Problemy z cenami kt?re maj? grosze

Tutaj można zgłaszać wszelkie wykryte błędy w Opencart, wraz z ewentualnym opisem ich naprawienia. W tytule posta warto podać wersję, której dany błąd dotyczy.

Problemy z cenami które mają grosze

Postprzez jola » 1 lut 2011, o 21:33

Sprawdziłam we wszystkich wersjach od 1.4.4 aż do 1.4.9.3 i wszędzie powtarza się to samo. Jeżeli mam produkt w cenie np. 29 zł 80 gr, przez cały proces składania zamówienia wszystko wyświetlane i obliczane jest poprawnie, w podsumowaniu zamówienia widocznym dla klienta również. Problem pojawia się dopiero w e-mailu do klienta i administratora, w fakturze i w zamówieniach widocznych w panelu admina. Wszystkie produkty które zawierają grosze w szczegółach zamówienia przy jednostkowych pozycjach wyświetlane są bez tych groszy, a więc na szczególach zamówienia jest ten przykładowy produkt widoczny jest w cenie 29.00 zł ale już w pozycji "Razem" jest wyświetlany poprawnie - tj. 29.80 (jak jest więcej produktów w zamówieniu to wszystkie które miały końcówki groszowe po kropce mają "00" - i w takim przypadku również pomimo tego że przy poszczególnych produktach są tylko pełne złote, w pozycji "Razem" wyliczone jest wszystko poprawnie łącznie z tymi niewidocznymi groszami!).
Na drukowanej fakturze jest dokładnie taka sama sytuacja jak powyżej.
W panelu admina na liście ostatnich 10 zamówień w kolumnie "Suma" wszystkie zamówienia wyświetlane są z wartością "00" groszy np. 29.00 -> czyli znowu znikają grosze tym razem z sumy zamówienia, choć przy edycji tego przykładowego zamówienia w szczegółach jest poprawnie - 29.80.

Czy ktoś z Was spotkał się już z takim problemem?
jola
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 sie 2010, o 10:07

Re: Problemy z cenami które mają grosze

Postprzez gadas » 1 lut 2011, o 22:00

Masz demo ? Podaj adres ?

Obrazek

Obrazek

Mam wgrane obecnie 3 wersje :v1.4.9.1,v1.4.9.2,v1.4.9.3
W każdym mi działa prawidłowo.
Prawdopodobnie powielasz swój błąd z wersji na wersję .
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Problemy z cenami które mają grosze

Postprzez jola » 1 lut 2011, o 22:17

W tej chwili nie, bo po ostatnich awanturach z klientami przywróciłam do życia mojego poczciwego starego oscommerce. Ale wygrzebałam wszystkie od 1.4.4 wersje i oryginalne i polskie i wszędzie dzieje się tak samo - od kilku dni grzebię w nich na localhoście.
U mnie też tak jest jak na Twoich zrzutach, ale wprowadź cenę produktu nie 90.00 ale np. 90.80 i sprawdź co się dzieje.
jola
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 sie 2010, o 10:07

Re: Problemy z cenami które mają grosze

Postprzez gadas » 1 lut 2011, o 22:26

jola napisał(a):W tej chwili nie, bo po ostatnich awanturach z klientami przywróciłam do życia mojego poczciwego starego oscommerce. Ale wygrzebałam wszystkie od 1.4.4 wersje i oryginalne i polskie i wszędzie dzieje się tak samo - od kilku dni grzebię w nich na localhoście.

Może za bardzo go napastujesz na localhost ? dobry zwyczaj nie dotykaj :)
Gdzie masz hosting ?
Obecnie jaką wersję testujesz ?
Czy masz PL ?
Czy tak samo było przed jego wprowadzeniem ?
Jakie zmiany były wprowadzone w stosunku do standardowych .
Może troszkę więcej napisz ?

Oczywiście możesz sprzedawać bez groszy dawaj wszystko w zaokrągleniu bez zer po przecinku :)
(co to za klienci że o grosze się kłócą kryzys oooojjj kryzys )
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Problemy z cenami które mają grosze

Postprzez jola » 1 lut 2011, o 23:10

Jak to nie jest dla Ciebie problem, to sprawdź proszę jak się u Ciebie zachowuje to wszystko jak wpiszesz cenę netto zawierajacą grosze, np zmień dla tego produktu ze zrzutu z 90.00 na 90.80 i napisz jak Ci wyświetla na fakturze w kolumnie "cena jednostkowa" i pierwsza wartość w kolumnie "suma"
jola
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 sie 2010, o 10:07

Re: Problemy z cenami które mają grosze

Postprzez gadas » 1 lut 2011, o 23:28

Mam się bać ?
90,80 = 111,68 w e-mail i na fakturze i w panelu
Wszędzie mam mam to samo mam ustawione do 2 miejsc po przecinku .
Miało być inaczej ?
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Problemy z cenami które mają grosze

Postprzez gadas » 1 lut 2011, o 23:33

Faktura/zamówienie Cenowo wygląda tak :
Cena jednostkowa 90,80 PLN Suma 90,80
Kwota za produkty: 90,80 PLN
VAT 23% : 20,88 PLN
Suma: 111,68 PLN
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Następna strona

Powrót do Zgłaszanie błędów w Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron