Modu? Poczty Polskiej dla OpenCart 2.0.1.1+

Czyli miejsce gdzie można dodawać linki do plików Opencart, modułów, tłumaczeń czy templates przydatnych polskim użytkownikom tego systemu.

Moduł Poczty Polskiej dla OpenCart 2.0.1.1+

Postprzez avatec » 7 lut 2015, o 00:47

Witam,

Pokusiłem się o przerobienie modułu autorstwa COBL dla najnowszej wersji opencart 2.0.1.1

Zapraszam do pobierania:
pocztapolska_2.0.1.1_avatec.pl.zip
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
avatec
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 14:57
Lokalizacja: J?drzej?w, Polska

Re: Moduł Poczty Polskiej dla OpenCart 2.0.1.1+

Postprzez multimal » 11 lut 2015, o 22:36

Dzięki
Siedzę nad tym już 2 tygodnie i utknąłem w adminie.
Zaraz zabieram się za testowanie.
Pozdrawiam JK
multimal
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 cze 2013, o 19:57

Re: Moduł Poczty Polskiej dla OpenCart 2.0.1.1+

Postprzez soonic » 7 kwi 2015, o 00:15

Witam

Właśnie szukałem czegoś na czym mógłbym bazować odnośnie przesyłek pocztowych i ewentualnie tylko poprzerabiać pod własne potrzeby (bez pisania od początku). Po krótkiej analizie pliku xml zdziwiłem się, że w zasadzie w większości jest on niekompatybilny z wersją opencart 2.0.1.1 przez co wszystkie dodatkowe opcje nie działały, poza tym funkcja obliczania wagi opakowania nie działa poprawnie. Poprawiłem plik xml (udostępniłem poniżej) oraz zachowując tok myślowy autora odnośnie funkcji do obliczania wagi opakowania, poprawiłem ją na bardziej uniwersalną. Z pliku xml umyślnie wyrzuciłem zmiany w plikach free_checkout, które i tak się nie dokonywały (z powodu braku kompatybilności), ale również z powodu iż nie byłem wstanie zrozumieć ich zasadności, skoro w tej wersji opencarta występuje moduł free_shipping. Dodałem też warunek do modelu poczta_polska,php za kodem:
Kod: Zaznacz cały
$total = $this->cart->getSubTotal();


który sprawdza czy aktywny jest moduł płatności free_checkout, a on aktywuje się wtedy kiedy koszyk z produktami ma wartość 0zł, jeśli tak wtedy poczta polska nieaktywna (choć chyba lepiej jest dodać do modułu opcję darmowa wysyłka lub np. pobranie pliku w przypadku produktu do pobrania, jeśli ktoś będzie używał free_checkout)

Kod: Zaznacz cały
//jeśli free_checkout to nie może być płatnych wysyłek bo wtedy free_checkout jest bezzasadny
if ($this->config->get('free_checkout_status') && ($this->cart->getTotal()==0) ) {   
              $status = FALSE;
    } 
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
soonic
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 kwi 2015, o 10:28

Re: Moduł Poczty Polskiej dla OpenCart 2.0.1.1+

Postprzez sizar » 1 cze 2015, o 20:23

a u was też jest ten problem który opisałem tutaj?
uzaleznienie-wysylki-od-platnosci-opencart-2-0-t4505.html
sizar
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 16:51

Re: Moduł Poczty Polskiej dla OpenCart 2.0.1.1+

Postprzez multimal » 23 lip 2015, o 02:09

Witam
Na podstawie modułu Royal Mail stworzyłem dość rozbudowany moduł Poczty Polskiej. Screeny poniżej.
Pogrupowałem też wszystkie opcje, aby były w jednym miejscu, a nie porozrzucane po innych modułach.
Niestety, utknąłem w catalogu w regułach rządzących prawidłowym liczeniem wagi, wyświetlaniem dostępnych opcji w zależności od płatności itp.
Zbyt mała wiedza i doświadczenie na temat php. Do dopisania jest kilkadziesiąt linijek kodu na podstawie poprzednich wersji. Jakby z tego zrobić jeszcze ocmod, to już pełnia szczęścia.
W zasadzie brakuje prawidłowo zrobionego modułu PP, wszystkie są poprzerabiane z poprzednich, niższych wersji i są ciągłe z nimi problemy.
Jeśli któryś z kolegów chciałby podjąć się dokończenia mojej pracy i udostępnienia jej na zasadzie free wszystkim forumowiczom, bardzo proszę o kontakt.
Pozdrawiam JK
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
multimal
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 cze 2013, o 19:57

Re: Moduł Poczty Polskiej dla OpenCart 2.0.1.1+

Postprzez avatec » 20 lis 2015, o 13:58

Witam,

Dodałem wersję zaktualizowaną o plik xml podany wyżej, i wprowadzone są poprawki, które w między czasie się "urodziły" - szczerze nie pamiętam, co było zmieniane bo było to dawno. Ale być może pomoże :-)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
avatec
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 14:57
Lokalizacja: J?drzej?w, Polska

Re: Moduł Poczty Polskiej dla OpenCart 2.0.1.1+

Postprzez DoctorQ » 20 lis 2015, o 23:18

@Avatec, dziękuję za maila. Wgrałem Twoje ostatnie pliki jednak objaw jest ten sam. W mojej wersji sklepu 2.1.0.1 cały czas pojawiają się tylko 3 propozycje nadania paczki.
- Ustawiłem we wszystkich te same ceny
- Załączałem i wyłączałem poszczególne usługi

Od wysyłki pobraniowej ekonomicznej nic nie wyświetla się już poniżej.
DoctorQ
 
Posty: 28
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 18:28

Następna strona

Powrót do Opencart Download

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron