Wiele sklep?w na jednym MySQL

Miejsce dla ogólnych, luźnych dyskusji odnośnie systemu Opencart.

Wiele sklepów na jednym MySQL

Postprzez jang1200 » 15 sty 2011, o 12:33

Witam

Jak wiecie na pierwszym założonym sklepie można utworzyć następne. Wszystkie będą korzystały z jednej bazy danych (tego pierwszego sklepu). Ciekaw jestem czy ktoś z Was skorzystał już z tej możliwości ewentualnie ma zamiar w bliższej lub dalszej przyszłości z tego skorzystać ?

Pozdrawiam
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Wiele sklepów na jednym MySQL

Postprzez gadas » 18 sty 2011, o 00:38

jang1200 napisał(a):Witam

Jak wiecie na pierwszym założonym sklepie można utworzyć następne. Wszystkie będą korzystały z jednej bazy danych (tego pierwszego sklepu). Ciekaw jestem czy ktoś z Was skorzystał już z tej możliwości ewentualnie ma zamiar w bliższej lub dalszej przyszłości z tego skorzystać ?

Pozdrawiam


jang1200 to podchwytliwe pytanie czy nie ?
Osobiście nigdy mi by mi to do głowy nie przyszło by z tej opcji zacząć korzystać , ale po twoim pytaniu ...
... mam to sprawdzić ? :) :?
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Wiele sklepów na jednym MySQL

Postprzez jang1200 » 18 sty 2011, o 01:07

gadas napisał(a):jang1200 to podchwytliwe pytanie czy nie ?
Osobiście nigdy mi by mi to do głowy nie przyszło by z tej opcji zacząć korzystać , ale po twoim pytaniu ...
... mam to sprawdzić ? :) :?

Ja tam na Twoim miejscu bym sprawdził :roll: , a nuż z tyłu monitora otworzy się jakaś ukryta skarbonka i zacznie sypać miedziakami :P
No cóż łudziłem się, że ...
no ale tu tylko download a tam gdzie trzeba by się troche spocić (waląc w klawiaturę) to już be...
Zresztą pisać, czytać nawet im się nie chce, viewtopic.php?f=11&t=383
nie jest w dziale download więc nawet "czytaczy" brak ...

:idea: Przy wchodzeniu do download powinien się pokazywać wielgachny napis
Wrzuć banknocik, wrzuć banknocik
a pod spodem numer konta potasa.

Moim zdaniem te ileś sklepów na jednej bazie danych to kolejny chory pomysł. Ty masz 10 sklepów i ja mam 10. Ty masz na jednym MySQL a ja na 10 bazach.
Jeden hakerek na moim jednym sklepie i jeden na Twoim ale tym z MySQL ...
Ja będę miał ich 9 a Ty ?
Byłem ciekaw co inni na to, no ale downloadzik to jest .
Chciałem z oryginału wywalić te dziesiątki bezsensownych zapytań do bazy danych (związanych z tymi ew. dodatkowymi sklepami) i dać to wszystkim prawie darmo, prawie bo aż za tak męczącą pracę jak napisanie posta, ale skoro inni mają mnie w 4 literach to ja ich wszystkich też.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Wiele sklepów na jednym MySQL

Postprzez gadas » 18 sty 2011, o 12:46

jang1200 napisał(a):
gadas napisał(a):jang1200 to podchwytliwe pytanie czy nie ?
Osobiście nigdy mi by mi to do głowy nie przyszło by z tej opcji zacząć korzystać , ale po twoim pytaniu ...
... mam to sprawdzić ? :) :?

[...]
Moim zdaniem te ileś sklepów na jednej bazie danych to kolejny chory pomysł. Ty masz 10 sklepów i ja mam 10. Ty masz na jednym MySQL a ja na 10 bazach.
Jeden hakerek na moim jednym sklepie i jeden na Twoim ale tym z MySQL ...
Ja będę miał ich 9 a Ty ?
[...]


:) Ja nie mam swojego sklepu choć bardzo prawdopodobne że taki kiedyś powstanie .
... ale sam pomysł jest jak dla mnie bardziej niż idiotyczny posiadanie jednej bazy dla kilku sklepów .
To już nie chodzi o ataki ale nawet o jakąś własną pomyłkę przy pracy i co się będzie działo jak wszystkie te 10 sklepów zniknie bezpowrotnie . Jak to się przydarzy komuś kto wie troszkę mniej niż powinien to leży i kwiczy .
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Wiele sklepów na jednym MySQL

Postprzez jang1200 » 18 sty 2011, o 13:12

gadas napisał(a):To już nie chodzi o ataki ale nawet o jakąś własną pomyłkę przy pracy i co się będzie działo jak wszystkie te 10 sklepów zniknie bezpowrotnie . Jak to się przydarzy komuś kto wie troszkę mniej niż powinien to leży i kwiczy .
Sęk w tym, że to nie wszystko. Zresztą można to sprawdzić nawet nie tworząc nowego sklepu. Wpisz np. 20 produktów do jednej kategorii z tym , że przy dopisywaniu np. 15 w Produkt/Linki zaznacz, że mają być wyświetlane w tym sklepie (domyślny) a pozostałe 5 nie zaznaczaj (czyli jakby były w innym sklepie) i co zobaczy klient w sklepie ?
Kod: Zaznacz cały
Pokaż 1 do 12 z 20
podczas gdy w tym sklepie jest ich 15 czli powinno być
Kod: Zaznacz cały
Pokaż 1 do 12 z 15
i faktycznie w tym sklepie będzie widocznych 15 produktów chociaż stronicowanie będzie uparcie pokazywało liczbę wszystkich produktów dopisanych do tej kategorii ...
No a geniusz już tworzy v.1.5.0 z nowymi wodotryskami zamiast porawić te dziesiątki jeśli nie setki mniejszych i większych błędów ... http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=2&t=25510
a dzieciakom (jemu zresztą podobnym) zamiast zależeć na ich porawieniu to majaczą o MegaMenu...
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Wiele sklepów na jednym MySQL

Postprzez gadas » 18 sty 2011, o 13:59

Już przy wersji 1.4.8 ten błąd był , dodatkowo podobny znajdował się w dziale dodawania plików do pobierania .
Dodałem 15 widziałem ileś mniej .
To chłopak się bardzo rozpędził nie poprawia a maluje dalej .

Milion nowych opcji a w adminie brak podstawowej czyli normalnego sortowania i wyszukiwania produktów tragedia ...
Pozostawione tylko po statusie .
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Wiele sklepów na jednym MySQL

Postprzez copl » 18 sty 2011, o 14:14

Jeśli sklepy są małe i mają mały ruch to nie ma znaczenia z ilu baz korzystają. Natomiast w przypadku dużego sklepu z dużym ruchem (czego wszystkim życzę), że względów wydajnościowych lepiej tego nie robić a nawet sklep powinien mieć własny, dedykowany server (albo chociaż VPS).
copl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Następna strona

Powrót do Dyskusje ogólne o Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości