Multi-store - ustawienia, ceny produkt?w w r??nych walutach

Wszelkie dyskusje na temat instalacji i aktualizacji Opencart w wersji 1.0 i wyższej.

Multi-store - ustawienia, ceny produktów w różnych walutach

Postprzez brytanix » 20 sty 2011, o 17:20

Witam

Czy ktoś z Was ma doświadczenia związane z instalacją, a raczej ustawieniami multi-store? Zainstalowałem multi-store, wszystko jest OK, ale mam wątpliwości związane z cenami produktów. Problem polega na tym, że produkty w obu sklepach multi-store są identyczne, różnią się tylko walutą, bo w jednym walutą domyślną jest EUR w drugim PLN. Dodałem przykładowy produkt, wpisałem cenę 15.00 i przyporządkowałem go do sklepu, polskiego z ustawioną walutą domyślną PLN. Sprawdziłem jak wyświetla się ten produkt w sklepie i zdziwiłem się, bo cena produktu nie była 15.00 PLN, lecz równowartość 15 EUR w złotówkach, czyli 58.16 PLN. Wynika z tego, że już w momencie wpisywania cen produktu, system domyślnie przyjmuje, że walutą jest domyślna waluta głównego sklepu, czyli EUR. Czytałem gdzieś, że multistore może operować w wielu walutach, jeśli w rzeczywistości tak jest, to jak to zrobić?

Niestety, dokumentacja na temat multi-store jest bardzo uboga i ogranicza sie do kilku zdan dotyczących instalacji i nie ma słowa o tym, jak ten sklep skonfigurować a przede wszystkim opisu jak on działa.

Będę wdzięczny, jeśli podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami na ten temat.

Dziękuję i pozdrawiam.

Darek
brytanix
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 gru 2010, o 06:16

Re: Multi-store - ustawienia, ceny produktów w różnych walutach

Postprzez jang1200 » 20 sty 2011, o 19:50

Nigdy tego nie robiłem i robił nie będę - viewtopic.php?f=5&t=391

Przy większej ilości produktów, kilku sklepach i kilku klientach na stronie baza się rozkraczy i nie będziesz miał ani jednego sklepu, że nie wspomnę o wszystkich błędach związanych z tym kolejnym w tym skrypcie bezsensownym wodotrysku.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Multi-store - ustawienia, ceny produktów w różnych walutach

Postprzez brytanix » 20 sty 2011, o 23:51

No Witam!

Mój guru się odezwał, bardzo się cieszę! :)

Dzieki za odpowiedź. Przekonałeś mnie, tzn Twoja odpowiedź i załączony link przekonał mnie, że rzecz nie jest warta świeczki. Poza tym, jest coś nie tak nie tylko z cenami w innych walutach ale też w drugim sklepie nie wyświetla mi się 3D Scroller, jest tylko puste miejsce. Poza tym nie ma żadnych produktów w module 'Promowane' pomimo, że w menu są. Za dużo z tym wszystkim problemów. Rezygnuję.

Były dwa powody dla którego chciałem ten multi-store:
1. Dzięki temu klienci moich sklepów - unijnego i polskiego, i z abadaniem włosów mieli by to samo konto, tzn. ktoś kto zarejstrował się w sklepie EU może ten sam login i hasło używać w sklepie PL itd.
2. Poza tym mam też coś takiego w w sklepach jak ''News''. Jak wprowadzam jakiś nowy news to muszę to samo wprowadzac w każdym z moich trzech sklepów pod tą samą domeną, a wszystko w dwóch językach, czyli w 6 różnych miejscach muszę wprowadzić news, co jest oczywiście czasochłonne i wkurzające.

Szukam więc teraz metody na synchronizację tabel pomiędzy sklepami, by to samo osiągnąć nie poprzez multi-store a synchronizacje tabel z baz danych.

Odnośnie multi-store jeszcze, to zadziwia mnie fakt, że tak naprawdę chyba niewiele ludzi wie jak to używać, może poza Danielem Kregg. Ten jednak ostatnio przeprowadził się do innego kraju i napisał mi, że ma ograniczony jeszcze dostęp do Internetu i przepraszał za zwłokę w odpowiedzi na e-maile. Na forum brytyjskim też nikt mi nie odpowiedział na moje pytania więc sądzę, że te niewiele osób wie jak ten multi-store konfigurować i żywać.

Pozostaje mi szukać sposobów na synchronizację tabel pomiędzy bazami danych.

Pozdrawiam serdecznie.

Darek

Ps. Odpowiadasz często na moje wątki. Jak masz na imię?

Acha!

Co według Ciebie jest lepsze, jak w moim przypadku sklep jest zainstalowany w folderze, np. u mnie 'domena.eu/pl czy może na subdomenie np. 'poland.domena.eu'?
brytanix
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 gru 2010, o 06:16

Re: Multi-store - ustawienia, ceny produktów w różnych walutach

Postprzez jang1200 » 21 sty 2011, o 00:44

brytanix napisał(a):Szukam więc teraz metody na synchronizację tabel pomiędzy sklepami, by to samo osiągnąć nie poprzez multi-store a synchronizacje tabel z baz danych.
Myślę, że najlepiej by było jakby jakiś informatyk napisał Ci kawałek programu który by przepisywał dane z jednej do drugiej bazy. Program mógłby być uruchamiany albo ręcznie (jakiś link w panelu admina albo cronem)
brytanix napisał(a):Co według Ciebie jest lepsze, jak w moim przypadku sklep jest zainstalowany w folderze, np. u mnie 'domena.eu/pl czy może na subdomenie np. 'poland.domena.eu'?

Sądzę, że krótsze i lepsze do zapamiętania jest domena.eu/pl/
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Multi-store - ustawienia, ceny produktów w różnych walutach

Postprzez brytanix » 21 sty 2011, o 01:53

Nie trzeba pisania programów, są już takie gotowe tylko muszę je przetestować.

Tak, zgadzam się, że wersja z foderem jest łatwiejsza do zapamiętania. Oprócz tego ma inna zaletę. Jak kupisz certyfikat SSL, to działa on na wszystkie strony zainstalowane w folderach, nie działa natomiast na subdomeny. Oprócz tego do zagadnień typu subdomena czy folder dochodzą jeszcze względy SEO. Każda z tych wersji ma swoje zalety i wady.

Pozdrawiam

Darek
brytanix
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 gru 2010, o 06:16


Powrót do Instalacja i aktualizacja systemu Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość