Wysy?anie maili

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Wysyłanie maili

Postprzez pavvelbe » 5 gru 2012, o 12:58

Witam

Wysyłanie wiadomości. Nazwa.pl na pewno obsługuje funkcję MAIL. Korzystam na wielu stronach z tego. Mam wersję open cart 1.5.4 i niestety przy ustawieniu MAIL nie dochodzą żadne wiadomości ani do mnie (admina) ani do klientów. Kiedy skonfiguruję SMTP, wszystko działa pięknie poza wysyłaniem maila z działu KONTAKT. Wyskakuje mi coś takiego:
Notice: Error: RCPT TO not accepted from server! in /home/mojserwer/ftp/netgifts/sklep/system/library/mail.php on line 308

Czy ktoś wie jak rozwiązać problem? Niestety przestawienie na MAIL zupełnie mi nie działa :(
Avatar użytkownika
pavvelbe
 
Posty: 80
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie maili

Postprzez Kamio81 » 16 mar 2013, o 23:35

Witam,

Ktoś już rozwiązał ten problem, bo mam to samo?

Notice: Error: RCPT TO not accepted from server! in ..../upload/system/library/mail.php on line 308

Pomocy!!!
Kamio81
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 23:32

Re: Wysyłanie maili

Postprzez adikon.oc » 16 mar 2013, o 23:48

Kamio81 napisał(a):Witam,

Ktoś już rozwiązał ten problem, bo mam to samo?

Notice: Error: RCPT TO not accepted from server! in ..../upload/system/library/mail.php on line 308

Pomocy!!!

Witam

pokazuje ci ten komunikat w tym samym miejscu co użytkownikowi powyzej - czyli podczas wysyłania emaili z działu Kontakt?

pozdrawiam
Adrian
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Wysyłanie maili

Postprzez Kamio81 » 16 mar 2013, o 23:50

Tak, dokładnie w tym samym miejscu - dodam ze mam OC zainstalowany na serwerze nazwa.pl.
Kamio81
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 23:32

Re: Wysyłanie maili

Postprzez adikon.oc » 16 mar 2013, o 23:58

Kamio81 napisał(a):Tak, dokładnie w tym samym miejscu - dodam ze mam OC zainstalowany na serwerze nazwa.pl.

to wina serwera
napisz do nazwa.pl z opisem problemu
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Wysyłanie maili

Postprzez Kamio81 » 17 mar 2013, o 00:25

Własnie z nimi gadałem i nic mi nie powiedzieli ciekawego oprócz tego, że SMTP Port przy włączonym SSL ma byc 465 a przy wyłączonym 587.
Próbowałem obydwa wyjścia z tym ze teraz przy włączonym SSL i porcie 465 mam bład jak poniżej:

Notice: Error: EHLO not accepted from server! .......upload/system/library/mail.php on line 200

Przy opcji MAIL dostaje potwierdzenie ze wiadomość została wysła ale nic na skrzynke nie dochodzi...

Jakieś pomysły? :?:
Kamio81
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 23:32

Re: Wysyłanie maili

Postprzez schematx.pl » 17 mar 2013, o 09:43

daruj sobie SMTP bo zespół OC dopiero w nadchodzącej wersji 1.6 ma go poprawić i znormalizować pod kątem różnych serwerów.
piszesz że z funkcją MAIL nie dochodzi żadna poczta, miałem dokładnie to samo na serwerach home.pl i na domeny.pl i jest to błąd w konfiguracji serwera (ale oczywiście żadna z firm się do tego nie przyzna). Problem polega na tym że w nagłówkach funkcji mail serwery automatycznie dodają określoną liczbę linijek i niestety serwer domeny.pl i home.pl dodaj tych linijek za dużo stąd wszystko trafia nie tam gdzie trzeba.

Aby rozwiązać problem musisz wyedytować plik system/library/mail.php i odnaleźć w nim linijkę 108:
Kod: Zaznacz cały
$header .= 'Content-Type: multipart/related; boundary="' . $boundary . '"' . $this->newline . $this->newline;

zamień ją na
Kod: Zaznacz cały
$header .= 'Content-Type: multipart/related; boundary="' . $boundary . '"' . $this->newline;


następnie przejdź do linijki 120:
Kod: Zaznacz cały
$message .= 'Content-Transfer-Encoding: 8bit' . $this->newline . $this->newline;

i zamień ją na
Kod: Zaznacz cały
$message .= $this->html . $this->newline;


zapisz zmiany i ustaw w konfiguracji sklepu protokół poczty na MAIL, wszystko powinno teraz działać.
schematx.pl
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 20:11

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron