URL sklepu

Tutaj można zgłaszać wszelkie wykryte błędy w Opencart, wraz z ewentualnym opisem ich naprawienia. W tytule posta warto podać wersję, której dany błąd dotyczy.

URL sklepu

Postprzez jang1200 » 27 lis 2010, o 14:13

ADMIN
Ustawienia/Główne - jest do wpisania URL sklepu i opis :
"Wprowadź kompletny adres URL sklepu. Pamiętaj aby dodać ukośnik '/' na końcu. Na przykład: http://www.yourdomain.com/path/"
Konkretnie chodzi o : "Pamiętaj aby dodać ukośnik '/' na końcu."
Błędem to nie jest do momentu kiedy admin nie grzebie przy tym. Jeśli zapomni dodać ten ukośnik to ... Sami zresztą sprawdzcie, skasujcie ukośnik i potem zobaczcie jak wygląda sklep ...
Żaden myślący informatyk nie zrzuciłby na admina takiej odpowiedzialności bo skrypt przez ten drobiazg wygląda tak jak mieliście okazję zobaczyć (kasując ten ukośnik).

Otwieramy w edytorze plik admin/controller/setting/setting.php i odnajdujemy (linia ~ 192) :
Kod: Zaznacz cały
      if (isset($this->request->post['config_url'])) {
         $this->data['config_url'] = $this->request->post['config_url'];
      } else {
         $this->data['config_url'] = $this->config->get('config_url');
      }
i zmieniamy na :
Kod: Zaznacz cały
      if (isset($this->request->post['config_url'])) {
         $this->data['config_url'] = rtrim($this->request->post['config_url'], '/').'/';
      } else {
         $this->data['config_url'] = rtrim($this->config->get('config_url'), '/').'/';
      }
no i w pliku /admin/language/polsh/setting/setting.php zamieniamy to:
Kod: Zaznacz cały
$_['entry_url']               = 'URL sklepu:<br /><span class="help">Wprowadź kompletny adres URL sklepu. Pamiętaj aby dodać ukośnik \'/\' na końcu. Na przykład: http://www.yourdomain.com/path/</span>';
na to:
Kod: Zaznacz cały
$_['entry_url']               = 'URL sklepu:<br /><span class="help">Wprowadź kompletny adres URL sklepu, np.: http://domena.pl/katalog/</span>';
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: URL sklepu

Postprzez gadas » 11 gru 2010, o 10:49

Czy ta informacja była zgłoszona do Opencart
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: URL sklepu

Postprzez jang1200 » 11 gru 2010, o 14:53

gadas napisał(a):Czy ta informacja była zgłoszona do Opencart

Nie i nie zamierzam tego robić. Chcesz usłyszeć od super informatyka, że on nie ma czasu zajmować się takimi drobiazgami (tak napisał komuś kto udowodnił mu to, że sposób wykonania tokena jest ...) albo jak mu się coraz częściej zdarza, że jesteś idiotą to zgłoś... (to nie ma być złośliwość w stosuku do Ciebie), no chyba, że chcesz pomóc innym anglojęzycznym to jeśli chcesz możesz to im napisać, nie mam nic naprzeciwko :)
Kiedyś wspólnie z potasem podrzuciliśmy mu poprawkę do koszyka (z ajaxem działał ale bez już nie, to była bodajże v.1.4.7) to wrzucił tylko tą mini porawkę ale nie zrobił do dzisiaj już nic aby koszyk z ajaxem czy bez działał tak samo.
Jakiś czas temu nie byłem tego pewien ale teraz już tak. Chodzi tylko i wyłącznie o to aby w przyszłym roku mógł wygrać konkursik a czy skrypt będzie działał jak powinien to już nie ma znaczenia. Ważne aby na ekranie coś się pojawiało i aby było dużo wodotrysków (bo za to właśnie wygrywa się ten konkurs). Kolejny przykład ? proszę bardzo -> spróbuj dodać do zamówienia kolejny produkt, jeśli już istniejący produkt w zamówieniu ma np. stawkę 22% to dodaj ten nowy ze stawką np. 7% ... i zobacz przy okazji gdzie ląduje ta kwota VAT-u (nawet jak stawki są takie same) i co się dzieje jak dodasz ten sam produkt ... no cóż wodotrysk jest a efekt...
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: URL sklepu

Postprzez gadas » 12 gru 2010, o 21:42

jang1200 napisał(a):
gadas napisał(a):Czy ta informacja była zgłoszona do Opencart

Nie i nie zamierzam tego robić. Chcesz usłyszeć od super informatyka, że on nie ma czasu zajmować się takimi drobiazgami (tak napisał komuś kto udowodnił mu to, że sposób wykonania tokena jest ...) albo jak mu się coraz częściej zdarza, że jesteś idiotą to zgłoś... (to nie ma być złośliwość w stosuku do Ciebie), no chyba, że chcesz pomóc innym anglojęzycznym to jeśli chcesz możesz to im napisać, nie mam nic naprzeciwko :)


... a pytałem tylko czy była zgłaszana , do standardów zachowań super informatyków już przywykłem tak samo jak i do hyper super informatyków ,
dlatego też i traktuję ich jak Świętego Mikołaja tzn on jest ale tak jak by i go nie było .
Nie masz co się spinać rozumiem ci doskonale i wiem o co ci chodzi a na opencart.com jest sporo ludzi podobnych do superbohaterów i wiedzących wszystko ale nic się na to nie poradzi .
Co do zgłaszania to może warto informować społeczność a nie w/w osobę no ale jak widzę to i czynisz (forum)

jang1200 napisał(a):
gadas napisał(a):Kiedyś wspólnie z potasem podrzuciliśmy mu poprawkę do koszyka (z ajaxem działał ale bez już nie, to była bodajże v.1.4.7) to wrzucił tylko tą mini porawkę ale nie zrobił do dzisiaj już nic aby koszyk z ajaxem czy bez działał tak samo.
Jakiś czas temu nie byłem tego pewien ale teraz już tak. Chodzi tylko i wyłącznie o to aby w przyszłym roku mógł wygrać konkursik a czy skrypt będzie działał jak powinien to już nie ma znaczenia. Ważne aby na ekranie coś się pojawiało i aby było dużo wodotrysków (bo za to właśnie wygrywa się ten konkurs). Kolejny przykład ? proszę bardzo -> spróbuj dodać do zamówienia kolejny produkt, jeśli już istniejący produkt w zamówieniu ma np. stawkę 22% to dodaj ten nowy ze stawką np. 7% ... i zobacz przy okazji gdzie ląduje ta kwota VAT-u (nawet jak stawki są takie same) i co się dzieje jak dodasz ten sam produkt ... no cóż wodotrysk jest a efekt...


VAT - sprawdzę .
Co jakiś czas OC wgrywam dla zabawy i by sobie coś sprawdzić .

Dzisiaj widziałem u nich demo ale to już inna bajka .
Demo wystartowało i ...

Warning: unlink(//system/cache/cache.currency.1292171123) [function.unlink]: No such file or directory in /system/library/cache.php on line 14Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:92) in /system/library/session.php on line 11

Jak tak będzie nadal robił to prawdopodobnie za rok wygra ale będzie musiał się liczyć z tym iż społeczność ta bardziej świadoma porzuci projekt OpenCart dla innych rozwiązań .

To co mi się nie podoba w Opencarcie to szablony i ich zabezpieczenie .
Jeśli nie zmodyfikuje się plików dodatkowo .php to tak naprawdę skórkę tą może mieć każdy w 10 minut .
Oczywiście przy założeniu że będzie się modyfikowało tylko .css oraz .tpl więc pisanie na sprzedaż skromnych szablonów (na modyfikacjach .css .tpl )
jest pomysłem poronionym i szkoda na to czasu .
Bo ktoś ze znikomą wiedzą pobierze je sam od kogoś ze strony .
... ale to moje zdanie i każdy może mieć inne.
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: URL sklepu

Postprzez jang1200 » 9 sty 2011, o 13:15

gadas napisał(a):To co mi się nie podoba w Opencarcie to szablony i ich zabezpieczenie .
Jeśli nie zmodyfikuje się plików dodatkowo .php to tak naprawdę skórkę tą może mieć każdy w 10 minut .
Oczywiście przy założeniu że będzie się modyfikowało tylko .css oraz .tpl więc pisanie na sprzedaż skromnych szablonów (na modyfikacjach .css .tpl )
jest pomysłem poronionym i szkoda na to czasu .
Bo ktoś ze znikomą wiedzą pobierze je sam od kogoś ze strony .
... ale to moje zdanie i każdy może mieć inne.

Jeśli pozwolisz to wyrażę swoje zdanie na ten temat. Przeglądnij kilka stron firm które zajmują się tworzeniem szablonów. Co tam można zobaczyć ? a no tylko zdjęcia tychże szablonów. Natomiast żadna z tych firm nie udostępnia demo "na żywo". Tak więc robisz szablonik, później "Print screen" i tyle. Tak więc złodziejaszki mogą sobie ściągnąć coś dopiero od tej osoby która ten szablon od Ciebie kupiła :)
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: URL sklepu

Postprzez jang1200 » 11 sty 2011, o 10:25

gadas napisał(a):Dzisiaj widziałem u nich demo ale to już inna bajka .
Demo wystartowało i ...

Jak tak będzie nadal robił to prawdopodobnie za rok wygra ale będzie musiał się liczyć z tym iż społeczność ta bardziej świadoma porzuci projekt OpenCart dla innych rozwiązań .

Coby nie było, że tylko ja mam takie a nie inne zdanie o nim to kawałek przetłumaczony przez wujcia google:
http://translate.google.com/translate_t ... 20software

a oryginał:
http://osworx.net/en/opensource/41-open ... way-you-go
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: URL sklepu

Postprzez gadas » 18 sty 2011, o 00:11

jang1200 napisał(a):
gadas napisał(a):Dzisiaj widziałem u nich demo ale to już inna bajka .
Demo wystartowało i ...

Jak tak będzie nadal robił to prawdopodobnie za rok wygra ale będzie musiał się liczyć z tym iż społeczność ta bardziej świadoma porzuci projekt OpenCart dla innych rozwiązań .

Coby nie było, że tylko ja mam takie a nie inne zdanie o nim to kawałek przetłumaczony przez wujcia google:
[...]
a oryginał:
http://osworx.net/en/opensource/41-open ... way-you-go

jang1200 dowodzi to tylko tezy że Ty i Google nie cierpicie w podobny sposób super informatyka od opencart :lol:

... a tak poważnie im dłużej się przy tym sklepie siedzi tym więcej widzi się ułomności że tak delikatnie powiem
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03


Powrót do Zgłaszanie błędów w Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron