modu? import/export tool

Jeśli masz problemy z instalacją dodatkowych modułów takich jak wysyłka, płatność, język, itd.

moduł import/export tool

Postprzez adrian12345 » 10 lut 2013, o 22:17

Witam
Piszę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu,mianowicie przy eksporcie wszystkich danych do excela wszystko eksportuje, sciąga sie na dysk, i przykładowo ten plik zajmuje 3mb, i zrobię małą zmianę -np. zmienie cenę i ten plik po zapisaniu zajmuje 2.5 mb, i następnie po wgraniu i zaimportowaniu do sklpeu,ucina mi np w sklepie kategorie,nie ma np połowy kategorii, i muszę jeszcze raz wtedy eksport zrobić i ten plik zapisać który znowu jest 3mb i bez ruszania tego pliku importuje znowu i jest wszystko okey.

Czy spotkał się ktoś z takim problemem??

Dzieki za pomoc z góry
adrian12345
 
Posty: 43
Dołączył(a): 11 lip 2012, o 13:46

Re: moduł import/export tool

Postprzez Peter_w » 22 lut 2013, o 14:28

A czym edytujesz tego excella ?
Miałem podobną sytuację jak używałem OpenOffice. Po przejściu na Libra jest ok.
Peter
Peter_w
 
Posty: 42
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 00:01

Re: moduł import/export tool

Postprzez y77 » 23 lut 2013, o 13:23

Pracowałeś na pliku xls czy csv? Jesli to drugie, to sprawdzaj opcję eksportu i importu uwzględniwszy delimitery (by nie było ich w zasadniczym tekście ? np. cudzysłowy i przecinki w nazwach towarów, kategorii).
aceshop 1.4.8 (nie kupujcie badziewia) i opencart 1.5.1.3
y77
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25 cze 2012, o 15:08

Re: moduł import/export tool

Postprzez Peter_w » 23 lut 2013, o 21:55

Pracowałem na pliku xls i Excell. Nie było problemów. Z jakiś tam powodów musiałem na chwilkę skorzystać z OpenOffice i zauważyłem, że OpenOffice ucina, przemieszcza wiersze jeżeli jest ich kilka tysięcy i import/export sie wysypuje. Po przejściu na LibraOffice problemu już nie było. Być może problem wynikał z metody Copy/Paste do przygotowania pliku xls. NIe dochodziłem już do tego.

Pozdrawiam Peter.
Peter_w
 
Posty: 42
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 00:01


Powrót do Pomoc przy modułach Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość