O?ywienie polskiej spo?eczno?ci OpenCart

Wszelkie sugestie i pytania dotyczące funkcjonowania forum.opencart.pl w tym propozycje nowych działów.

Ożywienie polskiej społeczności OpenCart

Postprzez open-business » 9 gru 2009, o 20:52

Witam serdecznie
Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego po pierwsze chciałbym się przywitać.

Rozwojowi skryptu OpenCart przyglądam się praktycznie od chwili pierwszych prezentacji skryptu i długo czekałem aż powstanie polski support tego skryptu. Dlatego cieszy mnie fakt powstania tegoż forum.
Chciałbym jednak zapytać czy w związku z powstaniem polskiego supportu ekipa stojąca za tą stroną ma zamiar zabrać się za jakieś konkretne działania typu.
Dobre tłumaczenie na język polski
Dostosowanie skryptu do polskich realiów (np. dodanie pól NIP i REGON podczas rejestracji firmy)
Stworzenie modułów dla porównywarek cen i płatności online
Czy wydanie kompletnej polskiej wersji skryptu.

Proszę mnie nie zrozumieć źle ja nie wymagam tego od twórców tego forum aby zrobili to i podali na tacy ale aby naszkicować pewien plan działania i rozwoju polskiej społeczności skryptu oraz znalezieniu odpowiedniej grupy osób do popchnięcia tego typu spraw, bo niestety nie znalazłem żadnych informacji na ten temat na tym forum.

Ze swojej strony mogę pomóc od strony graficznej ew. kodowanie html, css, słabo znam php i mysql więc modułów nie napiszę sam. Mogę również pomóc przy tłumaczeniu.

Posiadam przetłumaczone pliki do wersji 1.24 kompletne tłumaczenie frontendu (wykonane przeze mnie) oraz backendu znalezione i poprawione w kontrybucjach na stronie opencart.com

Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwoju forum i polskiej społeczności Opencart i czekam na wypowiedzi w tym wątku.

Piotr Wieczorek
open-business
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 gru 2009, o 20:37
Lokalizacja: Piotrk?w Trybunalski

Re: Ożywienie polskiej społeczności OpenCart

Postprzez potas » 10 gru 2009, o 01:14

Czesc Piotrek,

Dzieki za pozytywny glos na forum. Skryptem Opencart zainteresowalem sie w polowie 2007 roku i od razu uznalem ze jest to swietne rozwiazanie e-commerce - proste, przyjazne i latwe w obsludze. Co do dalszego rozwoju tego forum to warto wlasnie dyskutowac. Osobiscie posiadam wlasne czesciowe (tylko od strony uzytkownika, a admin po angielsku) tlumaczenie Opencart 0.7. Zamierzam zrobic tlumaczenie 1.3.x aczkolwiek najpierw przegladam dostepne obecnie tlumaczenia by eselter i orqa; zastanawiam sie czy nie wystarczy naniesc poprawki, moze uda sie stworzyc polskie tlumaczenie stworzone i sprawdzone przez kilka osob, tak zeby bylo fajnie dopracowane.

Modul platnosci (Dotpay), czyli to czego chyba najbardziej brakowalo uzytkownikom z Polski, zostal stworzony przez dr.boczka i poprawiony przez obecnego developera opencart. Takze jest do sciagniecia ze strony glownej opencart i gotowy do uzycia. Na pewno sukcesywnie, wraz ze wzrostem popularnosci opencart, beda powstawac kolejne moduly dla polskich uzytkownikow.

Jak na razie powstalo to forum, zeby stworzyc miejsce na dyskusje po polsku odnosnie tego systemu e-commerce. Wraz ze wzrostem popularnosci systemu, jak i samego forum, na pewno trzeba bedzie uporzadkowac sprawe downloadu tlumaczen i modluow, tak aby w jednym miejscu polski uzytkownik mogl znalezc wszystko, co potrzebuje do pelnej, polskiej instalacji opencart majac jednoczesnie support na rodzimym forum.

Obserwujmy dalszy rozwoj forum i dyskutujmy, tak zeby powoli znalezc droge w jakiej powinnismy podazac. Doraznie umieszcze w jednym miejscu linki do polskich modulow i tlumaczen, co powinno ulatwic dostep do nich.

Pozdrawiam, i czekam na dalsze komentarze,
potas
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31

Re: Ożywienie polskiej społeczności OpenCart

Postprzez eselter » 23 sty 2010, o 22:34

Witam kolegów.
Ciekawy jestem co to znaczy dobre tłumaczenie, bo rozumiem ze poprzednie były złe? Piszcie śmiało, co było nie tak, konstruktywna krytyka jest zawsze pożądana.
Co do tłumaczenia przez kilka osób już się wypowiedziałem w innym poście, uważam, ze nie jest to do końca dobry pomysł, ale zawsze można spróbować.
Moduł dodający NIP już jest, a po co REGON? Przecież nie musi być na fakturze, może tylko informacyjnie?
Na społeczność pewnie trzeba będzie długo poczekać, ale bardzo się cieszę, ze powstała ta strona, to pierwszy krok w tym kierunku.
Odnośnie polskiej wersji skryptu wysłałem kiedyś e-maila do Daniela, niestety, nie odpisał mi.
Co do sugestii to proponuję stworzenie wątku "Download", gdzie będzie można umieszczać linki do polskich modułów, tłumaczeń itp.
Drugi wątek który proponuję dodać to DIY, czyli Adam Słodowy- Zrób to sam;) Coś na kształt porad krok po kroku jak możemy zmodyfikować nasz skrypt, np. jak zmienić logo sklepu, jak dodać link w stopce, jak przenieść moduł itp.
Generalnie, fajnie, że coś się kręci;)
Pozdrawiam wszystkich Opencartowców.
eselter
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 10:40

Re: Ożywienie polskiej społeczności OpenCart

Postprzez potas » 24 sty 2010, o 00:56

Cześć eselter,

Dzięki za cenne sugestie - stworzyłem dział Download i DIY;
Co do tłumaczeń to często są trochę sztuczne, bo tłumaczone "na żywo" z angielskiego bez brania pod uwagę polskiej składni, itp. To pewnie miał między innymi na myśli Piotrek pisząc o konieczności stworzenia dobrego tłumaczenia. Skoro wyszła nowa wersja Opencart 1.4.0 gdzie dodano nowe pliki językowe możemy pokusić się o stworzenie pierwszego wspólnego tłumaczenia. Zakładam wątek w dziale rozwoju systemu Opencart: http://forum.opencart.pl/viewtopic.php?f=11&t=14&start=0

Pozdr,
potas
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31

Re: Ożywienie polskiej społeczności OpenCart

Postprzez jang1200 » 6 mar 2010, o 19:55

Witam serdecznie

eselter napisał(a):Moduł dodający NIP już jest,

Gdzie można go znaleźć ? Najlepiej do 1.4 jeśli to ma jakieś znaczenie.

Pozdrawiam
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Ożywienie polskiej społeczności OpenCart

Postprzez eselter » 6 mar 2010, o 22:37

http://www.opencart.com/index.php?route=contribution/contribution/info&category_id=1&contribution_id=233
Musisz sobie tylko przetłumaczyć na polski.
A na przyszłość pytaj się na PW lub w odpowiednim dziale, bo się robi bałagan.
eselter
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 10:40

Re: Ożywienie polskiej społeczności OpenCart

Postprzez gadas » 4 cze 2010, o 14:11

Nie ma pliku pod linkiem :(
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Następna strona

Powrót do Sugestie dotyczące tego forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości