Doliczenie ci??aru opakowania

Jeśli masz problemy z instalacją dodatkowych modułów takich jak wysyłka, płatność, język, itd.

Doliczenie ciężaru opakowania

Postprzez copl » 31 gru 2010, o 00:26

Witam,
jestem w trakcie uruchamiania mojego pierwszego sklepu :) Mam jednak taki problem, że będą w nim również towary, które objętościowo są duże ale niewiele ważą. Może się okazać, że ciężar pudła w którym będzie całość zapakowana, będzie stanowił istotny procent w ciężarze całej paczki. W zwiazku z tym, wprowadziłem małą poprawkę do skryptów w wersji 1.4.9.1 uwzględniającą cieżar pudła.
Założenia były następujące. Zważyłem kilka, różnej wielkości pudeł kartonowych. Wyznaczyłem ich objętość. Na tej podstawie, zrobiłem zestawienie dla jakiej objętości towarów jakie pudło (o jakim ciężarze) nalezy dobrać i tą wartość dodaje co sumaryczne wagi zamówienia. Aby to dobrze działało, każdy towar MUSI mieć wprowadzone wymiary (jeśli jest w swoim pudełku to tego pudełka).
Ten ciężar pudła może być oczywiście obarczony pewnym błędem, związanym choćby z różnymi grubościami tektury a także ew. wypełnieniem ale zawsze będzie on bliższy prawdzie niż dotychczas. Zastosowałem tez pewne uproszczenie (bo nie miałem takich dużych pudeł) - dla objętości powyżej 60 litrów przyjąłem stały ciężar - 800g.
Dodawanie tego ciężaru można wyłaczyć/wyłaczyc w adminie - System - Ustawienia - zakładka "Opcje" - drugi od dołu radiobuton.
To moja pierwsza przeróbka OC. Jeśli komuś sie to przyda to prosze bardzo.
pozdrawiam
copl
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
copl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Powrót do Pomoc przy modułach Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron