Kilka sklepow pod kilkoma domenami i wspolnym szyldem

Miejsce dla ogólnych, luźnych dyskusji odnośnie systemu Opencart.

Kilka sklepow pod kilkoma domenami i wspolnym szyldem

Postprzez vincediamond1984 » 20 maja 2013, o 13:12

Witam,
Mam jedna domene http://www.sunny-house.co.uk i chce stworzyc 3 sklepy pod jednym wspolnym szyldem Sunny House.

http://www.sunny-house.co.uk - glowna strona z 3 banerami ktore odnosza sie do kazdego sklepu. Tu pytanie jak rozwiazac te strone? Czy zrobic ja jako bloga? Jesli chcialbym korzystac z rozszerzenia blogowego do kazdego sklepu, moglby to byc blog wspolny dla wszystkich sklepow, ktory bylby na stronie glownej sunny-house.co.uk? Jak to najlepiej zrobic pod katem pozycjonowania? Ktora strone pozycjonowanac? Czy sklepy tworzyc w subdomenach czy zupelnie oddzielnych domenach?

Dzieki za wszystkie sugestie i uwagi, pozdrawiam
vincediamond1984
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 maja 2013, o 22:31

Re: Kilka sklepow pod kilkoma domenami i wspolnym szyldem

Postprzez comprado.biuro » 24 maja 2013, o 16:09

Witam,

Jeżeli strona główna ma być tylko zbiorem kilku banerów przekierowujących na poszczególne sklepy, to ja pewnie wykonałbym ją jako statyczny html, po prostu plik index.html z grafikami i odnośnikami. W ten sposób i tak serwer www najpierw patrzy za plikiem index.html w folderze głównym, a później index.php, więc problem z głowy - index.html przekierowuje dopiero na index.php.

Jeżeli myślisz jednak nad trzema sklepami i blogiem, który na nie przekierowuje i zależy Ci jeszcze na panelu administracyjnym dla bloga, to polecam połączenie Wordpress i Opencart. Wtedy pod domeną główną, czyli sunny-house.co.uk umieszczasz Wordpressa wraz z jego wszystkimi dodatkami, a w podfolderach będą sklepy, np. sunny-house.co.uk/shop1/ itd.

Ja zawsze uważam, że ze strony pozycjonowania istotne jest to, co chcesz promować. Jeżeli chcesz żeby klienci widzieli najpierw bloga, a później sklep internetowy, czyli promujesz jedną domenę, to warto zrobić przekierowanie na zasadzie shop1.sunny-house.co.uk lub sunny-house.co.uk/shop1/ - w obu przypadkach promujesz sunny-house.co.uk. Metoda którą pójdziesz uzależnia w przyszłości klucz SSL, jaki będziesz musiał dla sklepów kupić. 1 Metoda, czyli shop1.sunny-house.co.uk wymaga od Ciebie zakupu droższego certyfikatu SSL typu wildcard (*.sunny-house.co.uk). Druga metoda spokojnie zostanie obsłużona przez najtańszy certyfikat SSL dla domeny sunny-house.co.uk.

Którą stronę pozycjonować? Tę, którą chcesz promować :) Zawsze w kodzie sklepu możesz dodać wpisy mówiące która domena jest domeną nadrzędną, gdzie jest oryginalna strona, a gdzie duplikat w innym języku, itd. Meta tagi są idealne do takiej roboty. A pozycjonowanie trzeba zacząć od zadanie sobie pytania: co chcę osiągnąć i na co mają natrafiać klienci wyszukujący np. w Google.
comprado.biuro
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 gru 2012, o 11:36

Re: Kilka sklepow pod kilkoma domenami i wspolnym szyldem

Postprzez Palma » 30 sie 2013, o 12:33

Witam

OSTRZEGAM!!! wszystkich przed jaką kolwiek współpracą z Firmą COMPRADO Sp. z o.o. Rafał Wojenkowski ze Szczecina (comprado.biuro na tym forum).
Zamówiłem u nich moduł personalizacji produktu do opencarta który wycenili na 2000pln/netto.
Zamówienie złożyłem w połowie maja 2013 niestety kontakt urwał się 5.08.2013.
Nie odpowiadają na telefony, smsy, emaile, skype, gg... do tego jestem stratny zaliczkę w wysokości 50% wartości modułu a także 3 miesiące które zwodzili mnie obiecywaniem, że wszystko idzie w dobrym kierunku...

Mimo, że odbierają listy polecone z wezwaniem do zapłaty zwrotu zaliczki do tej pory nie ma.

Gdyby były jeszcze inne osoby poszkodowane w ostatnim czasie przez firmę COMPRADO Sp. z o.o. Rafał Wojenkowski proszę o kontakt.

Proszę mieć to na uwadzę i omijać szerokim łukiem tą fimę.

Pozdrawiam
Kamil Krawczak
PEROPOINT
Palma
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 lut 2011, o 16:29


Powrót do Dyskusje ogólne o Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron