Opcja odbior osobisty

Jeśli masz problemy z instalacją dodatkowych modułów takich jak wysyłka, płatność, język, itd.

Opcja odbior osobisty

Postprzez eryk2kartman » 7 gru 2014, o 21:20

Witam,

Mam taki maly problem i nie wiem jak go rozwiazac,
Chcailbym miec opcje wysylki "odbior osobisty" - jezeli ona bedzie wybrana to wtedy chcialbym zeby w platnosciach pojawila sie nowa opcja platnosci - "platosc przy odbiorze"
czy jest to mozliwe?
dodam ze opcja - "platnosc przy odbiorze" powinna wyswietlac sie tylko dla wyslki - "odbior osobisty"

probowalem bawic sie z modulem platnosci za pobraniem - moge zmienic nazwe na platnosc przy odbiorze - ustawic jako opcje domyslna dla wysylki - "odbior osobisty" - wszystko jest fajnie, tylko ze wtedy jest tez ona dostepna dla zamowien ktore trzeba wyslac, i da sie zatwierdzic zamowienie a tak nie chce.
nie wiem jak ja wylaczyc dla zamowien innych niz - "odbior osobisty".

Z gory dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
eryk2kartman
 
Posty: 32
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 15:53

Re: Opcja odbior osobisty

Postprzez wilek666 » 29 gru 2014, o 03:46

Witam,

Jeżeli chcesz wyłączyć płatność za pobraniem dla konkretnego rodzaju wysyłki dodaj w pliku: catalog/model/payment/cod.php przed

Kod: Zaznacz cały
$method_data = array();

poniższy kod w którym zmień "kurier" na odpowiedni rodzaj wysyłki

Kod: Zaznacz cały
$shipping_method = isset($this->session->data['shipping_method']['code']) ?
$this->session->data['shipping_method']['code'] : false;
if(($status == true) && (strpos($shipping_method,'kurier') === false)) { $status = true; } else { $status = false; }

//Pozdrawiam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
wilek666
 
Posty: 40
Dołączył(a): 30 sie 2012, o 23:04
Lokalizacja: Warsaw, Poland

Re: Opcja odbior osobisty

Postprzez eryk2kartman » 30 gru 2014, o 22:55

Super, dzieki, bede probowal,
rozumiem ze jak mam wiecej niz jedna wysylke co chce wylaczyc to na koncu tego co mi dalej tylko dadaje cos takiego?

if(($status == true) && (strpos($shipping_method,'kurier1') === false)) { $status = true; } else { $status = false; }

gdzie "kurier1" to kolejna opcja do wylaczenia, czy jakos inczaej sie to dodaje?
eryk2kartman
 
Posty: 32
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 15:53

Re: Opcja odbior osobisty

Postprzez eryk2kartman » 3 sty 2015, o 20:44

Ok sprawdzilem no i niby dziala, ale problem jest taki ze jak wylacze powiedzmy paypal to ta opcja i tak sie pojawia, tylko jak na nia klikniesz to po potwierdzeniu zamowienia wraca na poczatek checkout, i nie ma zadnej wiadomosci dla kupujacego ze wybral zla opcje platnosci,
Da sie to jakos zmienic/dorobic ?
eryk2kartman
 
Posty: 32
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 15:53

Re: Opcja odbior osobisty

Postprzez eryk2kartman » 3 sty 2015, o 21:30

Prosze nie przejmuj sie moim ostatnim postem, juz wszystko dziala tak jak trzeba :)
wielkie dzieki za pomoc.
Temat do zamkniecia.
eryk2kartman
 
Posty: 32
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 15:53

Re: Opcja odbior osobisty

Postprzez markus » 25 lis 2015, o 21:29

Super sprawa działa!!
ale jak usunąć płatność przelewem pozostawiając tylko płatność przy odbiorze wybierając odbiór osobisty lub przesyłkę za pobraniem?
markus
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 gru 2010, o 03:51

Re: Opcja odbior osobisty

Postprzez staniapl » 25 lis 2015, o 23:46

markus napisał(a):Super sprawa działa!!
ale jak usunąć płatność przelewem pozostawiając tylko płatność przy odbiorze wybierając odbiór osobisty lub przesyłkę za pobraniem?


Identycznie jak kolega wilek666 napisał tylko dodajesz w pliku Twojej płatności przelewem - obstawiam, że chodzi o bank transfer
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Następna strona

Powrót do Pomoc przy modułach Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości