Opencart 1.5.5.1 po polsku do pobrania za darmo

Czyli miejsce gdzie można dodawać linki do plików Opencart, modułów, tłumaczeń czy templates przydatnych polskim użytkownikom tego systemu.

Opencart 1.5.5.1 po polsku do pobrania za darmo

Postprzez comprado.biuro » 24 mar 2013, o 15:09

Witam,

Nie wiem jak Wam, ale mnie osobiście wstyd, że większość krajów wypuszcza swoje wersje tłumaczenia Opencart-a za darmo, a my, Polacy, zawsze musimy wszystko robić odpłatnie. Dlatego też chcemy to zmienić. Nasza grupa od jakiegoś czasu tworzy sklepy internetowe na bazie Opencart i teraz udostępniamy za darmo do pobrania pełną wersję instalacyjną wersji 1.5.5.1 i same pliki językowe do 1.5.4.x i 1.5.5.x. Pobierajcie, testujcie, zgłaszajcie nam swoje uwagi. Zmieńmy chociaż troszkę środowisko open source w Polsce i zróbmy coś za darmo...

Pełna wersja instalacyjna Opencart 1.5.5.1 po polsku: http://comprado.pl/opencart1551pl.zip
Spolszczenie do wersji Opencart 1.5.4.x i 1.5.5.x: http://comprado.pl/Opencart1551spolszeczenie.zip
comprado.biuro
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 gru 2012, o 11:36

Re: Opencart 1.5.5.1 po polsku do pobrania za darmo

Postprzez schematx.pl » 24 mar 2013, o 15:42

jest kilka darmowych spolszczeń, choćby http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=10916, http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=3104 ,a także w google można znaleźć na innych stronach parę wersji więc wstydu nie było i nie ma :)
Ogólnie przyznam, nie głupie to tłumaczenie, choć jest kilka rzeczy które można by w nim jeszcze podciągnąć. Trochę szkoda bo na pewno stracą na tym osoby które sprzedają "profesjonalne" spolszczenia ze wsparciem, ale też i ciesze się że jest kolejna darmowa alternatywa.
schematx.pl
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 20:11

Re: Opencart 1.5.5.1 po polsku do pobrania za darmo

Postprzez adikon.oc » 24 mar 2013, o 15:49

Witam

Czy opierając się na Twojej wersji sklepu (http://comprado.pl/opencart1551pl.zip) mogę przygotować bardziej rozbudowana wersję openCarta? i oczywiście udostępnić ją za darmo?


pozdrawiam
Adrian
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Opencart 1.5.5.1 po polsku do pobrania za darmo

Postprzez comprado.biuro » 24 mar 2013, o 16:03

schematx.pl - dzięki za info, warto by było aby KAŻDY teraz tutaj pisał co jest nie tak, my to poprawimy i zadbamy o jak najlepsze wydanie spolszczenia. Oczywiście, jeśli tylko chcesz brać udział w rozwoju wersji darmowej. Oczywiście, wszystkie darmówki są do kitu i z reguły wymagają dodatkowej pracy. Dlatego to taki nasz test. Korzystamy z tego tłumaczenia we wszystkich naszych profesjonalnych sklepach. Dajemy wersję tłumaczenia za darmo, dbaliśmy o jej poprawność i wysoki poziom, ale teraz czekamy na sugestie użytkowników.

adikon.ac - każdy może używać naszej wersji jak tylko chce. Jest to darmowa wersja, bez ograniczeń licencyjnych. Wykorzystuj ją w darmowych i płatnych serwisach, tylko nie staraj się sprzedawać tego tłumaczenia jako odrębnego, płatnego pakietu. Twoje sklepy, z Twoimi wtyczkami i szablonami, ok. Nasze tłumaczenie na Twojej stronie w wersji odpłatnej, to już drobne "przegięcie" :) Darmowa wersja do wykorzystania prywatnego i komercyjnego w większych projektach i we własnych sklepach.

Naprawdę czekamy na opinie, komentarze i szczere wypowiedzi. Jak coś komuś nie pasuje w tym tłumaczeniu, to proszę o tym nam napisać i zasugerować poprawkę, jeśli to możliwe.

Wypuśćmy super tłumaczenie i bądźmy z niego dumni! Koniec z translatorami, itd. Niech wiedzą że Polak nadal potrafi ;)

BTW - czy ktoś ma plan wypuszczenia serwisu pod opencart.pl, czy będzie to tylko forum? Może warto zrobić tu coś więcej???
comprado.biuro
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 gru 2012, o 11:36

Re: Opencart 1.5.5.1 po polsku do pobrania za darmo

Postprzez schematx.pl » 24 mar 2013, o 16:13

serwisu który zajmie się tematem OC od podstaw? hmmm, jakie miały by być założenia? w jakim kierunki taki portal/serwis by zmierzał? osobiście ciekawi mnie takie coś (zwłaszcza że rynek e-commerce dopiero jest w powijakach) ale.. no właśnie napisz, jak Ty to widzisz.
schematx.pl
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 20:11

Re: Opencart 1.5.5.1 po polsku do pobrania za darmo

Postprzez comprado.biuro » 24 mar 2013, o 16:18

schematx.pl - dobre pytanie. Odpowiedź: ja osobiście nie lubię stron tylko z forum. Przekopywać się przez posty, patrzeć kto wydał nowszą wersję pliku, kto coś dopisał a kto nie... żmudna praca. Ja wolałbym mieć dział skąd mogę pobrać wtyczkę do OC, nawet za nią zapłacić, ale wiedzieć, że jest to ostatnia wersja, poprawiona, itd. OC od podstaw? Czy ja wiem... może troszkę można by pisać, ale z reguły nikt z nas nie ma na to czasu. W jakim kierunku zmierzać? Może w kierunku porządnego wsparcia Opencart. Dobre wtyczki, darmowe spolszczenie, propagowanie Opencarta w Polsce i namawianie portali na użycie ich API w połączeniu z Opencartem. Może mamy ambitne osoby? Nie wiem, jak nie ma pomysłów, to nie. Ja nie naciskam. Dziwi mnie tylko XXI wiek z czystym, niebieściutkim forum pod tak dobrym i lukratywnym adresem www :)
comprado.biuro
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 gru 2012, o 11:36

Re: Opencart 1.5.5.1 po polsku do pobrania za darmo

Postprzez schematx.pl » 24 mar 2013, o 16:59

Obecnie z tego co mi ktoś kto siedzi w temacie polskiego e-commerce powiedział, że największą popularnością cieszy się prestashop (wiele darmowych dodatków itp itd), ciężko będzie to przebić bo liczne grono osób które już używają tej platformy będzie się bało migracji na coś innego nawet jeśli okaże się że OC czy to starszy czy nadchodzący 1.6.0 będzie lepszym rozwiązaniem dla nich. Ale nie mówię że to nie wykonalne.

Fajnie się o tym mówi, ale jest wiele rzeczy które trzeba by zorganizować przed startem takiego przedsięwzięcia;
- Stały team - który na dobre i na złe wspierałby działanie strony (aktualizacje informacji, zapewniał wsparcie techniczne, opłacał serwer/domenę, itd. itd.)
- "Badanie rynku" - brzmi strasznie profesjonalnie ale trzeba by sprawdzić ile osób tak na prawdę korzystałoby z usług dostępnych na stronie
- Stworzenie zaplecza - zgromadzenie solidnej ilości gotowych materiałów które przy starcie projektu użytkownicy mogli by wykorzystać za darmo (nie oszukujmy się działa to tak samo jak na otwarciu hipermarketu)
- Reklama - dźwignią handlu? nie tylko, a w świecie wirtualnym to podstawa

a to dopiero początek...

no i jeszcze trzeba by wynegocjować domenę od właściciela forum.

stronę można uruchomić i to w 15 minut, ale co potem?
schematx.pl
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 20:11

Następna strona

Powrót do Opencart Download

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron