witam

Tutaj znajdują się wszelkie ważne informacje dla użytkowników forum. Regulamin czy wskazówki jak tworzyć posty. Jeśli jesteś nowy na forum możesz również się tutaj przywitać.

witam

Postprzez kellymelu » 30 paź 2013, o 19:00

opencartstep3.jpg

Witam serdecznie,
mam już sklep w opencart 1.4.9.1
jestem w trakcie instalacji 1.5.4.1
no i tu pojawia się problem
Avatar użytkownika
kellymelu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 paź 2013, o 14:12

Re: witam

Postprzez Peter_w » 30 paź 2013, o 21:06

Chyba źle podajesz nazwę bazy danych. W home.pl w panelu najpierw utwórz bazę. Jeżeli to zrobiłeś to w wykazie masz nazwy wszystkich baz w systemie.
Peter_w
Peter_w
 
Posty: 42
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 00:01

Re: witam

Postprzez kellymelu » 31 paź 2013, o 12:21

Już doszedłem z tym problemem. faktycznie błędnie wpisywałem.
ale teraz pojawił się nowy problem:(
miałem już zainstalowany w katalogu sklep internetowy w opencart 1.4.9.1
utworzyłem nowy katalog poziom wyżej i w nim nowy sklep 1.5.4.1

stary sklep nie chce działać
pojawia się:
Błąd: Nieznana kolumna 'tr.tax_class_id "w" Lista pól "
Error No: 1054 SELECT tr.tax_class_id, tr.rate AS cena, tr.description, tr.priority FROM km_tax_rate tr LEFT JOIN km_zone_to_geo_zone z2gz ON (tr.geo_zone_id = z2gz . geo_zone_id) LEFT JOIN km_geo_zone gz (tr.geo_zone_id = gz.geo_zone_id) WHERE (z2gz.country_id = '0 'OR z2gz.country_id = '222') AND (z2gz.zone_id = '0 'OR z2gz.zone_id =' 3563 ') ORDER BY tr.priority ASC

pilne bo mnie szef zabije
Avatar użytkownika
kellymelu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 paź 2013, o 14:12

Re: witam

Postprzez Peter_w » 31 paź 2013, o 18:27

Zadzwoń do home.pl i poproś o przywrócenie baz danych. Najprawdopodobniej zadpisałeś starą bazę nowymi danymi.
Nowego OC nie instaluj tak długo jak nie załapiesz w czym tkwił błąd. Twój załącznik do postu obniża poziom bezpieczeństwa Twojego serwisu na tyle, że jeżeli twój szef nie zabił Ciebie za bazę to zrobi to za ten załącznik.

Peter_w
Peter_w
 
Posty: 42
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 00:01

Re: witam

Postprzez kellymelu » 31 paź 2013, o 18:53

Dzięki za cenne rady. Faktycznie nie sami uczciwi tu mogą siedzieć. Już wszystko naprawione w sklepie i działa.
Avatar użytkownika
kellymelu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 paź 2013, o 14:12


Powrót do Informacje dla użytkowników. Przywitaj się.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości