Rozw?j - podstawowe elementy

Dla wszystkich programistów pracujących nad dodatkowymi modułami lub poprawkami dla Opencart; w tym prace nad tłumaczeniami głównego systemu czy modułów.

Rozwój - podstawowe elementy

Postprzez opioom » 26 sie 2010, o 09:04

Witam,
Tak się zastanawiam jak to jest. Próbuje się rozwijać pewne silniki ecommerce jak opencart, prestashop itp., próbuje się je adoptować na polski rynek, tymczasem mechanizmy te nie mają podstawowych, działających elementów na rynku polskim. O ile w preście jeszcze to jakoś wygląda, o tyle w OC jest nieco słabiej. Jeżeli OC chce konkurować z innymi systemami tego typu musi szybko coś zrobić, bo ludzie zainstaluj to i po chwili zobaczą, że tak naprawdę aby dodać np. polskie metody wysyłki (poczta, kuriery itp) to będą musieli spędzić całe dnie, aby coś z tym zrobić, a nie każdy ma czas na to.
Moim zdaniem to ogromna wada OC, że brakuje takich podstawowych modułów (zaraz ktoś napisze, że są. Tak, są, ale co z tego że nie działają z wersją najnowszą? To po co mi taki moduł?). Robię właśnie nieduży sklep, chcą porzucić prestę, bo jej kod jest nieprzejrzysty, spróbowałem OC, podoba mi się, łatwy, przejrzysty kod ale jak zacząłem konfigurować metody wysyłki to: aaaaaaa! jakiś koszmar! Zastanawiam się więc, dlaczego osoby rozwijające tego typu produkty nie biorą pod uwagę tak oczywistych kwestii i nie rozwiązują tego typu problemów w pierwszej kolejności? Przecież brak działających polskich metod wysyłki dyskwalifikuje ten produkt na polskim rynku....przecież nie zrobię wysyłki przez United States Postal Service...

PS. Kolejny brak podstawowej funkcjonalności: Kupuję jako gość, nie zakładam konta, wybieram płatność przelewem i co się dzieje? Mam gdzieś po drodze informację, że mam przelać kasę na takie a takie konto, ale ludzie klikają dalej, bo i tak pewnie w mailu to przyjdzie...Mail przychodzi a tu kupa! Nigdzie nie ma informacji gdzie i dla kogo przelać kasę, a zalogować się do konta nie mogę, bo przecież kupowałem jako gość.... :(
opioom
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 07:48

Re: Rozwój - podstawowe elementy

Postprzez ArcziFNW » 26 sie 2010, o 22:18

Problem nie leży w samym programie a w ludziach. Sprawa wygląda prosto - nikogo w Ameryce nie interesuje przykładowo Poczta Polska z oczywistych powodów ... - więc ktoś z nas musi taki moduł przygotować ... OpenCart jest w naszym kraju mało popularny - wystarczy zobaczyć ile jest użytkowników tego forum i jak niewielu z nich się udziela. Wcześniej spędziłem kilka miesięcy walcząc z Magento - lecz wymagania odnośnie wydajności serwera okazały się zbyt wysokie do moich potrzeb. Tam sytuacja wygląda w ten sposób - że jest kilka osób które zawodowo się tym zajmują a przy okazji udzielają się społecznie i lokalizują odpowiednie moduły lub dostosowują do lokalnych potrzeb. Jeśli znajdzie się na tym forum kilka takich osób opencart nabierze innej (lepszej) funkcjonalności - ale muszą to być osoby które poświęcą temu dużo czasu a dodatkowo będą chciały się podzielić owocami pracy za przysłowiowe dziękuje. Mnie w tym oprogramowaniu urzekła prostota i szybkość i to ... że nie jest to oscomerce ani żaden klon ;)
ArcziFNW
 
Posty: 23
Dołączył(a): 8 sie 2010, o 11:29

Re: Rozwój - podstawowe elementy

Postprzez gadas » 27 sie 2010, o 10:18

Witam ...
opioom napisał(a):Witam,
Tak się zastanawiam jak to jest. Próbuje się rozwijać pewne silniki ecommerce jak opencart, prestashop itp., próbuje się je adoptować na polski rynek, tymczasem mechanizmy te nie mają podstawowych, działających elementów na rynku polskim. O ile w preście jeszcze to jakoś wygląda, o tyle w OC jest nieco słabiej. Jeżeli OC chce konkurować z innymi systemami tego typu musi szybko coś zrobić, bo ludzie zainstaluj to i po chwili zobaczą, że tak naprawdę aby dodać np. polskie metody wysyłki (poczta, kuriery itp) to będą musieli spędzić całe dnie, aby coś z tym zrobić, a nie każdy ma czas na to.
Moim zdaniem to ogromna wada OC, że brakuje takich podstawowych modułów (zaraz ktoś napisze, że są. Tak, są, ale co z tego że nie działają z wersją najnowszą? To po co mi taki moduł?). Robię właśnie nieduży sklep, chcą porzucić prestę, bo jej kod jest nieprzejrzysty, spróbowałem OC, podoba mi się, łatwy, przejrzysty kod ale jak zacząłem konfigurować metody wysyłki to: aaaaaaa! jakiś koszmar! Zastanawiam się więc, dlaczego osoby rozwijające tego typu produkty nie biorą pod uwagę tak oczywistych kwestii i nie rozwiązują tego typu problemów w pierwszej kolejności? Przecież brak działających polskich metod wysyłki dyskwalifikuje ten produkt na polskim rynku....przecież nie zrobię wysyłki przez United States Postal Service...

Widzisz na forum jest mało osób i nie każdy ma czas i wiedzę by pomagać wszystkim .
Każdy ma ochotę by wszystko działało pod niego ale tak się nie da .
Prostym rozwiązaniem było by zrobienie :
Kurier UPS
Kurier DHL
Odbiór z Magazynu
Darmowa wysyłka
... gdzie można wykorzystać moduły już obecne i raczej nikt nie powinien mieć z tym kłopotu z ich przerobieniem .
Płatnościom się nie przyglądałem ale to kwestia pomysłu .
Jestem zwolennikiem prostych rozwiązań .
Jestem pewien że jak będzie dobry pomysł to i rozwiązanie się znajdzie ...

opioom napisał(a):[...]
PS. Kolejny brak podstawowej funkcjonalności: Kupuję jako gość, nie zakładam konta, wybieram płatność przelewem i co się dzieje? Mam gdzieś po drodze informację, że mam przelać kasę na takie a takie konto, ale ludzie klikają dalej, bo i tak pewnie w mailu to przyjdzie...Mail przychodzi a tu kupa! Nigdzie nie ma informacji gdzie i dla kogo przelać kasę, a zalogować się do konta nie mogę, bo przecież kupowałem jako gość.... :(

Możesz tu zastosować :
http://www.przelewy24.pl/
http://transferuj.pl/
Jak już pisałem nie przyglądałem się opcji płatności bo mi nie było to potrzebne (potrzebowałem odbioru osobistego a więc i płatności w kasie)
... a tak na marginesie:
- wystarczy się wczytać, chwilkę zastanowić ba a nawet poprosić o pomoc by będąc kompletnym laikiem zrobić sobie własny sklep i własne moduły .
- można kupować gotowe rozwiązania .
Może dobrym rozwiązaniem tylko nie wiem czy prostym było by wprowadzenie nr konta w email z potwierdzeniem zamówienia .
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Rozwój - podstawowe elementy

Postprzez opioom » 27 sie 2010, o 11:35

Pisałem, bo to ważne elementy aby opencart mógł się rozwijać i aby powstawały nowe sklepy. Dotychczas hobbystycznie robiłem znajomym sklepy na presta ale tam też jest wiele rzeczy do poprawki, a zwłaszcza tłumaczenia. Nie ma natomiast problemów z wysyłką, bo te tworzy się samemu, w opencarcie jest nieco inaczej, ma natomiast tą przewagę, że dla początkujących sklepów jest stosunkowo prosty zarówno w konfiguracji jak i w obsłudze co pozwala oszczędzać pieniądze wydatkowane z reguły na obsługę, jeżeli ktoś się nie zna na tego typu mechanizmach.
Takie funkcjonalności jak podałem wyżej to generalnie podstawa. Oczywiście rozumiem, że to rozwiązanie free i tworzone jest przez tych co mają czas, niemniej fajnie byłoby aby system takie elementy posiadał. To z pewnością mogłoby się przyczynić do jego rozwoju.
Pzdr.
opioom
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 07:48

Re: Rozwój - podstawowe elementy

Postprzez gadas » 27 sie 2010, o 13:09

Tak tylko jak widzisz cały czas praca idzie w kierunku nowej wersji OC i robienie czegoś w tej chwili może okazać się pracą która będzie musiała być (być może)
wykonaną raz jeszcze .
http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=2&t=19062
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03


Powrót do Rozwój systemu Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron