Zdj?cia i wielki ba?agan

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Zdjęcia i wielki bałagan

Postprzez DoctorQ » 28 maja 2010, o 15:01

Problem 1
Dodaję tygodniowo około 100 nowych pozycji z czego każda ma po 4-5 fotek - zarządzanie zdjęciami jest tragiczne - aktualnie mam 500 pozycji i czekanie aż wszystko się załaduje aby wgrać kolejne zdjęcia jest całkowicie beznadziejne i trzeba nad tym popracować. Wczesniej klikałem (1.3.3) ciach, ciach, ciach i wyślij... zdjęcia są w sklepie.. a tutaj musze za każdym razem rypać się z tym modułem do zarządzania fotkami. Nie ma jakiegoś szybszego sposobu?

Problem2
Czy ktoś wie dlaczego jak kasuję produkt, zdjęcia pozostają na serwerze? Kolejny bezsens?
DoctorQ
 
Posty: 28
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 18:28

Re: Zdjęcia i wielki bałagan

Postprzez Silver » 11 cze 2010, o 13:06

co do pierwszego nie wiem, ale co do drugiego to nie bezsens tylko dobre rozwiązanie. pomyśl sobie jakbyś sprzedawał np programy antywirusowe, w różnych pakach (ilość licencji), do każdego byś ładował nową fotkę? no raczej nie i właśnie dlatego tak zrobiono, że w przypadku wycofania jednego paka fotka pozostawała w innych
Silver
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 kwi 2010, o 08:23

Re: Zdjęcia i wielki bałagan

Postprzez malinaboy » 13 cze 2010, o 09:55

1) zdjęcia można dodawać także za pomocą FTP
2) moim zdaniem większym bezsensem jest to, iż skrypt sklepu nie pyta czy na pewno chcę skasować produkt lub zdjęcie
malinaboy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 maja 2010, o 22:48

Re: Zdjęcia i wielki bałagan

Postprzez gadas » 9 lip 2010, o 16:05

DoctorQ napisał(a):Problem 1
Dodaję tygodniowo około 100 nowych pozycji z czego każda ma po 4-5 fotek - zarządzanie zdjęciami jest tragiczne - aktualnie mam 500 pozycji i czekanie aż wszystko się załaduje aby wgrać kolejne zdjęcia jest całkowicie beznadziejne i trzeba nad tym popracować. Wczesniej klikałem (1.3.3) ciach, ciach, ciach i wyślij... zdjęcia są w sklepie.. a tutaj musze za każdym razem rypać się z tym modułem do zarządzania fotkami. Nie ma jakiegoś szybszego sposobu?
Problem2
Czy ktoś wie dlaczego jak kasuję produkt, zdjęcia pozostają na serwerze? Kolejny bezsens?

Możesz utworzyć nowe foldery na zdjęcia dla kategorii gdzie towar często rotuje lub nawet dla danej kategorii trzymać zdjęcia oddzielnych folderach wtedy łatwiej nawet przez ftp będzie ci odszukać i usuwać zdjęcia już zbędne .
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Zdjęcia i wielki bałagan

Postprzez BBFE » 9 lip 2010, o 20:43

Słuchaj a produkty ze zdjęciem dodajesz pojedynczo czy masz jakiś sposób że wrzucasz je wszystkie na raz?? mam sklep tak jak Ty i produktow pewnie kilka tysięcy a nie chcialbym wrzucac ich ręcznie

Pozdrawiam i proszę o pomoc
BBFE
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 lip 2010, o 10:27

Re: Zdjęcia i wielki bałagan

Postprzez DoctorQ » 9 lip 2010, o 21:33

No własnie ręcznie upycham kążdy jeden. Faktem jest że można wrzucić całośc jpgów na ftp ale i tak trzeba czekać aby menager się otworzył i animacyjnie rozwinął listę z 590 folderami, wiecie ile czasu mi to zajmuje ? Musiałem wrócić do wersji 1.3.3 bo tam to przynajmniej ten patent działa błyskawicznie.
DoctorQ
 
Posty: 28
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 18:28


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron