Wysy?anie maili

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Re: Wysyłanie maili

Postprzez Kamio81 » 19 mar 2013, o 10:55

Mail doszedł na moją pocztę ze stronki przez Contact! Bardzo dziękuję za pomoc! :)

Mam jeszcze jedno pytanie, w ustawieniach Settings/Server jest "Use SSL", włączacie to czy zostawiacie na "NO"?
Kamio81
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 23:32

Re: Wysyłanie maili

Postprzez schematx.pl » 19 mar 2013, o 12:34

jeśli twoja domena(adres strony) ma wykupiony certyfikat SSL to możesz a nawet powinieneś to włączyć; jeśli wykupiłeś tylko domenę bez certyfikatu ssl to pozostaw na NO.
schematx.pl
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 20:11

Re: Wysyłanie maili

Postprzez PiterEL » 5 kwi 2013, o 08:34

Ja mam troszkę inny problem. Mam ustyawione wysyłanie maili przez MAIL i wiadomości o zamówieniach dochodzą ok do obsługi sklepu i do klienta... Serwer na jakim jest strona to Home.pl

Natowmiast nie mogę wyslac maila do klienta przez (POCZTA) - KONTAKT. Wymagane jest pole TEMAT i WIADOMOŚĆ i zarówno jedno pole jak i drugie wypełniam i wpisuje tam nawet sporo tekstu a komunikat jaki się pojawia przy kkliknieciu wyślij to że WIADOMOŚĆ JEST WYMAGANA mimo ze jest wpisana. Może ma ktoś taki problem i pomoże mi ?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
PiterEL
 
Posty: 151
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 23:21

Re: Wysyłanie maili

Postprzez ady1990 » 1 wrz 2014, o 17:45

Witam szanowne grono opencart.pl
Odświeżam temat. Mam właśnie ten problem. Zainstalowany opencart wersja Wersja 1.5.5.1 na hostingu hostinghouse.pl ; zmieniłem pliki jak radził schematx.pl , niestety nie podziałało. Hosting twierdzi, że u nich wszystko ok i dziwią się o co mi chodzi??!! ( UWAGA ich odp.: "Sprawdziliśmy dziennik wysłanej/otrzymanej poczty i wynika z niego, że wiadomości normalnie dochodzą na tą skrzynkę." :D) ,
Czy ktoś ma jakiś pomysł lub wie jak temu zaradzić??? Opcja przenosin to ostatnie co rozważę. Można to podpiąć pod niedotrzymanie umowy z ich strony?

edit:
wcześniej na tym serwerze chodził osCommerce i nie było takich problemów ale niestety nie wiem jak była tam rozwiązana kwestia poczty.
ady1990
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 sie 2014, o 13:21

Re: Wysyłanie maili

Postprzez ady1990 » 1 wrz 2014, o 18:12

Szkoda że już nie mogę edytować poprzedniego postu.

Okazało się że maile nie wysyłały się przez wpisany adres mailowy w polu "parametry poczty", wystarczyło zmienić na inny albo go najlepiej usunąć.
Pozdrawiam
ady1990
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 sie 2014, o 13:21

Re: Wysyłanie maili

Postprzez eryk2kartman » 27 paź 2014, o 13:56

Mialem podobny problem z formularzem KONTAKT, wyglada na to ze OpenCart jest skonfigurowany w ten sposob ze email wyglada jak by byl wysylany z adresu ktory podaje sie w formie KONTAKT a wtedy server nie wysle tego,
sprobowalem z innego adresu mailowego z tego samego servera i przeszlo
wiec trzeba to troche pozmieniac mysle, musze nad tym teraz psiedziec :)
eryk2kartman
 
Posty: 32
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 15:53

Re: Wysyłanie maili

Postprzez eryk2kartman » 27 paź 2014, o 14:53

najszybszym roziwazaniem jakie narazie znalazlem to jest edytowac plik contact.php z folderu controller-->Information

najpierw zamieniamy

z
$mail->setFrom($this->request->post['email']);
na
$mail->setFrom($this->config->get('config_email'));


a potem trzeba jeszcze zmienic zeby byl widoczny email wysylajacego

z
$mail->setSender($this->request->post['name']);

na
$mail->setSender($this->request->post['email']);

w ten sposob wszystko mi dziala na serverze home.pl :)
eryk2kartman
 
Posty: 32
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 15:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości