SEO url w sklepie

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

SEO url w sklepie

Postprzez seokoder » 3 cze 2010, o 15:46

Jako, że jest to mój pierwszy post witam Wszystkich użytkowników oraz administratorów i moderatorów forum.

Chciał bym się dowiedzieć czy sklep Opencart wspomaga SEO url'e zamiast
index.php?route=product/product&path=33&product_id=31
np: product/canon.31.html ?

Pozdrawiam
seokoder
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 14:39

Re: SEO url w sklepie

Postprzez potas » 3 cze 2010, o 17:04

Witamy na forum!

Tak, w Opencart można włączyć obsługę przyjaznych URLi. W adminie: system->ustawienia->serwer->SEO URL
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31

Re: SEO url w sklepie

Postprzez Silver » 11 cze 2010, o 13:02

tylko należy pamiętać aby w produkcie itp wpisać słowa kluczowe seo
Silver
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 kwi 2010, o 08:23

Re: SEO url w sklepie

Postprzez soplica » 17 sty 2011, o 01:55

Witam,
Ja mam problem innej natury.
Wpisuje słowo w karcie produktu do SEO w panelu admina i jesli odswieżam stronę sklepu z tym produktem, to wszystko jest w porządku . Przeglądarka pamięta adres i ponownie wyswietla mi kartę produktu. Inaczej rzecz się ma kiedy wchodzę na stronę główną i klikam wybrany produkt. Pokazuje mi się wszystkim zapewne znany komunikat:
" Nie znaleziono obiektu!
Nie znaleziono żądanego URLa na tym serwerze. Odnośnik na referującej stronie wydaje się być nieprawidłowy lub nieaktualny. Poinformuj autora tej strony o problemie.
Jeśli myślisz, że jest to błąd tego serwera, skontaktuj się z administratorem.

Error 404
http://www.urns.funonovo.co.uk
Mon Jan 17 00:46:03 2011
Apache"

Ta sama sytuacja ma miejsce gdy próbuje wejsć do karty produktu poprzez kategorie. Usuwając słowo SEO wszystko wraca do normy. W ustawieniach mam włączone SEO. Jak je wyłączam wszystko znowu jest ok, mimo wpisanego słowa SEO. Może ktos zna wytłumaczenie tego fenomenu. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
soplica
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 gru 2010, o 21:26

Re: SEO url w sklepie

Postprzez gadas » 17 sty 2011, o 11:17

Cześć ...
...może jeszcze być coś nie tak z .htaccess
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: SEO url w sklepie

Postprzez soplica » 17 sty 2011, o 17:08

Może i z .htaccess ale co?
soplica
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 gru 2010, o 21:26

Re: SEO url w sklepie

Postprzez soplica » 17 sty 2011, o 20:13

Zmieniłem na serwerze .htaccess.txt na .htaccess i teraz po włączeniu SEO w panelu , strona sklepu zaczęła się wyświetlać ale pokazuje tylko niektóre produkty. Jeśli nie pokazuje to wyświetla się strona sklepu z informacją , że produkt nie znaleziony.
soplica
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 gru 2010, o 21:26

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości