Przej?cie z Prestashop na OpenCart

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Przejście z Prestashop na OpenCart

Postprzez dellos » 10 wrz 2010, o 19:49

Cześć, zastanawiam się nad przejściem z PrestaShop na OpenCart mam jednak kilka problemów które chciałbym rozwinąć przed podjęciem decyzji.

1) Jak wygląda sprawa doliczania kosztów przesyłki wg. wagi / ilości / itp. ? W presta mam kilkanaście opcji możliwych + dodawanie własnych opcji przesyłki nie mogę tego znaleźć w OC.
2) Pobieranie produktów z plików XML / eksport własnych produktów ze sklepu do XML czyli integracja z porównywarkami i hurtowniami, gdzie ww. pliki się ładuje też nie mogę znaleźć.
3) Krótki opis na stronie głownej przy linkach do produktu. Jak zrobić?
4) Dodawanie / usuwanie cech produktu gdzie się to robi? Czyli różne cechy produktów typu / długość, szerokość, waga, itp. własne spersonalizowane do produktu.

Za pomoc dziękuję i czekam na odpowiedzi :)
dellos
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 wrz 2010, o 19:41

Re: Przejście z Prestashop na OpenCart

Postprzez potas » 11 wrz 2010, o 09:17

Cześć,

1) Można tworzyć własne moduły wysyłki lub zainstalować gotowy: np. viewtopic.php?f=30&t=111
Koszt wysyłki można ustalić wg wagi + opcje pobrania/wpłaty, poczty/kuriera, itp.
2) Jest moduł import/export: viewtopic.php?f=10&t=127
Jest również dobry, płatny moduł integrujący Opencart z porównywarkami.
3) Można edytować template żeby wyświetlało przy produkcie opis (ograniczając go np. do określonej liczby znaków).
4) Jeśli chodzi o wybór cech produktu, np. kolor czy rozmiar to jest taka opcja. W edycji produktu jest też miejsce na podanie oprócz wagi - rozmiaru produktu.
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31

Re: Przejście z Prestashop na OpenCart

Postprzez dellos » 11 wrz 2010, o 13:57

Dzięki za podpowiedź ale czy można odnośnie punktu 4 dodać opcje niezależne? Sprzedaję plotery wiec mam dodane takie opcje jak ilość głowic / ilość tuszy i inne nie tylko rozmiar.
dellos
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 wrz 2010, o 19:41

Re: Przejście z Prestashop na OpenCart

Postprzez potas » 11 wrz 2010, o 14:10

Tak, można dodać dowolne opcje i wartości; np. Opcja: Ilość głowic i wartości: 1, 2, 3... itp. Jest to w zakładce produktu, można dodać dowolną ilość opcji (wraz z wartościami) dla dowolnego produktu.
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31

Re: Przejście z Prestashop na OpenCart

Postprzez dellos » 13 wrz 2010, o 17:20

No to chyba skorzystam z OC zamiast Prestashop. Co do PS, to mam czasem problem bo sklep chodzi tak wołowato, że można odfrunąć. Słyszałem, że OC jest szybszy od PS temu też się zainteresowałem tym enginem. Proszę też o jakieś wytyczne dla początkującego użytkownika OC, na co zwracać uwagę ?
dellos
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 wrz 2010, o 19:41


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron