SyntaxError: JSON

Tutaj można zgłaszać wszelkie wykryte błędy w Opencart, wraz z ewentualnym opisem ich naprawienia. W tytule posta warto podać wersję, której dany błąd dotyczy.

SyntaxError: JSON

Postprzez DS_PL » 16 lut 2015, o 22:17

Witam, po przeszukaniu wielu wątków forum, oczywiście także tych angielskojęzycznych niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania mojego problemu. Polega on na tym, że przy próbie zmiany statusu "zarejestrowanego" już zamówienia pojawia mi się ten oto komunikat.

Dodam co próbowałem, mianowicie zrobiłem nowego usera API, wygenerowałem hasło, zmiana w ustawieniach - nie pomogło, sprawdziłem tez w bazie danych czy API którego używam w danym momencie ma przypisane to samo "value" - tak ma. Ktoś zna rozwiązanie? To jest chyba bug ogólny, ponieważ nawet na wersji demo występuje.

Screen z błędu w załączeniu
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
DS_PL
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 lut 2015, o 23:50

Re: SyntaxError: JSON

Postprzez jang1200 » 16 lut 2015, o 23:54

staniapl o tym pisał, ja też...
Wersja 2.x.x.x to tylko demo i jeszcze długo takim czymś będzie...

http://demo.opencart.com/admin/ to wersja 2.0.0.1b, Ty pewnie masz 2.0.1.1 (taka chyba jest najnowsza ?)
W wersji demo ten błąd wygląda tak:
"SyntaxError: JSON.parse: Unable to parse value: " czyli coś tam jest ale nie da się jakiejś wartości odczytać, natomiast u Ciebie z treści błędu wynika, że masz pustego JSONa.
Jednym słowem jest jak zawsze, coś tam może i naprawił, poprawił ale inne zepsuł...

W wersjach poniżej 1.5 teoretycznie dało się dopisać produkt do istniejącego zamówienia ale hmmm, produkt był dopisany (nazwa), podliczał skrypcik co chciał i jak chciał a o VAT już nie wspomnę. Tworzył, mieszał, inni też a efekt był taki, że nie dał rady i zaczął tworzyć nową wersję...
Z tą pewnie też będzie kombinował jeszcze ze dwa lata a później wymyśli jakieś 3.x.x.x ...

Musisz zapytać o to na angielskim forum, tutaj nikt tego nie używa i nie będzie szukał tego błędu a tam może ktoś testuje i coś znajdzie... Myślę, że tym kimś może być co najwyżej Qphoria (ten gościu co stworzył vqmod'a) jeśli jeszcze tam bywa i nie rzucił tego cyrku w cholerę.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: SyntaxError: JSON

Postprzez DS_PL » 17 lut 2015, o 09:29

W Chromie ten błąd wygląda tak jak wyżej opisałeś, czy w wersji tej 1.5.x.x ten problem też występuje? Czy jest to jakiś uciążliwy problem jeśli chodzi o funkcjonalność? Jedynie nie mogę zmienić tego statusu, i czy przez to np. towar nie znika mi ze stanu magazynowego póki status nie zmieni się na zakończony?
DS_PL
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 lut 2015, o 23:50

Re: SyntaxError: JSON

Postprzez jang1200 » 17 lut 2015, o 17:39

DS_PL napisał(a):W Chromie ten błąd wygląda tak jak wyżej opisałeś
W mojej Operze tak on wygląda jak napisałem.

DS_PL napisał(a):czy w wersji tej 1.5.x.x ten problem też występuje?
Jak pisałem wcześniej , nie używam 1.5.x więc Ci na 100% nie napiszę ale sądzę, że nie bo by ludziska o tym pisali.

DS_PL napisał(a):Czy jest to jakiś uciążliwy problem jeśli chodzi o funkcjonalność? Jedynie nie mogę zmienić tego statusu, i czy przez to np. towar nie znika mi ze stanu magazynowego póki status nie zmieni się na zakończony?
Jak już będziesz miał trochę klientów to sądzę, że będzie Ci to działać na nerwy... Spojrzysz w listę zamówień i nigdy nie będziesz wiedział które zamówienie masz już przygotowane do wysyłki, które wysłane a do którego jeszcze nie zaglądałeś...
Towar "znika" ze stanu magazynowego jak klient kończy zakupy. Jeśli chodzi jeszcze o ten status to zaznaczasz checkboxa (powiadom klienta) wciskasz buton zapisz do historii i klient dostaje automatycznie też email z powiadomieniem, że status jego zamówienia się zmienił a teraz będziesz musiał ręcznie wpisać do textarea aby klient wiedział co jest grane z jego zamówionkiem ale Ty niestety w spisie będziesz miał cągle "Złożone" czy jak tam masz przetłumaczone.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: SyntaxError: JSON

Postprzez DS_PL » 17 lut 2015, o 21:48

Temat do zamknięcia w tej chwili. Udało mi się sobie z nim poradzić. Wszystko jest teraz jak należy. Mogę zmieniać status zamówienia na dowolny, przez co zmienia się stan magazynowy, działa też oczywiście powiadomienie klienta o zmianie statusu zamówienia.
DS_PL
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 lut 2015, o 23:50


Powrót do Zgłaszanie błędów w Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron