Aktualizacja - krok po kroku

Wszelkie dyskusje na temat instalacji i aktualizacji Opencart w wersji 1.0 i wyższej.

Aktualizacja - krok po kroku

Postprzez misirian » 13 wrz 2011, o 00:41

Witam,
Niestety potrzebuje w tym pomocy, nie opisze wiec tematu a domyslam sie ze nie tylko ja mam z tym problem.. Prosze wiec bardziej zorientowanych o opisanie step-by-step co nalezy zrobic aby zaktualizowac system. Ja mam obecnie 1.5.1 i chcialbym podniesc do wersji 1.5.1.1 lub 1.5.1.2.
Nie wiem czy procesy aktualizacji sa uniwersalne niezaleznie od wersji, domyslam sie ze nie wiec prosze o pomoc majac na uwadze ww wersje sklepu.

Z gory dzieki za pomoc
misirian
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:16

Re: Aktualizacja - krok po kroku

Postprzez borubar » 13 wrz 2011, o 07:26

misirian napisał(a):Witam,
Niestety potrzebuje w tym pomocy, nie opisze wiec tematu a domyslam sie ze nie tylko ja mam z tym problem.. Prosze wiec bardziej zorientowanych o opisanie step-by-step co nalezy zrobic aby zaktualizowac system. Ja mam obecnie 1.5.1 i chcialbym podniesc do wersji 1.5.1.1 lub 1.5.1.2.
Nie wiem czy procesy aktualizacji sa uniwersalne niezaleznie od wersji, domyslam sie ze nie wiec prosze o pomoc majac na uwadze ww wersje sklepu.

Z gory dzieki za pomoc


A byleś na angielskiej stronie? Tam widziałem taki skrypt.
borubar
 
Posty: 232
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 12:19

Re: Aktualizacja - krok po kroku

Postprzez misirian » 13 wrz 2011, o 22:16

borubar napisał(a):Tam widziałem taki skrypt.


Skrypt na tym etapie jest do bani, wywala mi blad:

Kod: Zaznacz cały
Warning: require_once(DIR_SYSTEMstartup.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /install/upgrade.php on line 12

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'DIR_SYSTEMstartup.php' (include_path='.:/:/usr/local/php/pear5') in /install/upgrade.php on line 12


i wcale nie jest zwiazany z nadpisaniem starych configow.

Wychodzi na to, ze lepiej jest zbakapowac baze, napieprzyc sie z produktami, wyczyscic serwer i zainstalowac system od nowa w swiezej wersji. Swietnie, moze jak dojdziemy do OpenCart v5 to doczekamy sie opcji w adminie 'Update'..

Mam dosc na dzisjaj, dziekuje.
misirian
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:16

Re: Aktualizacja - krok po kroku

Postprzez adikon.oc » 13 wrz 2011, o 23:21

czy napewno masz zainstalowany sklep?
plik config.php jest pusty...czyli sklep nie zainstalowany dlatego nie można zaaktualizowac sklepu...

wystarczy ściągnąć paczkę 1.5.1.2 wgrać na serwer i nadpisać pliki (prócz admin/config.php i config.php) bo żadnych zmian w bazie nie było i nie trzeba korzystać z upgrade
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Aktualizacja - krok po kroku

Postprzez misirian » 14 wrz 2011, o 00:27

:) Tak, mam zainstalowany sklep - hula i jest w pelni funkcjonalny. Sa przykladowe produkty. Pamietalem o pozostawieniu configow, nie nadpisywalem ich. Czyli aby zupgradeowac sklep wystarczy pozostawic dwa pliki config.php i tyle ?
misirian
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:16

Re: Aktualizacja - krok po kroku

Postprzez adikon.oc » 14 wrz 2011, o 07:52

tak, ściągasz oc 1.5.1.2 i wgrywasz na serwer do swojego sklepu...nadpisujesz pliki i sklep zaaktualizowany
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Aktualizacja - krok po kroku

Postprzez misirian » 14 wrz 2011, o 23:45

dzieki za informacje. rozumiem ze poza dwoma configami wgrywam cala paczke a produkty ktore sa poza ta struktura katalogow czylo w bazie sa bezpieczne.
misirian
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:16

Następna strona

Powrót do Instalacja i aktualizacja systemu Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron