Problem z Warning: session_start() [function.session-start]

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Problem z Warning: session_start() [function.session-start]

Postprzez misirian » 12 mar 2014, o 14:43

Witajcie,
Mam znany problem z Warning: session_start() [function.session-start] i kilkoma rzeczami w ramach tego komunikatu:


Warning: session_start() [function.session-start]: The session id is too long or contains illegal characters, valid characters are a-z, A-Z, 0-9 and '-,' in /system/library/session.php on line11

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /index.php:119) in /system/library/session.php on line 11

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:119) in /system/library/session.php on line 11

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:119) in /system/library/currency.php on line 45



Katalog /tmp jest i ma odpowiednie prawa i nie ma tam za wiele plikow, system chodzi na home.pl

Probowalem ze zmiana pliku sessions.php i funkcji session_start(); dopisujac session_save_path("/tmp");

Co moze byc problemem?
Prosze o pomoc,
Borys
misirian
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:16

Re: Problem z Warning: session_start() [function.session-sta

Postprzez misirian » 12 mar 2014, o 16:05

Ok, poradzilem sobie z problemem wpisujac:
ob_start();
przed
session_start();
co oznacza ze dane przechowywane sa w wewnetrznym buforze i nie sa wysylane do skryptu.

Mam jednak inny problem i dosc nietypowy - nie moge odpalic wogole frontu czyli szablonu - caly czas laduje mi sie tylko domyslny szablon opencarta mimo ze wczesniej chodzil zainstalowany szablon.

Co to oznacza? Zglupialem..
misirian
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:16

Re: Problem z Warning: session_start() [function.session-sta

Postprzez misirian » 12 mar 2014, o 16:29

Dobra okazalo sie ze jakims cudem szablon zostal przezucony do defaultowego wygladu ale nie mam zielonego pojecia dlaczego. Dziala - przepraszam za zamieszanie, moze tylko komus sie przyda kwesita z zapisywaniem sesji ;)
misirian
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:16


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron