Instalacja Open Cart 2.0.1.1 na nazwa.pl

Wszelkie dyskusje na temat instalacji i aktualizacji Opencart w wersji 1.0 i wyższej.

Re: Instalacja Open Cart 2.0.1.1 na nazwa.pl

Postprzez forneus » 24 sty 2015, o 09:12

Czołem wszystkim!

Mam dokładnie ten sam problem, nawet przycisk "kontynuuj" nie działa, aczkolwiek zmieniając URL wyświetlany w przeglądarce, udało mi się przejść na kolejne strony (http://nazwasklepu.nazwa.pl/install/ind ... oute=step_1/2/3).
Dzwoniłem na helpdesk, oczywiście nie pomogli, więc napisałem e-mail zgodnie z tym co powiedział mi konsultant i oto jaką otrzymałem odpowiedź:
Witam,

Przeprowadziliśmy testową instalację i postępując według instrukcji przebiegła ona prawidłowo. Proszę pamiętać aby :
- zmienić nazwy plików konfiguracyjnych
- zmienić prawa do folderów i plików konfiguracyjnych
- skontaktować się z twórca sklepu lub znaleźć na forach informację w jaki sposób skonfigurować połączenie z bazą w wersji MySQL 5.5 która łączy się przez port inny niż 3306


Wg mnie to są kpiny z klienta, ponieważ:
- robiłem to samo na hostingerze, który jest darmowy i nie było najmniejszego problemu(co też pozwoliłem sobie napisać im w mailu)
- próbowałem ze starszym typem bazy MySQL, i z portem i bez - podobnie jak szanowny kolega diderido
- gdyby się pofatygowali sprawdzić to nazwy plików i uprawnienia są zmieniona, co zresztą widać na ekranie "step 2"
- przede wszystkim jeżeli inny port to mogli być łaskawi go podać ;)
forneus
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 sty 2015, o 09:03

Re: Instalacja Open Cart 2.0.1.1 na nazwa.pl

Postprzez staniapl » 25 sty 2015, o 19:22

Niestety ale ludzie niewtajemniczeni nie wiedzą, że hosting typu
nazwa.pl
home.pl
1&1.pl

to najgorszy szit na rynku.

Jeden z moich klientów łączy się z bazą:

Kod: Zaznacz cały
define('DB_HOSTNAME', 'sql.xx_nazwakonta.nazwa.pl:3307');
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Instalacja Open Cart 2.0.1.1 na nazwa.pl

Postprzez yabostudio » 21 mar 2015, o 21:27

Witam,

w przypadku wybrania w pozycji "DB Driver" opcji "mysqli" skrypty nie przyjmują numeru portu po dwukropku w adresie serwera baz danych (jest to kwestia samych skryptów oraz specyfiki funkcji mysqli). Rozwiązać problem powinno dodanie w pliku .htaccess linijki:
php_value mysqli.default_port 3307

a w konfiguracji połączenia z bazą danych podanie adresu serwera bez numeru portu. zamienić trzeba nazwe .hatccess.txt na .htaccess i dodać na końcu php_value mysqli.default_port 3307

Pozdrawiam S.Bylicki yabo.pl
:D
yabostudio
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 17:48

Re: Instalacja Open Cart 2.0.1.1 na nazwa.pl

Postprzez czarek65 » 29 mar 2015, o 14:25

Witam mam problem z instalacją był by ktoś tak uprzejmy mi pomóc rozwiązać problem? Wielkie dzięki :) .
czarek65
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 mar 2015, o 14:18

Re: Instalacja Open Cart 2.0.1.1 na nazwa.pl

Postprzez owadraf » 19 lip 2015, o 13:31

yabostudio napisał(a):Witam,

w przypadku wybrania w pozycji "DB Driver" opcji "mysqli" skrypty nie przyjmują numeru portu po dwukropku w adresie serwera baz danych (jest to kwestia samych skryptów oraz specyfiki funkcji mysqli). Rozwiązać problem powinno dodanie w pliku .htaccess linijki:
php_value mysqli.default_port 3307

a w konfiguracji połączenia z bazą danych podanie adresu serwera bez numeru portu. zamienić trzeba nazwe .hatccess.txt na .htaccess i dodać na końcu php_value mysqli.default_port 3307

Pozdrawiam S.Bylicki yabo.pl
:D


Nie działa ten pomysł, ja również miałem problem z OC 2 na nazawa.pl Panowie z pomocy się poddali, chociaż na początku twardo twierdzili że na testowym serwerze zainstalowali bez problemów. Instalator OC 2 ma na stałe podany port 3306 zmiana parametrów w plikach instalacyjnych też nie pomogła. Proponuję zmienić nazwa.pl na coś innego, wszystkie te doinwestowane serwisy jak: nazwa home 1&1 są g...o warte, szkoda pompować w nich kasę można znaleźć coś o niebo tańsze i lepsze.
owadraf
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 14:51

Poprzednia strona

Powrót do Instalacja i aktualizacja systemu Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron