Import/Export brak pamieci ?

Jeśli masz problemy z instalacją dodatkowych modułów takich jak wysyłka, płatność, język, itd.

Import/Export brak pamieci ?

Postprzez azuki » 29 lis 2012, o 18:47

Kod: Zaznacz cały
Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 32 bytes) in /var/www/clients/client0/web1/web/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Shared/OLERead.php on line 314
Fatal Error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 32 bytes) in /var/www/clients/client0/web1/web/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Shared/OLERead.php on line 314


Takowy blad wyskakuje mi przy probie exportu pliku exel z dodatkowymi produktami.. ostatnia linia sie zmienia za kazdym razem pokazuje inny link... czy ktos ma pomysl jak moge naprawic ten errror... ?
w sklepiej obecnie jest juz ponad 3tys. produktow.
Dziekuje za pomoc...
azuki
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sie 2012, o 15:49

Re: Import/Export brak pamieci ?

Postprzez adikon.oc » 29 lis 2012, o 19:35

podziel plik na mniejsze party lub przydziel wiecej pamieci w php.ini lub jeśli się da to przez funkcje ini_set
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Import/Export brak pamieci ?

Postprzez azuki » 30 lis 2012, o 11:13

hmm to mozna wgrac plik tylko zawierajacy dodatkowe produkty ?
w tej chwili robie w ten sposob - importuje cala liste produktow ktore mam na stronie
i w tym samym pliku ktory weksportowalam dopisuje kolejne wiersze z nowymi produktami tak zasejwowany plik wgrywam na nasza strone.
Czy to nie wlasciwe zastosowanie tego modulu ?
Boje sie ze jesli dam pusty dokument i dodam tylko kolejne produkty nawet z kolejnymi liczbami produktu to reszta mi zniknie ?
pamiec zostala juz powiekszona ale nie dalo to wiekszego rezultatu .
azuki
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sie 2012, o 15:49

Re: Import/Export brak pamieci ?

Postprzez Peter_w » 22 lut 2013, o 14:25

Aktualnie mam ten sam problem, prawie 3000 produktów i te same błędy związane z pamięcią.

Jest na to metoda:
Jeżeli będziesz korzystał z modułu import/export częściej niż tylko przy przeniesieniu danych to musisz zmienić serwer (jakieś 250 zł/miesiąc) Będzie z tego wiele innych korzyści, więc jeżeli sklep będzie dochodowy i tak się opłaci. Ja robiłem import jednorazowy więc zainstalowałem OC na localhost, zrobiłem konfigurację OC identyczną jak na docelowym serwerze. W pliku php.ini zwiększyłem wartości do wymaganych i zrobiłem import. Następnie za pomocą HeidiSQL skopiowałem dane z bazy SQL na komputerze i tym samym programem przeniosłem je na OC na hostingu. Potem pozostaje skopiowanie obrazków i po temacie. Hosting w home.pl. Wszystko pracuje poprawnie. Zmianę serwera przewiduję dopiero po zwiększeniu ruchu.

Pozdrawiam Peter
Peter_w
 
Posty: 42
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 00:01


Powrót do Pomoc przy modułach Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość