Modu?y wysy?ki/opcji p?atno?ci

Jeśli masz problemy z instalacją dodatkowych modułów takich jak wysyłka, płatność, język, itd.

Re: Moduły wysyłki/opcji płatności

Postprzez gadas » 18 sty 2011, o 15:38

copl napisał(a):Myślę, że tutaj nie chodzi o gabaryty i cenę tylko ale przede wszystkim o rodzaj towaru. Jeśli jest to akwarium to musi być jako "szkło" jeśli to żywe zwierzęta to tez inna stawka a żwirek dla kota to też coś innego. Przynajmniej ja tak wnioskuje z pytania na początku.


Masz wagę i gabaryt określanie stawki wynika z tych 2 parametrów chyba że się mylę do tej pory tak to działało .

Najprostszym rozwiązaniem jest ustalenie darmowej wysyłki :) a cenę dostawy doliczyć do przedmiotu .
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Moduły wysyłki/opcji płatności

Postprzez barblask » 19 sty 2011, o 11:25

Poradziłem sobie z tym trochę nie w moim stylu, ale działa. Testowy plac boju pod adresem http://www.superpreis.com.pl Dokładniej opiszę to w wolnej chwili. W skrócie...

Użyłem któregoś z modułów który dostosowuje koszt wysyłki w zależności od wagi.
1. W module koszty wpisałem 1:1.00,2:2.00,(...),1000:1000,00 (ten kawałek nie jest w moim stylu, ale nie sądzę by ktoś miał wyższe koszty transportu niż 1k pln) i teraz używam wagi do określenia kosztu transportu.
2. W plikach tłumaczenia pozmieniałem 'waga' na 'koszty transportu', w innych plikach modułu usunąłem kawałek pokazujący wagę (przy realizacji zamówienia wcześniej wyświetlało się 'kurier UPS (30.00kg)').
3. Z rozpędu w templatce przy wyświetlaniu produktu dodałem pod 'ceną' pokazywanie wagi (co przy zmianie tłumaczenia pokazało mi koszty transportu).

Indywidualne koszty przy zakupie kilku produktów:
1. Użyłem moduły free shiping i ustawiłem by wysyłka była darmowa od dwóch produktów. Zmieniłem tłumaczenie z free shiping na "Kurier UPS - kilka produktów" "Proszę indywidualną wycenę kosztów transportu na e-mail" Niestety wyświetla koszt 0.00 ale to jest do przeżycia. Coś jeszcze zmieniłem we free shiping by liczył 2 szt tego samego produktu tak samo jak 2 inne.

Tak jak pisałem dokładniej opiszę to dokładniej później gdyż została jeszcze opcja doliczenia kilku pln za płatność przy odbiorze. Na pewno kiedyś komuś się przyda.

Myślę, że tutaj nie chodzi o gabaryty i cenę tylko ale przede wszystkim o rodzaj towaru.

Dokładnie coś w tym stylu. Nie mogę z automatu brać ani wagi, ani ceny, ani rozmiaru więc przypisujemy koszty na sztywno to danego produktu.

Najprostszym rozwiązaniem jest ustalenie darmowej wysyłki :) a cenę dostawy doliczyć do przedmiotu .

Nie mogę tak zrobić, gdyż w firmie obniżają koszty transportu gdy kilka rzeczy można wysłać tą sama paczką, np. kupujesz klatkę dla chomika + trociny + jakieś zabawki. Jeśli dodatkowe akcesoria wpakujemy do klatki koszt wysyłki ustalamy tak jak za samą klatkę. Ale gdy kupisz już dwie klatki, wysyłamy to dwiema paczkami i koszt transportu są normalne. Taka dziwna specyfika sklepu, że nie można tego zautomatyzować.
barblask
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 wrz 2010, o 08:59

Re: Moduły wysyłki/opcji płatności

Postprzez barblask » 19 sty 2011, o 12:42

Dopłata za "Płatność przy odbiorze" poszła szybko.
1. Włączyłem moduł cod "Za pobraniem"
2. Zainstalowałem moduł COD_fee "Cash On Delivery Fee" i ustawiłem go po swojemu w [rozszerzenia->suma zamówień]
barblask
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 wrz 2010, o 08:59

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc przy modułach Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości