tylko prawie... Dołożył te swoje dziwadła z przyklejaniem czasu do nazwy pliku i ciągłym sprawdzaniem i kasowaniem...
W wersjach poniżej 1.5 w konstruktorze wczytywał wszystkie pliki z katalogu cache i starsze aniżeli godzinę wcześniej utworzone kasował... Były wtedy też cachowane kategorie a teraz i to wywalił... Zostawił np. cache województw i kasuje je co godzinę... hmmm nawet w naszym kraju nikt z taką częstotliwością nie zmienia ani ilości ani nazw... Takie pliki cache powinny być tylko i wyłącznie nadpisywane (nie kasowane bo to zbędny czas na robienie tego) i to tylko wtedy gdy admin coś w swoim panelu zmieni...
Cache dla bestsellerów powinien być nadpisywany tylko gdy klient złoży zamówienie.
W modelach jest całe mnóstwo debilizmów pod tytułem :
1. SELECT ...
2. DELETE ...
3. INSERT ...
???
a UPDATE nie wystarczy ?

albo takie coś :
$query = $this->db->query("SELECT SUM(total) AS total FROM `" . DB_PREFIX . "order` WHERE order_status_id > '0'");
pole 'order_status_id' jest AUTO_INCREMENT a więc zawsze jest większe od zera więc komu ten warunek ? skoro ZAWSZE jest spełniony ?
Od czego powyższe zapytanie ? np. po wejściu w panel admina mamy statystyki... i niezależnie od tego czy zamówienie ma status 'Wysłane" czy 'Anulowane' czy "klient zrezygnował z zakupu" to i tak liczy je wszystkie jako sprzedaż ... :cry:
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez staniapl » 9 lut 2014, o 16:30

'order_status_id' jest AUTO_INCREMENT

no akurat status_id nie jest inkrementowany ale nie zmienia to faktu że:
zawsze jest większe od zera
:)
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Następna strona

Powrót do Dyskusje ogólne o Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron