Formuarz Rejestracji

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Formuarz Rejestracji

Postprzez SklepRS » 11 sie 2010, o 14:30

Witam wszystkich,

Proszę o pomoc, ponieważ wszystko byłoby "cacy", lecz chciałbym z formularza rejestracyjnego usunąć parę pozycji a mianowicie:
Telefon (wymagane pole)
Fax
Firma
Adres1 (wymagane pole)
oraz województwo (wymagane pole)

Czy ktoś potrafi mi powiedzieć jak mogę usunąć te pola z tego formularza, ponieważ są mi niepotrzebne.

Dziękuję za pomoc, Pozdrawiam
SklepRS
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 sie 2010, o 11:01

Re: Formuarz Rejestracji

Postprzez potas » 12 sie 2010, o 12:42

Formularz rejestracyjny można edytować w pliku
catalog/controller/account/create.php

Pola, które nie są obowiązkowe możemy usunąć, jak np. fax:
Kod: Zaznacz cały
$this->data['entry_fax'] = $this->language->get('entry_fax');


Jeśli chcemy zrobić z pola obowiązkowego, nieobowiązkowe to np. dla telefonu usuwamy:
Kod: Zaznacz cały
      if (isset($this->error['telephone'])) {
         $this->data['error_telephone'] = $this->error['telephone'];
      } else {
         $this->data['error_telephone'] = '';
      }


i ewentualnie
Kod: Zaznacz cały
       if ((strlen(utf8_decode($this->request->post['telephone'])) < 3) || (strlen(utf8_decode($this->request->post['telephone'])) > 32)) {
            $this->error['telephone'] = $this->language->get('error_telephone');
       }


Do tego w template powinno się usunąć nieaktywne pola; dla domyślnego wyglądu będzie to w pliku
catalog/view/theme/default/template/account/create.tpl
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31

Re: Formuarz Rejestracji

Postprzez SklepRS » 12 sie 2010, o 14:54

dziękuję bardzo za pomoc. Jeszcze musiałem usunąć linijkę w /catalog/model/account/customers.php

Również poradziłem sobie z zakupami bez logowania.

Jeszcze mam pytanie, ponieważ po zarejestrowaniu się użytkownika, na stronie edycji danych użytkownika, ponownie telefon jest wymagany, domyślam się, że można podobnie wyłączyć "wymaganie telefonu" aby nie był on potrzebny do zmiany danych użytkownika, tylko nie wiem który plik należy zmienić.
SklepRS
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 sie 2010, o 11:01

Re: Formuarz Rejestracji

Postprzez potas » 12 sie 2010, o 15:03

Wygląda na to, że w tym pliku: catalog/controller/account/edit.php

powinno się usunąć:
Kod: Zaznacz cały
if (isset($this->error['telephone'])) {
         $this->data['error_telephone'] = $this->error['telephone'];
      } else {
         $this->data['error_telephone'] = '';
      }


Nie testowałem, także proszę o info czy to działa :)
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31

Re: Formuarz Rejestracji

Postprzez SklepRS » 12 sie 2010, o 15:38

Działa, ale połowicznie, ponieważ wcześniej został usunięty z danych Teleadresowych telefon, dlatego teraz przy zmianie danych, gdy ktoś wpisze swój telefon, chociaż nie jest on wymagany, wyświetla się biała strona wraz z komunikatem:
Kod: Zaznacz cały
Error: Something is wrong in your syntax obok 'WHERE customer_id = '1'' w linii 1
Error No: 1064
UPDATE pen_customer SET firstname = 'test', lastname = 'test', email = 'test@test.pl', telephone = '123456789', WHERE customer_id = '1'

Oczywiście możliwość zmiany danych, nie jest, aż tak bardzo potrzebna, dlatego chyba dam sobie z tym spokój.

ps. aby telefon nie był wymagany trzeba zmienić jeszcze w catalog/view/theme/default/template/account/edit.tpl
z takiego kodu
Kod: Zaznacz cały
            <td><span class="required">*</span> <?php echo $entry_telephone; ?></td>
            <td><input type="text" name="telephone" value="<?php echo $telephone; ?>" />
              <?php if ($error_telephone) { ?>
              <span class="error"><?php echo $error_telephone; ?></span>
              <?php } ?></td>

na taki
Kod: Zaznacz cały
            <td><?php echo $entry_telephone; ?></td>
            <td><input type="text" name="telephone" value="<?php echo $telephone; ?>" /></td>

to samo trzeba było zrobić z formularzem rejestracyjnym.
SklepRS
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 sie 2010, o 11:01


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron