Narz?dzia dla webmaster?w google

Miejsce dla ogólnych, luźnych dyskusji odnośnie systemu Opencart.

Narzędzia dla webmasterów google

Postprzez majstro7 » 27 mar 2014, o 19:34

Witam, może ktoś pomóc namierzyć plik index html do którego mam wstawić link od google aby zweryfikować, że strona należy do mnie. Dodam iż korzystam z zakupionego szablonu na themeforest i jedyne pliki index maja końcówki php a chyba tam tego nie można wkleić.
majstro7
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 21:14

Re: Narzędzia dla webmasterów google

Postprzez staniapl » 28 mar 2014, o 11:51

Kod wklej w Panelu admin > System > Ustawienia > Serwer

masz tam miejsce dla google analit.

lub do catalog/view/theme/SZABLON/template/common/header.tpl

w sekcji head oczywiście :)
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Narzędzia dla webmasterów google

Postprzez majstro7 » 28 mar 2014, o 17:03

Dzięki wielkie :) Mam jeszcze pytanko czy modul przelewy24 wystepuje moze pod wersje 1.5.6 opencarta? Jesli nie to jest moze jakis inny ktory bedzie dzialal pod 1.5.6?
majstro7
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 21:14

Re: Narzędzia dla webmasterów google

Postprzez jang1200 » 28 mar 2014, o 21:14

majstro7 napisał(a):Witam, może ktoś pomóc namierzyć plik index html do którego mam wstawić link od google aby zweryfikować, że strona należy do mnie.

Aby google mogło zweryfikować czy strona należy do Ciebie samo google daje Ci plik o np. takiej nazwie :
googlefd32145fe4b6b19d.html
o takiej zawartości :
google-site-verification: googlefd32145fe4b6b19d.html

wrzucasz taki plik do katalogu głównego sklepu i zapodajesz wujciowi google adres do sklepu i on sobie weryfikuje na tej podstawie czy to faktycznie Twoja strona - https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl
Natomiast to co zapodał kolega staniapl to są statystyki.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Narzędzia dla webmasterów google

Postprzez staniapl » 29 mar 2014, o 13:41

Aby google mogło zweryfikować czy strona należy do Ciebie samo google daje Ci plik o np. takiej nazwie :
googlefd32145fe4b6b19d.html
o takiej zawartości :
google-site-verification: googlefd32145fe4b6b19d.html

wrzucasz taki plik do katalogu głównego sklepu i zapodajesz wujciowi google adres do sklepu i on sobie weryfikuje na tej podstawie czy to faktycznie Twoja strona - https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl


Nie koniecznie w narzędziach dla webmasterów można weryfikować nie tylko plikiem index548jh589(...).html są metody alternatywne np dodanie kodu do strony (jak wybrał autor wątku)

Natomiast to co zapodał kolega staniapl to są statystyki.


To co wstawimy w okno w Panel Admin > System > Ustawienia > Serwer - zwane statystykami jest wrzucane do sekcji body. Więc śmiało można tam umieścić dowolny kod czy to statystyki czy weryfikację google czy własny kod js.
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Narzędzia dla webmasterów google

Postprzez jang1200 » 29 mar 2014, o 23:14

Można, można... wszystko można tylko po co ?
Google nie weryfikuje właściciela strony przy każdym wejściu więc po co dokładać zbędny kod do strony ?
Jesteś tu dużo częściej aniżeli ja więc skoro i ja wdepnąłem na temat - dlaczego tak długo ładuje mi się strona ? - to i Ty niewątpliwie takich tu trochę już przeczytałeś. Kupują jakieś "wypasione" dziwadła gdzieś tam, później jest do wczytania 2,5 MB i dziwią się, że długo się wczytuje i jeszcze na dokładkę następne coś tam ... ? Komu i po co ?
Wystarczy mieć przeglądarkę (czytać :Operę) i spojrzeć na pasek u dołu przeglądarki. Podczas wczytywania pokazuje się tam kilka info i jak strona nie chce się wczytać do końca to na czym wisi ? ano na "googlecośtam" . Więc po co tym bardziej do head pakować coś googlowatego ?
Sam chętnie nieraz bym skorzystał z google analytics ale... ale wolę szybko wczytującą się stronę :)
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Narzędzia dla webmasterów google

Postprzez staniapl » 30 mar 2014, o 10:29

to i Ty niewątpliwie takich tu trochę już przeczytałeś. Kupują jakieś "wypasione" dziwadła gdzieś tam, później jest do wczytania 2,5 MB i dziwią się, że długo się wczytuje i jeszcze na dokładkę następne coś tam ... ? Komu i po co ?


Zgadzam się z Tobą w 100% ostatnio poprawiałem takie "cudeńko" z themeforest gdzie ładowano 13 js do tego z 4 czcionki z google, które śmiało można było zastąpić 'ogólnowebowym' odpowiednikiem

Jeśli czytasz moje wypowiedzi zapewne wiesz, że mam takie same priorytety jak Ty - szybkość, użyteczność -> wygląd.

Jednak autor dostał kod do wklejenia - więc niech wklei kod bo za chwilę będzie trzeba prowadzić 'za rączkę' jak wygenerować plik index googlowy ;)


Pozdro :)
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Następna strona

Powrót do Dyskusje ogólne o Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości