modyfikacja standardowej templatki

Wszelkie dyskusje odnośnie wyglądu Opencart. Pomoc przy szablonach (templates, themes) czy rozmieszczeniu grafiki.

modyfikacja standardowej templatki

Postprzez fantattoo » 4 maja 2010, o 21:05

Witam. Chciałbym prosić o pomoc przy niewielkiej modyfikacji standardowej templatki. Chodzi mi o wyśrodkowanie przycisków home, login itp. Są one warunkowane przez div4, ale nie mogę sobie poradzić z ich przemieszczeniem. Z góry dzięki za pomoc.
fantattoo
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 kwi 2010, o 09:23

Re: modyfikacja standardowej templatki

Postprzez potas » 4 maja 2010, o 23:51

Witam,

Spróbuj ustawić dla całej grupy
Kod: Zaznacz cały
    margin-left: auto;
    margin-right: auto;
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31

Re: modyfikacja standardowej templatki

Postprzez fantattoo » 5 maja 2010, o 14:50

Dzięki za odpowiedź, ale niestety to nie działa. Przedstawię temat może odrobinę dokładniej.

Tak wygląda standardowa templatka.
Obrazek

A tak miałaby wyglądać docelowo, z tym że chcę wywalić sitemap etc. oraz podmienić i przenieść logo powyżej przycisków i rozciągnąć je na całą szerokość templatki. Niestety kiedy przenoszę logo powyżej przycisków, wycentrowanie przestaje działać :(
Wiem, że zmian trzeba dokonać w css i w pliku header, ale jestem za cienki żeby sobie sam z tym poradzić.
Obrazek
fantattoo
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 kwi 2010, o 09:23

Re: modyfikacja standardowej templatki

Postprzez rara22 » 5 maja 2010, o 20:13

Witam,
w grupie #header .div4 zrób tak jak napisał potas, tylko weź w komentarz, lub usuń float: right;, czyli
Kod: Zaznacz cały
/*float: right;*/
margin-left: auto;
margin-right: auto;

Powinno zadziałać, pozdrawiam.
rara22
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 kwi 2010, o 22:48

Re: modyfikacja standardowej templatki

Postprzez fantattoo » 6 maja 2010, o 10:04

Bardzo dziękuję za pomoc :) Co prawda samo zastosowanie podanego przez Was kodu nie pomogło, ale po jego wpisaniu i dokonaniu kilku innych poprawek, metodą prób i błędów udało mi się uzyskać zamierzony efekt. Jako kompletny laik, bez znajomości css, div etc. jestem z siebie w pełni zadowolony :)

Poniżej efekt mojej pracy.

Obrazek

Jeszcze raz dzięki za pomoc :D
fantattoo
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 kwi 2010, o 09:23


Powrót do Opencart Templates Pomoc przy szablonach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości