Zmiana zawarto?ci zak?adki z g?rnego menu

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Zmiana zawartości zakładki z górnego menu

Postprzez Malv » 14 lip 2010, o 11:31

Witam mam problem. Chciałbym dodać 2 zakładki do górnego menu. W zakładkach będzie znajdował się jakiś opis (zwykły tekst).
Jednak jak tak patrze w kod widze że wszystko jest przekazywane na zmiennych. Przyznam ze nie wiem za bardzo jak mógłbym to dodać.

Przykładowa strona w opencart w której jest to o co mi chodzi http://specs4cheap.co.uk/information/information_id/12. W zakładkach (about_us, how_it_works) jest zwykły tekst więc pewnie da się to jakoś dodać.

Dzięki za pomoc/sugestie.
Pozdrawiam.
Malv
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lip 2010, o 11:23

Re: Zmiana zawartości zakładki z górnego menu

Postprzez jang1200 » 14 lip 2010, o 13:01

W catalog/view/theme/default/stylesheet/stylesheet.css znajdź poniższy kawałek i zmień na to co poniżej podałem :
Kod: Zaznacz cały
#header .div4 {
width: 620px;
clear: right;
float: right;
height: 32px;
padding-right: 14px;
}

W catalog/view/theme/default/template/common/header.tpl w linii 69 ? , 70 ? jest coś takiego:
Kod: Zaznacz cały
     <a href="<?php echo str_replace('&', '&amp;', $account); ?>" id="tab_account"><?php echo $text_account; ?></a>
      <a href="<?php echo str_replace('&', '&amp;', $cart); ?>" id="tab_cart"><?php echo $text_cart; ?></a>
      <a href="<?php echo str_replace('&', '&amp;', $checkout); ?>" id="tab_checkout"><?php echo $text_checkout; ?></a></div>

dołóż przed </div>
Kod: Zaznacz cały
      <a href="<?php echo str_replace('&', '&amp;', $about_us); ?>" id="tab_about_us"><?php echo $text_about_us; ?></a>

W catalog/controller/common/header.php
w linii np. 79 dopisz:
Kod: Zaznacz cały
$this->data['text_about_us'] = $this->language->get('text_about_us');

a w linii np. 98 dopisz
Kod: Zaznacz cały
$this->data['about_us'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=information/information&information_id=4';

no i oczywiście w catalog/language/polish/common/header.php dopisz :
Kod: Zaznacz cały
$_['text_about_us'] = 'O nas';


Jeśli chodzi o inne pozycje menu (jeśli w OC nie ma już takich dobroci) to musisz wszystko stworzyć sam, czyli np : catalog/controller/common/how_it_works.php , catalog/language/polish/common/how_it_works.php itd. Jeśli moduł będzie korzystał z bazy danych to i odpowiedni model ...
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Zmiana zawartości zakładki z górnego menu

Postprzez Malv » 14 lip 2010, o 15:13

Dzięki wielkie za pomoc o to właśnie mi chodziło. Moduł raczej nie będzie korzystał z bazy danych.
Zastanawiam się tylko jeszcze nad jednym w którym miejscu moge dopisać tekst do tego ?

Obrazek
Malv
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lip 2010, o 11:23

Re: Zmiana zawartości zakładki z górnego menu

Postprzez jang1200 » 14 lip 2010, o 15:19

U admina -> Katalog/Informacje [Zmień]
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Zmiana zawartości zakładki z górnego menu

Postprzez Malv » 14 lip 2010, o 15:21

Racja dzięki wielkie za pomoc. :)
Malv
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lip 2010, o 11:23


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron