Instalacja OpenCart 1.5.4 KROK PO KROKU

Wszelkie dyskusje na temat instalacji i aktualizacji Opencart w wersji 1.0 i wyższej.

Re: Instalacja OpenCart 1.5.4 KROK PO KROKU

Postprzez FastLaneSplit » 6 kwi 2013, o 18:14

pasieczko napisał(a):Już wrzucam, wiem, potrzebne :)
Cały OpenCart + Poradnik: http://sharedfiles.pl/getlinks.php?s=3f ... 5f97fc4d56
Plik Cart.php (wrzucić do: /catalog/language/polski/checkout): http://sharedfiles.pl/getlinks.php?s=c8 ... 9b8ddc1047

Pozdrawiam i zapraszam do mnie https://sklep.nextmax.com.pl


Witam.

Nie dałoby się tych plików zamieścić na jakimś normalnym portalu ?

Choćby na chomiku ?

Za sk............. nie da sie tego ściągnac przez te ich reŚcierwo !
FastLaneSplit
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 15:24

Re: Instalacja OpenCart 1.5.4 KROK PO KROKU

Postprzez pasieczko » 2 maja 2013, o 10:53

Chomikuj nie jest normalnym portalem, wielu musi wykupić abonamenty, albo się zarejestrować aby pobrać paczkę 5 MB, co jest chore.

Po za tym ludzie, ja takiej paczki już nawet nie posiadam, można sobie po prostu pobrać wersje 1.5.4 plus łatkę polonizującą, a wszelkie dodatki jak poczta, przelewy24, dotpay, payu, transferuj dostępne są na stronach tych serwisów, tylko trzeba ruszyć tyłek.

Przykładem poprawnego działania całej tej paki jest https://fm24.com.pl

Osobiście zrezygnowałem z OpenCarta czy PrestaShop, przeszedłem na WHMCS dla hostingów i usług sprzedawanych, jest lepszy i wydajniejszy, nie trzeba się tyle męczyć, chociaż kosztuje (kilka stów trzeba wyłożyć na samą instalkę, do tego transferuj.pl i wszystko hula jak sialala).
pasieczko
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 01:39

Re: Instalacja OpenCart 1.5.4 KROK PO KROKU

Postprzez freebox » 17 maja 2013, o 00:08

Witam,
poszedłem na skróty i zamiast męczyć się samemu, zabrałem się za instalację wersji 1.5.5.1 wg tego poradnika. Niby wszystko poszło dobrze na serwerze LAMP w sieci. Ale zauważyłem w górnej części nieusuwalny stylami margines. Podgląd kodu wykazał, że niezależnie od skórki i head.tpl mam coś takiego w kodzie strony:
Kod: Zaznacz cały
<html lang="pl" dir="ltr">
<head></head>
<body>
??[tu puste miejsce ze spacjami?]
<meta charset="UTF-8" name="">
<title>Administracja</title>
[inne metatagi, js i css]
[divy z treśćą]
</body>
</html>

Czyli zamiast w head wszystko w body. Na serwerze nie mam włączonych komunikatów błędów, więc dla sprawdzenia ponowna instalacja OpenCart lokalnie na WAMP. I tu po wykonaniu:
pasieczko napisał(a):- otwieramy z Menu: System->Lokalizacje->Strefy Geograficzne
- przyciskamy Insert (jeśli nie prowadzimy sprzedaż wyłącznie na terenie Polski usuwamy dwie istniejące strefy - w moim wypadku, niestety muszę tego więcej dodawać, ale Państwa interesuje najważniejsza Polska), teraz wpisujemy w Nazwa Strefy oraz Opis: 'Poland VAT23%'. Następnie wybieramy położenie geograficzne (poniżej) zaznaczając Poland oraz wszystkie województwa i przyciskamy Zapisz.

wyskakuje komunikat błędu:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\WAMP\admin\language\polski\polski.php:1) in C:\WAMP\system\engine\controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\WAMP\admin\language\polski\polski.php:1) in C:\WAMP\system\engine\controller.php on line 29

Jednak po ręcznym przejściu na stronę stref okazuje się, że moja strefa została dodana. Ale od tego momentu każde dodanie/zapisanie czegokolwiek generuje ten sam błąd. A kod strony pozostał z metatagami w body.

Pytanie, czy te ustawienia są dobre też w 1.5.5.1:
pasieczko napisał(a):'System->Localisation->Languages', zaznaczamy Insert i wpisujemy według poniższego wykazu:
Language Name: Polski
Code: pl
Locale: pl_PL.UTF-8,polish,polski
Image: pl.png
Directory: polski
Filename: polski


Ponieważ nie cieszę się językiem polskim z pustym head, postępuję odwrotnie
pasieczko napisał(a):System->Settings i przy naszym sklepie wybieramy opcję Edit, przechodzimy do zakładki Local, zmieniamy Country na Poland, wybieramy nasze województwo, oraz zmieniamy Language i Administration Language na język Polski. Przyciskamy Save. Możemy się cieszyć językiem Polskim!

powracając do języka angielskiego. No i niespodzianka - nagle wszystko wraca do normy. Mam w head co headowe i w body co bodowe.
Niestety, ponowne włączenie języka polskiego ponawia błędy.
Dlaczego?
freebox
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 02:18

Re: Instalacja OpenCart 1.5.4 KROK PO KROKU

Postprzez freebox » 17 maja 2013, o 00:41

freebox napisał(a):Czyli zamiast w head wszystko w body. ... Dlaczego?

Nie mogę edytować postu wyżej (taki komunikat serwera) więc wbrew netykiecie piszę pod nim dla potomnych z takim samym problemem, bo szukałem, aż znalazłem powód błędu.

ROZWIĄZANIE PROBLEMU

Wszystkie pliki tłumaczenia w paczce o nazwie Opencart1551PolishLanguage.zip (znalezione na Opencart Extensions) mają złe kodowanie: UTF-8 z BOM.
Naprawa problemu: w Notepad++ (lub innym podobnym narzędziu) otworzyć kolejno wszystkie pliki z tłumaczeniem i konwertować na UTF-8 bez BOM.

Po wykonaniu powyższego wszystko działa jak należy.
freebox
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 02:18

Re: Instalacja OpenCart 1.5.4 KROK PO KROKU

Postprzez pasieczko » 17 maja 2013, o 04:07

freebox napisał(a):
freebox napisał(a):Czyli zamiast w head wszystko w body. ... Dlaczego?

Nie mogę edytować postu wyżej (taki komunikat serwera) więc wbrew netykiecie piszę pod nim dla potomnych z takim samym problemem, bo szukałem, aż znalazłem powód błędu.

ROZWIĄZANIE PROBLEMU

Wszystkie pliki tłumaczenia w paczce o nazwie Opencart1551PolishLanguage.zip (znalezione na Opencart Extensions) mają złe kodowanie: UTF-8 z BOM.
Naprawa problemu: w Notepad++ (lub innym podobnym narzędziu) otworzyć kolejno wszystkie pliki z tłumaczeniem i konwertować na UTF-8 bez BOM.

Po wykonaniu powyższego wszystko działa jak należy.


edit: Post usunięto
Adrian
pasieczko
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 01:39

Re: Instalacja OpenCart 1.5.4 KROK PO KROKU

Postprzez schematx.pl » 17 maja 2013, o 07:51

@pasieczko - ROM ?? jednak BOM - a właściwie bez BOM (nie wprowadzaj w błąd jeśli nie wiesz o czym piszesz) - poza tym to nie miejsce na reklamę.

@freebox - co do błędu; Cannot modify header information dotyczy on zawsze konkretnego pliku - rozwiąż problem w pliku wskazanym przez błąd ale nie zmieniaj układu w kodzie szablonu bo nagłówek to nagłówek, a body to body nie mieszaj kodu nagłówka z body bo wyjdzie jedna wielka kaszanka, zwłaszcza jeśli będziesz chciał potem dobrze wypozycjonować stronę.
3 najczęstsze przyczyny tego błędu to: spacje przed lub po znacznikach <?php?>, błędne kodowanie pliku spolszczenia w stosunku do kodowania użytego na serwerze, brak ' lub ; na końcu linijki.

Mając taki komunikat jak u Ciebie; WAMP\admin\language\polski\polski.php:1 i wiedząc że 1 linijka kodu w plikach ze spolszczeniem zaczyna się od <?php domyślam się że przed tym znacznikiem może znajdować się niepotrzebna spacja jeśli nie ma tam spacji to tylko ustawiasz kodowanie na UTF-8 without BOM i wszystko powinno śmigać.
schematx.pl
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 20:11

Re: Instalacja OpenCart 1.5.4 KROK PO KROKU

Postprzez pasieczko » 4 lut 2014, o 13:57

Zauważyłem że ludzie strasznie, kochają się czepiać błędów i literówek, w szczególności jeśli komuś daje się coś za darmo, jeśli Wam nie odpowiada, Wasz problem. Ja na tych językach robię cały czas sklepy i dziwnie wszystko działa:
[url]taniekomputery24.pl[/url]
[url]rajfm.pl[/url]
[url]lakierykleje.pl[/url]
[url]playsound.sklep.pl[/url]
pasieczko
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 01:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Instalacja i aktualizacja systemu Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron