Ponownie problem z wgrywaniem zdjec.

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Ponownie problem z wgrywaniem zdjec.

Postprzez mxer » 4 lis 2010, o 23:08

Tym razem cos wielce dziwnego.

Klikam "wgraj", daje komunikat ze wgrano... a nima w podgladzie. Fizycznie na serwerze jest. Katalogi tez da sie twozyc i jest ok. Wersja OC to 1.4.9.1.

screen:
Obrazek

Ciekawostka, na innym klonie pod inna domena na tym samym serwerze wszystko dziala.

Hosting to prv serwer postawiony na gento z isp omega. Jak wspomnialem nawet na dwoch innych instalacjach 1.4.9.1 nie ma tego problemu. Pojawil sie tylko tutaj.

Wszystkie katalogi i podkatalogi /image maja 777, ba nawet plikowi nadalem 777 nie pomoglo.

Jakies sugestie ?
mxer
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 paź 2010, o 12:21

Re: Ponownie problem z wgrywaniem zdjec.

Postprzez mxer » 5 lis 2010, o 00:23

dochodzenie przynioslo efekt.

Zakaldajac katalogi do upychania zdjec, OC zakaldal je w w /image/cache/data z uprawnieniami 755. Ja ustawilem 777 w /image/data

Wystarczylo naprostowac uprawnienia w /image/cache/data/ czyli we wszystkich podrzednych katalogach na 777 i jest ok.
Kto by przypuszczal ze OC zakaladajac sobie sam katalogi nie da im nalezytych uprawnien. Taki zonk. Moglo to wyniknac rowniez z konfiguracji uprawnienien w fazie instalcji, no ale kto by o tym wiedzial.

Pozdro
mxer
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 paź 2010, o 12:21

Re: Ponownie problem z wgrywaniem zdjec.

Postprzez gadas » 5 lis 2010, o 10:10

Ja ma mam pytanie zdjęcia wgrywałeś przez OC czy fizycznie na serwer ?
Obecnie przymiarki robię pod sklep i mam chomod 755 dla katalogu ze zajęciami i działa mi na tych ustawieniach również dla wszystkich podkatalogów /image/cache/data
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Ponownie problem z wgrywaniem zdjec.

Postprzez mxer » 5 lis 2010, o 12:19

przez OC wgrywam. Choc przyznam ze zaczynam myslec o tym by odpoweidnio poukladane wgrac ftpem, bo zaczyna sie dluzyc wgrywanie przez OC.

Mi dla 755 niedzialalo. Widac co kraj to obyczaj.

Jeszcze tylko tak nadmienie, ze wgrywajac przez OC w moim przypadku plik nalezy do usera apache grupy apache. Jak bede wgrywal ftp-em to bedzie nalezal do usera z serii ISP Omegi. Zobaczymy czy wtedy sie nie pogubi :)
mxer
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 paź 2010, o 12:21

Re: Ponownie problem z wgrywaniem zdjec.

Postprzez gadas » 5 lis 2010, o 13:01

Obecnie miałem zrobić prosty sklep dla 100 produktów ale jak już pisałem
były nietypowe obrazki 3x1 900x300px a na stronie katalogowej miały się prezentować 300x100px .
Więc waszych problemów nie mam :)

Po raz pierwszy zaczynam realizację na OC do tej pory testowałem sobie dla zabawy .
Może z tego coś i będzie ...

Nie wiem czy będę zadowolony z OC to co mi się podoba to szybkość pracy sklepu klientowi na tym też zależało więc zobaczę efekt końcowy .
Ma to być strona prosta i czytelna ale footer ma być rozbudowany że ho ho jakaś taka nowa moda zaistniała czy co :)
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Ponownie problem z wgrywaniem zdjec.

Postprzez Majza » 30 gru 2010, o 15:58

Witam, mam podobny problem tylko że mi nie widzi żadnych podkatalogów ani plików. Ustawiłem wszystkie foldery na 777 i nic. Na każdej przeglądarce to samo. W IE wyskakuje mi taki błąd:

Kod: Zaznacz cały
Wiadomość: Oczekiwano znaku ')'
Wiersz: 549
Znak: 8
Kod: 0
Identyfikator URI: http://centrum-keja.pl/sklep/admin/view/javascript/jquery/ajaxupload.js


Problem jest w tym że w tym pliku i w tej linij nie brakuje żadnego nawiasu. Hosting mam na Home.pl, a wersja OC to 1.4.9.2

z góry dzięki za pomoc..
Majza
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 gru 2010, o 04:35

Re: Ponownie problem z wgrywaniem zdjec.

Postprzez Majza » 31 gru 2010, o 00:38

po kolejnej instalacji udało mi się rozwiązać problem więc post może polecieć do kosza.

ps.
Sory za zaśmiecanie forum ale albo ja jestem ślepy albo nie ma opcji usuwania postów.
Majza
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 gru 2010, o 04:35


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości