Liwkidacja menu gornego a przeniesienie tam innych przycisko

Wszelkie dyskusje odnośnie wyglądu Opencart. Pomoc przy szablonach (templates, themes) czy rozmieszczeniu grafiki.

Liwkidacja menu gornego a przeniesienie tam innych przycisko

Postprzez PiterEL » 28 lut 2013, o 18:40

Witam
Mam taki problem a zarazem pytanie. W sklepie bede mial dosyc sporo kategorii produktow co za tym idzie ze w gornym menu pod logo nie beda sie mieściły. Chciałbym zlikwidować w górnym menu kategorie produktów i zrobie soobie kolumne kategorii z lewej strony. To wiem jak zrobic. Jednak w miejsce gornego menu kategorii chciałbym przenieść klawisze z nad gornego menu kategorii czyli klawisze: Strona główna, promocje, lista życzeń, moje konto, koszyk, zamówienie. Nie wiem w jaki sposob to przerobić i gdzie dokładnie. Może podpowie mi ktoś w jaki sposob prosty to wykonać ? Bede wdzieczny za proste poinstruowanie... :)
PiterEL
 
Posty: 151
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 23:21

Re: Liwkidacja menu gornego a przeniesienie tam innych przyc

Postprzez comprado.biuro » 5 mar 2013, o 22:38

Witam,

Wątek sprzed kilku ładnych dni, ale może w przyszłości komuś się przyda moje info.
Może i nie jest to zbyt proste i ładne, ale uprościłem metodę jak tylko mogłem. Odnośniki o których piszesz, czyli Strona główna, promocje, lista życzeń znajdują się w elemencie div o klasie links. Ty chcesz przenieść całą zawartość z links do div o id menu. Lecimy:

1. Zakładam że edytujemy domyślny sklep, więc otwórz plik catalog/view/theme/default/template/common/header.tpl
2. Jeżeli chcesz całkowicie zapomnieć o starej zawartości górnego menu, to w otwartym pliku header.tpl odszukaj sobie element <div id="menu"> i usuń całą zawartość między znacznikiem otwierającym <div id="menu"> i zamykającym </div>.
3. Teraz odszukaj w tym samym pliku element <div class="links"> i przenieś całą zawartość z tego elementu do elementu z punktu 2, czyli zaznacz cały kod wewnątrz <div class="links"> a </div> zamykającym links, wytnij, czy skopiuj do schowka i wklej pomiędzy <div id="menu"> a </div> zamykającym menu.
4. Ok, w tej chwili sekcja links powinna wyglądać tak: <div class="links"></div> a sekcja menu tak:
Kod: Zaznacz cały
<div id="menu">
  <a href="strona">Strona Główna</a>
  <a href="strona2">Lista życzeń</a>
  ... i tak dalej ...
</div>

5. Zajmujemy się już tylko menu. Wewnątrz menu dodaj na początku otwierający tag <ul> i tuż przed zamykającym </div> dopisz </ul>.
6. Następnie każdy ze znaczników <a> "owiń" w <li>, czyli ma powstać taki kawałek kodu:
Kod: Zaznacz cały
<div id="menu">
  <ul>
    <li><a href="strona">Strona Główna</a></li>
    <li><a href="strona2">Lista życzeń</a></li>
    ... i tak dalej ...
  </ul>
</div>

7. Zapisz plik i sprawdź jak to wygląda.

Daj znać, jeśli na czymś utkniesz. Powodzenia!
comprado.biuro
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 gru 2012, o 11:36


Powrót do Opencart Templates Pomoc przy szablonach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron