czy mo?na ustawi? normalne formy wysy?ki

Jeśli masz problemy z instalacją dodatkowych modułów takich jak wysyłka, płatność, język, itd.

czy można ustawić normalne formy wysyłki

Postprzez mojeq » 5 lut 2013, o 14:49

Witam
Zastanawiam się nad przejściem z QuickCarta na OpenCart tylko czy jest jakaś możliwość normalnego skonfigurowania opcji wysyłek?
Mam na demie moduł poczta polska ale to jest do niczego. Ten moduł nie uwzględnia gabarytów wysyłek co czyni go bezużytecznym. Dlaczego nie ma tak jak w innych sklepach, że sam dodaję formę wysyłki np. List polecony i podaję koszt w zależności od wagi i gabarytu. Poza tym muszę mieć np. List polecony oraz List polecony w styropianie. Albo Paczka prio i Paczka na warunkach szczególnych. ten kto robił ten moduł chyba nigdy na poczcie nie był.

Więc pytanie czy da się przez jakiś moduł samemu dodawać formy wysyłki i określac ich ceny?
mojeq
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 14:41

Re: czy można ustawić normalne formy wysyłki

Postprzez adikon.oc » 5 lut 2013, o 15:03

widać, że ty ciągle chodzisz na pocztę więc napsianie takiego modułu nie powinno być dla Ciebie żadną przeszkodą


pozdrawiam
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: czy można ustawić normalne formy wysyłki

Postprzez mojeq » 5 lut 2013, o 16:50

ciągle może nie ale przynajmniej raz byłem, nie chciałem nikogo urazić, jeśli uraziłem przepraszam

Ponawiam pytanie czy są jakieś inne możliwości jeżeli chodzi o koszt wysyłki?
mojeq
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 14:41

Re: czy można ustawić normalne formy wysyłki

Postprzez adikon.oc » 5 lut 2013, o 20:05

Jeżeli darmowy moduł nie odpowiada to zawsze można skorzystać z płatnego, który napisał użytkownik Dannym
poczta-polska-dla-opencart-t3465.html#p7529

pozdrawiam
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: czy można ustawić normalne formy wysyłki

Postprzez y77 » 7 lut 2013, o 22:11

Bardzo fajny ten moduł, takie wszystko w jednym, tylko przydałaby się w nim opcja gabarytów oraz wyłączania płatności w przypadku wyboru płatności za pobraniem
aceshop 1.4.8 (nie kupujcie badziewia) i opencart 1.5.1.3
y77
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25 cze 2012, o 15:08

Re: czy można ustawić normalne formy wysyłki

Postprzez mojeq » 8 lut 2013, o 15:32

A czy znacie skrypt sklepu, który w pełni potrafi obsłużyć Polskie wysyłki, czyli musi uwzględniać wagę, gabaryty i aby miał możliwość samemu dodawać formy wysyłki o różnych nazwach, żeby można było dodać np. "Paczka na warunkach szczególnych"
mojeq
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 14:41

Re: czy można ustawić normalne formy wysyłki

Postprzez y77 » 23 lut 2013, o 13:37

Nie znam, lecz liczę, że komercyjna wersja modułu Poczty Polskiej się jeszcze rozwinie :)

W każdym razie problem z gabarytami da się rozwiązać w pewien sposób. Właściwie w gabarycie A dla przesyłek listowych mieszczą się tylko małe i średnie listy.
Do tego Poczta "uprościła" przedziały wagowe, najmniejszy to 0?350 gram. Mimo to w opcjach wysyłki rozbiłem sobie ten przedział wagowy na dwie części: do 100 gram ? w tym się mieszczą niewielkie przesyłki w gabarycie A (wliczywszy opakowanie ochronne), i ustawiona jest cena dla tego gabarytu. Drugi przedział to powyżej 100 gram ? tu już cennik na gabaryt B. Oczywiście, towar musi być poważony i zmierzony pod kątem gabarytów, i nawet jeśli nie wazy te 100 gram a jest w gabarycie B, trzeba mu ustawić wagę np. na 101 gram. Trochę czasu może to zająć, jednak ponieważ przeskoki cenowe w cenniku Poczty są teraz dużo większe, a przy tym klienci zwracają uwagę na koszty przesyłki, gra jest warta świeczki.
aceshop 1.4.8 (nie kupujcie badziewia) i opencart 1.5.1.3
y77
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25 cze 2012, o 15:08

Następna strona

Powrót do Pomoc przy modułach Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości