Zleci? bardzo Stary Open na nowy-najnowszy?

Wszelkie dyskusje na temat instalacji i aktualizacji Opencart w wersji 1.0 i wyższej.

Zlecić bardzo Stary Open na nowy-najnowszy?

Postprzez DoctorQ » 17 maja 2011, o 11:43

Znam się nieco na kodowaniu i pracą z bazami danych ale to zadanie mnie jednak trochę przerasta.
Zastanawiam się ile będzie pracy z przejściem z wersji 1.3.3 na najnowszą dostępną. Problem polega na tym że mam oczywiście bazę klientów i dużej ilości towarów, na pewno nie mogę dopuścić aby coś poszło nie tak i kolejnego dnia zrobił się jakiś wysyp. Czy znacie kogoś kto może zając się takim apdejtem? Jak widać różnica w wersjach jest spora a zrobić już najwyższa pora. Jaki to może być koszt?
DoctorQ
 
Posty: 28
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 18:28

Re: Zlecić bardzo Stary Open na nowy-najnowszy?

Postprzez jang1200 » 18 maja 2011, o 07:20

Dawno , dawno temu ... , niestety nie pamiętam linka , może @potas jeszcze ma ktoś robił takie coś , kosztowało to chyba 50$.
Zrobiłbym to tak:
1. na swoim localhoście zainstalowałbym tą wersję którą masz 1.3.3
2. w phpMyadmin zrzut bazy danych z serwera i wczytałbym do tej na localu
3. w instalatorze do wersji 1.4.9.5 są wszystkie zapytania do bazy od wersji 1.3.2 , w phpMyadmin wrzucłbym je po kolei
4. plikami (php, .tpl ...) z najnowszej wersji nadpisałbym te z 1.3.3
5. poprawki w .tpl
6. zrzut bazy z localhosta wgrałbym na serwer
7. skopiowałbym wszystkie pliki z localhosta na serwer i ...
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Zlecić bardzo Stary Open na nowy-najnowszy?

Postprzez potas » 20 maja 2011, o 22:56

Kiedyś rzeczywiście miałem plan przejścia z Opencart 0.7 na 1.3, ale jakoś zrezygnowałem i ciągle działam na 0.7 :)
Aczkolwiek wcześniej, czy później pewnie trzeba będzie to zrobić.

Tutaj oferują usługi przenoszenia z różnych platform: http://app.shopping-cart-migration.com/estimator
Wybierz Opencart to Opencart, wprowadź liczbę produktów, użytkowników i zamówień; dostaniesz szacunkową wycenę takiej operacji.
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31


Powrót do Instalacja i aktualizacja systemu Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron