Mail system w OpenCart 1.5.6 - prosze o wyjasnienie

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Mail system w OpenCart 1.5.6 - prosze o wyjasnienie

Postprzez eryk2kartman » 22 paź 2014, o 16:06

Witam,

To moj pierwszy post tutaj, mam nadzieje ze w dobrym dziale, jestem poczatkujacym wiec prosze o wyrozumialosc :)
Dodam ze przgladalem forum i niestety nie znalazlem odpowiedzniego wytlumaczenia.
A wiec po koleji:
Zainstalowalem OC 1.5.6 wszystko jest fajnie pomalu do przodu, niestety utknolem na ustawieniach maila, moze ktos wytlumaczy mi jak to dziala tutaj.
W panelu admin. w opcji system--> ustawienia w zakladce General (mam angielksa wersje) mam wpisany adres email info@xxx.com
I teraz tak - jak rejestruje nowego uzytkownika to dostaje maila na info@xxx.com natomiast jak uzywam formularza contact us to nie dostaje nic na info@xxx.com
ze sklepu jestem w stanie wyslac maila do klienta i jest to z maila info@xxx.com

chcialbym uzywac kilka roznych maila w sklepie - returns, customerservice, payments itp - rozne adresy mailowe w zaleznosci od dzialu czy tez problemu.

moze mi ktos powiedziec jak to ustwic? nigdzie nie widzialem opcji zeby to gdzies zmienic, w system-->ustawienia--> mail obojetnie co nie ustawie to nie dziala, moge wpisac inny address email i tak ze sklepu wysylam tylko z info(chociaz jak wysylam maila jest tamn drop down menu(default) jest ustawione - nie mam innej opcji)
ustawialem w zakladce mail innego maila i tez nie dzialalo
dodam ze sklep jest na home.pl, zmienialem jak ponizej ale nic to nie dalo:
Aby rozwiązać problem musisz wyedytować plik system/library/mail.php i odnaleźć w nim linijkę 108:

Kod: Zaznacz cały
$header .= 'Content-Type: multipart/related; boundary="' . $boundary . '"' . $this->newline . $this->newline;
zamień ją na

Kod: Zaznacz cały
$header .= 'Content-Type: multipart/related; boundary="' . $boundary . '"' . $this->newline;

następnie przejdź do linijki 120:

Kod: Zaznacz cały
$message .= 'Content-Transfer-Encoding: 8bit' . $this->newline . $this->newline;
i zamień ją na

Kod: Zaznacz cały
$message .= $this->html . $this->newline;


prosze o wyjasnienie jak te maile dzialaja w OC i gdzie moge to ustawic
z gory dziekuje i pozdrawiam
eryk2kartman
 
Posty: 32
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 15:53

Re: Mail system w OpenCart 1.5.6 - prosze o wyjasnienie

Postprzez eryk2kartman » 26 paź 2014, o 23:27

nikt nie wie jak jest skonfigurowana poczta ?
eryk2kartman
 
Posty: 32
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 15:53

Re: Mail system w OpenCart 1.5.6 - prosze o wyjasnienie

Postprzez marklatt » 15 maja 2019, o 04:03

Przepraszam, nie wiem, jak rozwiązać ten problem. Może spróbujesz uaktualnić do najnowszej wersji opencart i sprawdzić, czy działa.
Avatar użytkownika
marklatt
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 maja 2019, o 15:57


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron