Liczba produktow

Miejsce dla ogólnych, luźnych dyskusji odnośnie systemu Opencart.

Re: Liczba produktow

Postprzez Aniou » 19 lip 2011, o 09:12

600 produktów to nie jest jakiś imponujący wynik ;-)
Avatar użytkownika
Aniou
 
Posty: 34
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 13:18

Re: Liczba produktow

Postprzez mcmarco » 2 sie 2011, o 08:27

Witam, mam pytanie, czy OpenCart przechowuje obrazy produktów w jednym katalogu czy tez w wielu katalogach?
Pytam dlatego, że w moim sklepiku mam już 68.000 produktów i ogromny kłopot z VM.
Przerabiam go na multi level catalog ale ... jeśli OC ma taką możliwość oryginalnie to może przesiadł bym się na OC
mcmarco
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 15:10

Re: Liczba produktow

Postprzez mcmarco » 26 sie 2011, o 09:57

Widzę, że nikt nie zna odpowiedzi. Ktoś napisał co ma silnik do ilości produktów ... nie będę wyjaśniał co ma bo albo się to rozumie albo nie.
Jeśli ktoś nie rozumie co oznacza 160.000 (słownie:stosześćdziesiątysięcy) okładek produktów w jednym katalogu to nie jest partnerem do dyskusji.
Ja muszę przygotować się docelowo do +/- 2.200.000 okładek i jest to temat :) .
Stąd wynikają moje pytania dot. OpenCart bo po prostu nie pracowałem jeszcze z tym sklepem.
mcmarco
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 15:10

Re: Liczba produktow

Postprzez paweldocent » 29 kwi 2012, o 22:55

Witam.

Mam sklep oparty o Quick Carta i zamierzam się przesiąść na OC.
Nie mam docelowej ilości produktów, ale konkurencja na innych platformach ma 70-90 tyś więc co najmniej tyle.
Na dzień dzisiejszy ponad 1000 produktów daje 150-300 indywidualnych odwiedzin dziennie wg Google Analitics. Jak łatwo się domyślić ta ilość znacznie wzrośnie.
Mam nadzieję, że pociągnie bo obecny już zamula. Za dużo udoskonaleń...
paweldocent
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 cze 2011, o 01:33

Re: Liczba produktow

Postprzez open-business » 30 kwi 2012, o 07:54

mcmarco napisał(a):Witam, mam pytanie, czy OpenCart przechowuje obrazy produktów w jednym katalogu czy tez w wielu katalogach?
Pytam dlatego, że w moim sklepiku mam już 68.000 produktów i ogromny kłopot z VM.
Przerabiam go na multi level catalog ale ... jeśli OC ma taką możliwość oryginalnie to może przesiadł bym się na OC

Witam w Open Cart jest możliwość tworzenia katalogów dla zdjęć produktów nie wiem dokładnie jak to wygląda w przypadku importu towarów z automatu ale gdy dodajesz produkty ręcznie to możesz sobie w katalogu images/ stworzyć dowolną strukturę katalogów na zdjęcia produktów. Oczywiście w poziomu panelu admina.

paweldocent napisał(a):Witam.
Mam sklep oparty o Quick Carta i zamierzam się przesiąść na OC.
Nie mam docelowej ilości produktów, ale konkurencja na innych platformach ma 70-90 tyś więc co najmniej tyle.
Na dzień dzisiejszy ponad 1000 produktów daje 150-300 indywidualnych odwiedzin dziennie wg Google Analitics. Jak łatwo się domyślić ta ilość znacznie wzrośnie.
Mam nadzieję, że pociągnie bo obecny już zamula. Za dużo udoskonaleń...

Witam z tego co pamiętam to podstawowa wersja QuickCart'a nie wykorzystuje bazy danych MySQL tylko pliki do przechowywania danych. Nie wiem dokładnie jaką masz wersję QuickCart ale jeśli nie wykorzystuje MySQL'a to po przesiadce na pewno zobaczysz wzrost wydajności. Na szybkość działania sklepu ma również duży wpływ serwer na którym stoi i nie oszukujmy się ale każdy skrypt będzie się mulił przy dużej odwiedzalności w sklepie aczkolwiek OpenCart jest dość dobrze zoptymalizowany i po prostu szybki porównując go z konkurencją.
open-business
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 gru 2009, o 20:37
Lokalizacja: Piotrk?w Trybunalski

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje ogólne o Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron