Przeniesienie sklepu - nowa domena. Problem z linkami.

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Przeniesienie sklepu - nowa domena. Problem z linkami.

Postprzez kat » 10 paź 2011, o 18:05

Cześć,

Po rozpatrzeniu "za" i "przeciw" postanowiłem przenieść swój sklep pod inny adres URL. Skopiowałem z serwera z folderu domeny A dane na komputer, później z powrotem wrzuciłem je na serwer do folderu nowej domeny B, zrobiłem install... i tu się pojawiają schody. Otóż aby nie wgrywać wszystkich produktów od nowa, wrzuciłem backup sklepu spod domeny A z odznaczoną opcją "adres". Wszystko ładnie się zaktualizowało z wyjątkiem linków kategorii, produktów, regulaminu itd., które nadal kierują na starą domenę. Aby posłużyć się przykładem do tego łopatologicznego ;) klarowania problemu, podam adres, pod którym zachodzi problem: www.parkiogrody.pl.
Proszę o pomoc, sugestie, uwagi w jaki sposób feler ten naprawić, bo sam na to jestem za głupi.

pozdrawiam,
kat :ugeek:
kat
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 18:11

Re: Przeniesienie sklepu - nowa domena. Problem z linkami.

Postprzez beti85 » 16 paź 2011, o 17:35

To proste. W głównym folderze (tam gdzie index.php) masz plik config.php. Tam są wszystkie ustawienia, które trzeba zmienić.
beti85
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 17:27

Re: Przeniesienie sklepu - nowa domena. Problem z linkami.

Postprzez malinaboy » 19 paź 2012, o 22:27

Przydatny poradnik znalazłem tutaj: http://blog.elimu.pl/9722-opencart-przenoszenie-sklepu-na-inny-serwer/ i teraz proces przenoszenia stał się prosty.
malinaboy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 maja 2010, o 22:48

Re: Przeniesienie sklepu - nowa domena. Problem z linkami.

Postprzez Smadler » 5 mar 2013, o 16:41

dokładnie! Plik config.php i wszystko chodzi. Dzięki zatrafną uwagę
Smadler
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 01:09

Re: Przeniesienie sklepu - nowa domena. Problem z linkami.

Postprzez Smadler » 5 mar 2013, o 16:44

acz jest problem: sklep chodzi ale panel adm juz nie. Czy zmianę domeny nalezy równiez gdzieś zmienić dla panelu adm?
Smadler
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 01:09

Re: Przeniesienie sklepu - nowa domena. Problem z linkami.

Postprzez comprado.biuro » 5 mar 2013, o 22:56

Dokładnie te same zmiany musisz wprowadzić do pliku config.php w folderze admin. Opencart ma config.php w folderze głównym sklepu i w podkatalogu admin. Oba są dość podobne ale bardzo istotne do działania frontu i panelu administracyjnego. Powodzenia!
comprado.biuro
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 gru 2012, o 11:36

Re: Przeniesienie sklepu - nowa domena. Problem z linkami.

Postprzez greggor » 21 wrz 2014, o 11:49

Mam podobny problem
Otóż, postanowiłem (po rozmowach z pozycjonerem) przekierować adres "ogólny" strony na stronę sklepu, który wcześniej był na poddomenie [omega-bud.pl wskazywał na stronkę w html, a w public_html był katalog opencart z zainstalowanym sklepem do którego wcześniej prowadził adres sklep.omega-bud.pl]
No i zaczęło się... ;)
Najpierw strona logowania /admin/ się posypała, ale gdzieś pogrzebałem i działa, tylko.... nie działają moje dane logowania, tzn. po wpisaniu hasła i loginu nic się nie dzieje, zupełnie jakby hasło było błedne. Jestem pewien, że to kwestia zmiany jednej linijki, gdzieś, może w którymś pliku config, ale po dwóch dniach poszukiwań się poddałem. :(

aha.... strona sama w sobie działa, tylko nie mam jak dostać się na zaplecze
będę wdzięczny IT specom za pomoc ;)
greggor
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 18:42

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron