vQmod - co to takiego?

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Re: vQmod - co to takiego?

Postprzez borubar » 18 mar 2012, o 20:28

adikon.oc napisał(a):wrzucasz na serwer cały katalog vqmod potem instalujesz go poprzez plik vqmod/install/index.php

potem w adminie powinna ci się ukazać nowa zakładka Manager Vqmod (lub coś podobnego) - pamiętaj nadać odpowienie chmody na katalog xml i vqcache
i w tym managerze robisz wszystko (instalki, deinstalki) :)
w sumie od niedawna zaczełęm się w tym bawić i jest to bardzo pomocne i szybko się wprowadza różne modyfikacje w sklepie choć czasami ma jakieś probelmy w poprawnym działaniu ale ogólnie to polecam gdy ktoś nie ma bladego pojęcia o rećznym modyfikowaniu core sklepu


pozdrawiam


jakie chmody i jakim plikom/katalogom nadać? bo w readme o tym nie piszą...
Po wgraniu i uruchomieniu pliku instalacyjnego zwróciło mi komunikat o zainstalowaniu vqmodu, ale nie widzę tego w PA. Może to przez to, że nie mam odpowiednich chmodów?

OP ver 1.5.1.1
borubar
 
Posty: 232
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 12:19

Re: vQmod - co to takiego?

Postprzez czaroli » 15 kwi 2012, o 14:14

Znalazłem ten temat bo też natknąłem się na to i nie wiedziałem do czego służy.

Może to co napiszę poniżej komuś pomoże, a może ktoś dopisze coś czego ja nie wiem.

Potrzebowałem narzędzia do Importu & Exportu z Excella lub w moim przypadku pod Linuxem z Writera.

Znalazłem w sieci darmowy dodatek do Open Cart Export/Import Tool for OpenCart 1.5.2.x na stronie http://www.mhccorp.com

Instalacje z Readme.txt prosta sprawa:
Po pobraniu i rozpakowaniu z katalogu upload wrzucamy pliki a pomoca FTP do tych samych katalogów czyli
admin,
system
oraz vqmod
ale ....... ja nie mialem katalogu vqmod dlatego chcialem sie dowiedziec co to takiego.
No wiec VQMod (Virtual Modifier) to takie cos jak w Wordpres, pliki edytujemy za pomocą przeglądarki internetowej a nie za posrednictwem FTP.
Tak to zrouzmialem.

PO zainstalowaniu wtyczki do importu i exportu nie widzialem w Panelu Administracyjnym w menu sladu do tego narzędzia dlatego tez postanowilem zaisntalowac vqmod ze strony http://vqmod.com bo tam jest wtyczka do sklepu OpenCart i SUPER! narzedzie do importu i exportu sie pojawilo w zakladce SYSTEM. Tyle ze nie moge teraz znalezc zakladki do VQMod :(

gdzie to powinno sie pojawic ?

Dodam tylko ze usunalem u siebie w panelu Administracyjnym jezyk angielski z zostawilem tylko polski tzn na serwerze mam katalog w language ENGLISH ale go nie uzywam.
Byc moze przez ten jezyk to jest spowodowane, czyli co musze zrobic aby korzystac tez z vqmod ?
czaroli
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 05:37

Re: vQmod - co to takiego?

Postprzez eline » 20 kwi 2012, o 14:07

jak masz zainstalowany vqmod to potem TYLKO wrzucasz pliki XML danej modyfikacji do folderu vqmod/xml w katalogu glownym
eline
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 lut 2011, o 09:36

Re: vQmod - co to takiego?

Postprzez Szabla » 10 maja 2012, o 00:35

czaroli napisał(a):...
Tyle ze nie moge teraz znalezc zakladki do VQMod :(

gdzie to powinno sie pojawic ?

Dodam tylko ze usunalem u siebie w panelu Administracyjnym jezyk angielski z zostawilem tylko polski tzn na serwerze mam katalog w language ENGLISH ale go nie uzywam.
Byc moze przez ten jezyk to jest spowodowane, czyli co musze zrobic aby korzystac tez z vqmod ?

Też przerabiałem ten "problem". Mianowicie samo zainstalowanie vqmod nie powoduje pokazanie się dodatkowego modułu w panelu administracyjnym. Jeżeli chcesz mieć możliwość zarządzania tym dodatkiem to musisz zainstalować VQMod Manager.
Znajdziesz go tutaj: http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=2969

Jeżeli nie masz angielskiego to pamiętaj by plik upload\admin\language\english\module\vqmod_manager.php wrzucić do odpowiedniego polskiego katalogu (np. \admin\language\polish\module\vqmod_manager.php).
Pamiętaj też o dodaniu uprawnień grupy by dodatek był widoczny ;-)

Pozdrawiam
Szabla
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2012, o 12:38

Re: vQmod - co to takiego?

Postprzez mapcel » 20 cze 2012, o 12:04

Witam, przy próbie instalacji vqmoda wyskakuje mi błąd:
ONE OR MORE FILES COULD NOT BE WRITTEN

Może ktoś pomóc? :)
mapcel
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 22:51

Re: vQmod - co to takiego?

Postprzez mapcel » 20 cze 2012, o 12:35

Proszę o usunięcie tamtego posta, musiałem nadać chmody dla plików index.php i root i w katalogu /admin, aby można było je edytować.
mapcel
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 22:51

Re: vQmod - co to takiego?

Postprzez mikaxx » 11 lut 2013, o 20:57

witam,. mam pytanie, zasinatalowalam VQMOD na home.pl (zeby to zrobic musialam dodac do pliku htaccess w katalogu vqmod jedna literke bo pisalo ze nie mam uprawnien dostepu do katalogu vqmod). Wiec zainstalowalam, wgralam manager VQMOD ale jak daje w panelu admin dodatki i VQMOD menager to pisze info ze nie mam dostepu do tej strony:| o co chodzi, ktos mial ten probnlem?
mikaxx
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 15:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron