Modu?y wysy?ki/opcji p?atno?ci

Jeśli masz problemy z instalacją dodatkowych modułów takich jak wysyłka, płatność, język, itd.

Moduły wysyłki/opcji płatności

Postprzez barblask » 18 sty 2011, o 11:32

Witam wszystkich.

Ostatnie przenoszę sklepy na Open Cart. mam jednak problem z dostosowaniem opcji płatności za wysyłkę. Jako bardziej doświadczeni mam nadzieję, że nakierujecie mnie na odpowiednie rozwiązania. System płatności musi wyglądać tak:

Kurier UPS

płatność: wpłata na konto
przy odbiorze (+10pln)

Teraz skomplikowana część.
Koszty wysyłki są różne dla poszczególnych towarów. Przykładowo wysyłka towaru
A : 17 pln
B : 40 pln
C : 80 pln
E : ...

Ale gdy klient kupuje kilka produktów zazwyczaj ustalamy indywidualne kwoty wysyłki. Przykładowo przy zakupie akwarium i jakiś dodatków do niego możemy dodatki spakować do akwarium i koszt wysyłki jest jak za samo akwarium i kontaktujemy się z klientem aby poinformować go o indywidualnych kosztach przesyłki, ale przy zakupie dwóch akwariów koszt wysyłki jest już standardowy (jak za dwa akwaria).

1. Który moduł nada się do zwiększenia kwoty płatności przy płatności przy odbiorze.
2. Czy jest możliwość ustalenia indywidualnych kosztów przesyłki dla każdego z towarów.
3. Czy można taki moduł zmodyfikować aby po zakupie dwóch towarów w podsumowaniu (przy realizacji koszyka na ostatniej karcie i wiadomości e-mail) pokazywało jakiś komunikat (np, "indywidualne koszty wysyłki")
barblask
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 wrz 2010, o 08:59

Re: Moduły wysyłki/opcji płatności

Postprzez jang1200 » 18 sty 2011, o 12:03

Witam

Dla konkretnie kuriera UPS nie ma zrobionego modułu. Jest tu na forum jakiś ogólny (nie testowałem) dla kurierów.
Moduł dla poczty który kiedyś porawiałem (też jest tu na forum) pokazywał kwotę opłaty za przesyłkę w zależności od wagi. W panelu admina samemu się ustawia jaka ma być cena w zależności od wagi.

Dla poszczególnych towarów z osobna nie da się ustalić kosztu przesyłki, można tylko dla konkretnego towaru wpisać wagę. Można dla każdego towaru wprawdzie wpisać wymiary ale one nie są brane pod uwagę (w istniejących modułach) przy ustalaniu kosztów przesyłki.
W module poczty jest :
- przelew i tam wpisujesz ceny
- pobranie i tam wpisujesz wyższe ceny
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Moduły wysyłki/opcji płatności

Postprzez barblask » 18 sty 2011, o 12:42

Dzięki za odpowiedź.

Tak, znam te rozwiązania o których piszesz, są one bardzo podobne w wielu modułach i łatwe do spolszczenia. W ostateczności będę bazować na fikcyjnej wadze i w ten sposób sterować kosztami. Ceny wysyłek mamy stałe dla poszczególnych towarów i nie są one zależne od wagi i wymiarów.

Największy problem mam z:
a. koszt wysyłki gdy kupiono jeden produkt - tak jak w ustawieniach odpowiedniego modułu.
b. koszt wysyłki gdy kupiono więcej niż dwa produkty (test o potrzebie kontaktu zamiast kwoty wysyłki na ostatniej karcie realizacji koszyka i nie podliczanie tego )
barblask
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 wrz 2010, o 08:59

Re: Moduły wysyłki/opcji płatności

Postprzez jang1200 » 18 sty 2011, o 13:29

hmmm , a może w Katalog / Informacje dołóż nową stronę : Koszty wysyłki i tam poinformuj klientów o kosztach i konieczności kontaktu przed dokonaniem wpłaty na konto ?
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Moduły wysyłki/opcji płatności

Postprzez copl » 18 sty 2011, o 13:30

Oj tak prosto to sie nie da. Trzeba grzebnąć w skryptach. Klasę produktu można by jakoś "przemycić" np w polu Model (np dopisywać na końcu albo początku literkę) i w zależności od niej naliczyć przesyłkę, albo wymusić kontakt ze sprzedawcą.
copl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Moduły wysyłki/opcji płatności

Postprzez gadas » 18 sty 2011, o 14:31

Rozwiązaniem był by nowy moduł wysyłki który uwzględniał (cenowo) by wagę i gabaryty .
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Moduły wysyłki/opcji płatności

Postprzez copl » 18 sty 2011, o 14:48

Myślę, że tutaj nie chodzi o gabaryty i cenę tylko ale przede wszystkim o rodzaj towaru. Jeśli jest to akwarium to musi być jako "szkło" jeśli to żywe zwierzęta to tez inna stawka a żwirek dla kota to też coś innego. Przynajmniej ja tak wnioskuje z pytania na początku.
copl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Następna strona

Powrót do Pomoc przy modułach Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron