Pro?ba o ocen? projektu

Jeśli chcesz pokazać światu swój sklep oparty o Opencart i liczysz na ocenę innych użytkowników.

Prośba o ocenę projektu

Postprzez staniapl » 17 lut 2014, o 01:22

Witam,

proszę o obiektywną ocenę sklepu (jest jeszcze w fazie rozwojowej - więc działa na subdomenie, brak seo linków)

Założenia
Sklep robię dla znajomego więc wiadomo jest niskobudżetowy, szata graficzna miała być bardzo prosta, czytelna bez zbędnych fajerwerków.

Podjęte modyfikacje
- szablon oparty na najnowszym bootsrap v 3.1
- responsywny dopasowany do urządzeń mobilnych.
- podgląd koszyka załadowano do okienka modalnego pop-up
- asynchroniczne ładowanie zdjęć produktów w kategorii oraz na stronie głównej
- moduł newsletter w stopce
- dodanie logo producenta na stronie produktu oraz w kategorii
- szablon odchudzony do minimum przy pierwszym załadunku - 576 kb (wraz ze zdjęciami i całą grafiką) - po skompilowaniu minimalnej paczki bootstrapa planuję zejść do 400 kb.

LINK:
http://lwojtkowski.pl/

Proszę o konstruktywne opinie co można by zmienić, poprawić.
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Prośba o ocenę projektu

Postprzez Peter_w » 17 lut 2014, o 21:07

Bardzo przyzwoity sklep. Osobiście odpowiada mi ta kolorystyka. Jeżeli docelowy asortyment to będą elektronarzędzia w podobnych kolorach to całość wygląda naprawdę dobrze. Dodatkowe punkty za całkowite zerwanie z konwencją graficzną OC. Widać tu dobrą szkołę www.templatemonster.com.
To świetny przykład na to, że OC może swobodnie konkurować np. z Prestą, stanowiąc alternatywę dla niszowych e-commerce.

Z punktu widzenia usera brakuje mi w OC weryfikacji przez email rejestrowanego konta. Również procedura przypomnienie hasła pozostawia sporo do życzenia. Na to jednak nie mamy bezpośredniego wpływu.

Pozdrawiam Peter
Peter_w
 
Posty: 42
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 00:01

Re: Prośba o ocenę projektu

Postprzez staniapl » 18 lut 2014, o 00:55

Dzięki za opinię, jak się robi za grafika i kodera w jednym to trzeba się oderwać i zapytać kogoś z zewnątrz.

Sklep będzie prowadził głównie sprzedaż elektronarzędzi.

Czekam na inne recenzję.
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Prośba o ocenę projektu

Postprzez Peter_w » 18 lut 2014, o 18:10

Zrób jeszcze zwijane menu w trybie mobile.

Peter
Peter_w
 
Posty: 42
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 00:01

Re: Prośba o ocenę projektu

Postprzez jang1200 » 18 lut 2014, o 20:25

Szablonik się "składa " już przy 991px , na mój gust trochę za wcześnie ? Wydaje mi się, że tak przy 800px by chyba wystarczyło ?
http://resizemybrowser.com/

Po przejściu na wersję mobile zaraz pod kategoriami pokazuje się allegro i wysyłka. Ja bym to dał raczej na koniec... Ważniejsze z punktu sprzedawcy moim zdaniem jest pokazanie klientowi towaru a nie allegro...

Kategorie może poniżej 640px zrobiłbym też zwijane ?

Przy stronicowaniu aktualna strona jest z czerwonym tłem. Kratka jest mniejsza niż pozostałe i dla mnie jakoś tak trochę dziwnie wygląda. Zrobiłbym tej samej wielkości.

"Wpisując swój adres e-mail, będziesz na bierząco ... " bie ż ąco

"- podgląd koszyka załadowano do okienka modalnego pop-up" - to mi się baaardzo nie podoba, już lepsze to z OC chociaż ja jestem za linkiem, jak klient chce zobaczyć co w koszyku to ma sobie kliknąć w link i zobaczyć na nowej stronie :) no ale to już może moje jakieś tam ;)


Produkty na stronie głównej - te które są bez "Dobra cena" to tak ale z tą ceną, no nie wiem, spróbuj dać na stałe ramkę (ta która jest jak najbardziej tak) w kolorze np. #f5f5f5 ? albo chociaż górną część ramki, tak jak jest to na stronie produktu np. http://lwojtkowski.forwebonly.website.p ... duct_id=11 , jakoś z tą górną kreską mi ta "dobra cena" ładniej wygląda :)


Tak wogóle to... takie właśnie proste, czyste grafiki bardzo mi pasują :)
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Prośba o ocenę projektu

Postprzez staniapl » 27 lut 2014, o 22:23

"Wpisując swój adres e-mail, będziesz na bierząco ... " bie ż ąco

ale kicha ... dobrze, że świat tego nie widział.

Tak wogóle to... takie właśnie proste, czyste grafiki bardzo mi pasują :)

Dzięki, ja również podążam tą drogą.

Szablonik się "składa " już przy 991px , na mój gust trochę za wcześnie ? Wydaje mi się, że tak przy 800px by chyba wystarczyło ?
http://resizemybrowser.com/


Szczerze mówiąc strasznie irytują mnie te urządzenia mobilne no ale świat idzie do przodu. W tej chwili ustawione są 4 breakpoint-y, rozdzielczości są standardowe które zaproponowali twórcy twittera - więc w ich słuszność zaufam. W tej chwili byle smartfon z biedronki lekkim h**em osiąga > 1000 px

Po przejściu na wersję mobile zaraz pod kategoriami pokazuje się allegro i wysyłka. Ja bym to dał raczej na koniec... Ważniejsze z punktu sprzedawcy moim zdaniem jest pokazanie klientowi towaru a nie allegro...

Zgadzam się z Tobą - moje niedopatrzenie - poprawione.

Przy stronicowaniu aktualna strona jest z czerwonym tłem. Kratka jest mniejsza niż pozostałe i dla mnie jakoś tak trochę dziwnie wygląda. Zrobiłbym tej samej wielkości.

Nie mogę tego wyśledzić - sprawdzałem na 4 różnych przeglądarkach, jak możesz wrzuć screna - ułatwi mi to zadanie.

"- podgląd koszyka załadowano do okienka modalnego pop-up" - to mi się baaardzo nie podoba, już lepsze to z OC chociaż ja jestem za linkiem, jak klient chce zobaczyć co w koszyku to ma sobie kliknąć w link i zobaczyć na nowej stronie :) no ale to już może moje jakieś tam ;)

No ja mam trochę inne zdanie zawsze można podejrzeć koszyk bez przeładowania strony - ale to temat rzeka i każdy ma inne zdanie.

Kategorie może poniżej 640px zrobiłbym też zwijane ?

Również byłem za tym od samego początku, po długich namowach klient zgodził i już jest zwijane.


W tej chwili napisałem scrypcik, który przy dodawaniu produktu z automatu uzupełnia pole seo-linka oraz pobiera pierwsze 159 znaków z opisu i wrzuca do meta description.

Tak swoją drogą chyba nigdy nie trafię na klienta, który dałby 100% wolnej ręki przy realizacji projektu czasami trzeba przekonywać do słuszności pewnych zastosowań, a klient i tak wybiera tą gorszą opcję :(

Pozdrawiam
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Prośba o ocenę projektu

Postprzez jang1200 » 7 mar 2014, o 08:42

staniapl napisał(a):Nie mogę tego wyśledzić - sprawdzałem na 4 różnych przeglądarkach, jak możesz wrzuć screna - ułatwi mi to zadanie.
Teraz to i ja nie mogę ;)
Wrzuć do jednej kategorii więcej produktów aniżeli masz w panelu admina ustawioną ilość produktów które mogą się pojawić na stronie. Pokaże się wtedy u dołu "stronicowanie". Aktualnie wyświetlana strona wyników ma pod numerkiem czerwone tło i u mnie było mniejsza ta kratka aniżeli pozostałe. Teraz w adminie masz ustawione, że na stronie może być pokazane więcej produktów aniżeli masz w jakiejś kategorii i dlatego nie pokazuje się stronicowanie i nie mogę Ci zrobić screena.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Następna strona

Powrót do Sklepy oparte o Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron