Przeniesienie sklepu na inny hosting

Dla wszystkich którzy poszukują i oferują płatną, komercyjną pomoc przy instalacji czy rozbudowie Opencart.

Re: Przeniesienie sklepu na inny hosting

Postprzez jang1200 » 7 lut 2014, o 22:32

secutronic napisał(a):ale w sklepie nadal nic sie nie zmienilo

Wykasuj wszystko z /system/cache/ a jeśli zmieniła Ci się domena to w tabeli 'settings' musisz ją zmienić.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Przeniesienie sklepu na inny hosting

Postprzez OpenCartTIPS » 7 lut 2014, o 22:44

jang1200 napisał(a):
secutronic napisał(a):ale w sklepie nadal nic sie nie zmienilo

Wykasuj wszystko z /system/cache/ a jeśli zmieniła Ci się domena to w tabeli 'settings' musisz ją zmienić.


Nie wiem co ty dajesz za rady ale ta nie ma nic wspolnego
Co ma tabela settings do domeny i przenoszenia na inny serwer?
Profesjonalne wsparcie OpenCart.com.pl ★★★★★

https://3dstudiopro.comhttps://opencart.com.plhttps://opencart.tips ★ Chat: http://pixly.me/livechatpl
Avatar użytkownika
OpenCartTIPS
 
Posty: 188
Dołączył(a): 17 lut 2010, o 12:16
Lokalizacja: Global Service

Re: Przeniesienie sklepu na inny hosting

Postprzez secutronic » 8 lut 2014, o 10:37

jakies to dziwne wszystko... wchodze na myphp na naowym serwerze i przygladam sie tabelom i widzę ze maja zapisane rekordy w tej ilosci co na starym serwerze co oznaczalo by ze poprawnie sie skopiowały wchodze nawet do jednej z tabel i widze ID produktu i cenę do niego przyporzadkowaną

nic z tego nie rozumiem... baza jest wlasciwa a sklep wyswietla zupelnie cos innego - dodałem kategorię w adminie na na nowym a ta pojawila sie na stronie sklepu

na serwerze mam tylko dwie bazy, z czego jedna jest od strony www kolegi a druga od sklepu - wiec niema w czym wybierac....
secutronic
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 10:11

Re: Przeniesienie sklepu na inny hosting

Postprzez secutronic » 8 lut 2014, o 11:04

dziekuje Wam za kazda pomoc bo dzieki wam juz troche sie nauczylem jak to wszystko dziala

zauwazylem rzecz ktora moze doprowadzi do rozwiązania

na liscie tabel sa takie o nazwach

np: adrress gdzie definiowane sa pola
oraz tabele o nazwie:
np: ocb_adrress gdzie znajduja sie wpisy danych bazy przyporzadkowane do pól zdefiniowanych w "adrress"

i o ile w plikach "ocb" sa moje dane ze starego sklepu to w plikach bez ocb sa jeszcze laptopy tablety z pierwszej instalacji sklepu

zachodzi wiec pytanie dlaczego nie kopiuja sie te tabele bez OCB
secutronic
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 10:11

Re: Przeniesienie sklepu na inny hosting

Postprzez secutronic » 8 lut 2014, o 11:06

co do tabeli settings to mam dwie takie
ocb_setting
oc_setting

ale faktycznie w zadnej z nich niema nic co przypominalo by domenę
secutronic
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 10:11

Re: Przeniesienie sklepu na inny hosting

Postprzez jang1200 » 8 lut 2014, o 11:56

Jeśli w tabelach z "ocb_" są dane ze starego sklepu a z "oc_" z nowego to edytuj pliki "config.php" i "/admin/config.php" i zmień:
"define('DB_PREFIX', 'oc_');"
na
"define('DB_PREFIX', 'ocb_');"
czyli poprostu dopisz "b".

Jak wszystko będzie dobrze działało na tych danych ze starego sklepu (z perfiksem 'ocb_') to te tabele z 'oc_' sobie możesz wykasować.

Jeśli chodzi o tą domenę, w wersjach poniżej 1.5 był w tabeli 'settings' klucz (key) -> 'config_url' i w 'value' była wpisana domena. Zainstalowałem 1.5.6 i faktycznie tego już tam nie ma.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Przeniesienie sklepu na inny hosting

Postprzez secutronic » 8 lut 2014, o 12:16

[quote="jang1200"]Jeśli w tabelach z "ocb_" są dane ze starego sklepu a z "oc_" z nowego to edytuj pliki "config.php" i "/admin/config.php" i zmień:
"define('DB_PREFIX', 'oc_');"
na
"define('DB_PREFIX', 'ocb_');"
czyli poprostu dopisz "b".


JANG1200
zle mnie zrozumiales, dzis patrze tylko na tabele na nowym serwerze i na nim mam zarówno tabele nazwane OCB jak i OC wiec zostawiam to i nic z tym nie kombinuje


ale zaczynam sie zastanawiac co powinienem skopiowac ze starego do nowego serwera jesli chodzi o zwykle pliki sklepu - jak narazie skopiowalem:
IMAGE - i moge dodawac w adminie zdjecia produktów
skopiowalem wiec nastepny katalog
CATALOG - i na nowym sklepie pojawilo się tło ze starego sklepu oraz zmiany polegajace na wycięciu ikonek języków PL i GB (to juz zmiana mojego autorstwa)

boje sie tylko tego ze jesli skopiuje jakis plik w ktorym zapisany jest dostęp (login/haslo) do starej bazy to zablokuje sobie baze w nowym sklepie - oczywiscie zrobilem kopie plików znowego serwera wiec w razie czego moge cofnac zmianę
secutronic
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 10:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wsparcie komercyjne Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości