FreeBox (pusty box)

Jeśli masz problemy z instalacją dodatkowych modułów takich jak wysyłka, płatność, język, itd.

FreeBox (pusty box)

Postprzez jang1200 » 7 sty 2011, o 00:21

http://www.opencart.com/index.php?route ... order=DESC

Pusty box (moduł) który można umieścić po lewej, prawej na środku.
Poprawiony (mało co przetłumaczony) jest tylko Freebox1 (całość w załączniku). Tak samo trzeba zrobić z całą resztą, tzn. otworzyć w edytorze wszystkie pliki i wykasować te thaiskie wpisy a szczególnie te z plików z końcówką .tpl
Podejrzewam, że są to wpisy o autorze modułu jednakże te kwadraciki i tak są dla nas nie do odszyfrowania ale to nie główny powód. Najważniejsze jest to, że na sporej ilości serwerów skrypty które zaczynają się od "<?" nie będą działać, muszą się zaczynać od "<?php" , tak jest w tych plikach .tpl a , że pomiędzy tymi znakami i tak jest tylko coś co w oryginale było językiem thaiskim więc można je w całości wykasować (poczynając od <? do ?> włącznie).
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: FreeBox (pusty box)

Postprzez brytanix » 7 sty 2011, o 01:53

Edytowałem w Freebox1 wszystkie pliki i wykasowałem wszystkie te dziwne znaczki. Nie wiem czy dobrze rozumiem, że aby przetłumaczyć Freebox we Front Office, należy skopiować np. plik freebox1.php do catalog/language/polish/module? Ja tak zrobiłem, ale Freebox we FO nie został przetłumaczony. Może coś robię źle lub czegoś nie zrozumiałem? Nie zależy mi, by tlumaczyć ten Freebox od strony admina tylko we Front Office.

Co więc dokładnie należy zrobić, by przetłumaczyć tylko Freebox we Front Office?

Dzięki za pomoc.
brytanix
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 gru 2010, o 06:16

Re: FreeBox (pusty box)

Postprzez jang1200 » 7 sty 2011, o 02:25

"Front Office" ?
Jeśli to ta część którą widzi klient to zwykło się to nazywać frontend, admin -> backend

Dołączyłem do poprzedniego postu plik freebox.zip, wystarczyło go rozpakować....
W katalogu freebox1 dołożyłem w language -> polish/freebox1.php (tłumaczenie...) , kropki z tej okazji, że jest tam aż jedno słowo do przetłumaczenia. Jeśli u admina nie wpiszesz nazwy modułu to zostanie wstawiona nazwa jaka znajduje się w tym "tłumaczeniu"
Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem co niby jeszcze tam chciałbyś tłumaczyć ?
Jeśli u admina wpiszesz (tam gdzie ja wpisałem "Cześć to ja FreeBox1" no i jako nazwę modułu również) coś po polsku to klient będzie mógł poczytać po polsku. Jeśli wpiszesz po chińsku to na frontendzie będzie możliwość poczytania po chińsku...
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: FreeBox (pusty box)

Postprzez brytanix » 7 sty 2011, o 03:28

jang1200 napisał(a):"Front Office" ?
Jeśli to ta część którą widzi klient to zwykło się to nazywać frontend, admin -> backend

Dołączyłem do poprzedniego postu plik freebox.zip, wystarczyło go rozpakować....
W katalogu freebox1 dołożyłem w language -> polish/freebox1.php (tłumaczenie...) , kropki z tej okazji, że jest tam aż jedno słowo do przetłumaczenia. Jeśli u admina nie wpiszesz nazwy modułu to zostanie wstawiona nazwa jaka znajduje się w tym "tłumaczeniu"
Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem co niby jeszcze tam chciałbyś tłumaczyć ?
Jeśli u admina wpiszesz (tam gdzie ja wpisałem "Cześć to ja FreeBox1" no i jako nazwę modułu również) coś po polsku to klient będzie mógł poczytać po polsku. Jeśli wpiszesz po chińsku to na frontendzie będzie możliwość poczytania po chińsku...


Wiem, że do przetłumaczenia jest tylko jeden wyraz - przetłumaczylem go - patrz załącznik ''Oferta polska''. Przetłumaczony plik Freebox2.php został umieszczony w folderze /www/catalog/language/polish - patrz załącznik ''Freebox - polskie tłumaczenie''. W administracji nie wpisałem nazwy pola - patrz załącznik ''Freebox 2 - adminitracja''. Efekt końcowy we Frontend jest taki, że nie ma żadnej nazwy pomimo, że język polski jest włączony - patrz załącznik ''Freebox 2 - efekt końcowy''. Mam nadzieję, że to naświetli problem i moje ździwienie, że tego nie widać. pomimo, że zrobiłem tak, jak sugerujesz.

Pytałem dwukrotnie, ale wciąż mi nie odpowiedziałeś, czy dla przetłumaczenia Freebox we Frontend, wystarczy umieścić plik tłumaczenia w /www/catalog/language/polish czy wymaga to jeszcze jakichś innych zabiegów? Z Twojego opisu nie wprost wynika, że chyba nie. Nie wiem więc jak wytłumaczyć brake efektu tego, co zrobiłem. Jeśli załaduje oba foldery ''admin'' i ''catalog'', to chyba to się nadpisze nad tymi folderami ''admin'' i ''catalog', które już zostały zainstalowane na samym początku wraz z j. angielskim. Wydaje sie więc, że jedyną różnicą w zestawie plików w wersji angieslkiej i polskiej jest właśnie ten plik umieszczony w /www/catalog/language/polish czy się może mylę?

Wciąż nie rozumiem dlaczego robię tak jak wydaje się, że należy a w efekcie nie ma tłumaczenia na Frontend.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
brytanix
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 gru 2010, o 06:16

Re: FreeBox (pusty box)

Postprzez brytanix » 7 sty 2011, o 03:29

Dołączam jeszcze ostatni załącznik, bo Forum nie przyjmujw więcek niż 3 załączniki. Oto on.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
brytanix
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 gru 2010, o 06:16

Re: FreeBox (pusty box)

Postprzez jang1200 » 7 sty 2011, o 10:51

Sprawdziłem na moim module. Faktycznie nie działa. Są w związku z tym dwie możliwości:
1. naprawić to co nie zrobił autor modułu
2. wpisywać nagłówki samemu w panelu admina

To co ma być widoczne u admina (tłumaczenie np. język polski) musi się znajdować w /admin/language/polish/.../...
to co ma widzieć kupujący /catalog/language/polish/.../...

Jedyny dodatkowy "zabieg" to włączenie w System/Lokalizacja/Języki tych języków (z zainstalowanych uprzednio) które mają być widoczne dla kupujących a Ty widzę już to masz.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: FreeBox (pusty box)

Postprzez brytanix » 7 sty 2011, o 20:49

Tak, tylko w nagłówku admina jak coś wpiszesz, to pojawi sie we wszystkich zainstaloanych językach niestety to samo.
Raczej nie mam pojęcia jak naprawić to, czego nie zrobił autor modułu.:-(
brytanix
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 gru 2010, o 06:16

Następna strona

Powrót do Pomoc przy modułach Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron