problem z Warning: mysql_query(): Unable to save result set

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

problem z Warning: mysql_query(): Unable to save result set

Postprzez mfwcloud » 4 lip 2014, o 11:53

witam wszystkich :)

mam maly problemik, mianowicie
wszystko szło pięknie, produkty itd aż wpadłem na pomysł zainstalowania Generates SEO keywords dostepnego tutaj http://www.opencart.com/index.php?route ... =28&page=2

po czym, wszystko szło również dobrze, czyli generowało seo, natomiast kiedy przeszedłem do edycji kategorii lub prodkutów pokawia się problem
Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/mobleufx/public_html/system/database/mysql.php on line 21Notice: Error: Subquery returns more than 1 row
Error No: 1242
SELECT DISTINCT *, (SELECT keyword FROM url_alias WHERE query = 'product_id=59') AS keyword FROM product p LEFT JOIN product_description pd ON (p.product_id = pd.product_id) WHERE p.product_id = '59' AND pd.language_id = '1' in /home/mobleufx/public_html/system/database/mysql.php on line 49

tyczy się to każdego produktu jak i kategorii którą próbuje edytować ;/

szukałem w necie problemu, i jest tego sporo, rozwiązań również ale jakoś chaotycznie są one podane co powoduje że nie mogę rozwiązać tego problemiku.

napisane jest że muszę coś zmienić w SQL ale nie wiem za bardzo jak.
jak już każdy się domyśla geniuszem w tym nie jestem, dlatego proszę o pomoc.

wedlug pomocy z innych źródeł, musze pozamieniać pewne rzeczy w kodzie

jestem pewien że ktoś zna odpowiedz i dziękuje z góry za nią :)

open cart 1.5.4
mfwcloud
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 cze 2014, o 21:30

Re: problem z Warning: mysql_query(): Unable to save result

Postprzez adikon.oc » 4 lip 2014, o 14:31

Witaj

Zapewne w sklepie używasz paru języków (System -> Lokalizacja -> Języki) a ten dodatek, który pobrałeś nie radzi sobie z tym dobrze.
Więc albo usuniesz zbędne języki ze sklepu (wtedy wystarczy ponownie przegenerować SEO) albo będzie trzeba przerobić ten moduł.

P.S. A aktualnie aby móc ponownie edytować cokolwiek z admina to poprzez phpmyadmina na bazie sklepu wykonaj taką kwerendę: truncate table PREFIX_DO_TABELI_url_alias

pozdrawiam
Adrian
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: problem z Warning: mysql_query(): Unable to save result

Postprzez mfwcloud » 4 lip 2014, o 21:35

dziekuje za odpowiedz :)

przyznam się, że poszedlem na łatwiznę, dzień wcześniej zrobiłem back up i na moje szczęście dziś przywróciłem sklep do wersji wcześniejeszej, przed zainstalowaniem modułu.

sklep więc funkcjonuje dobrze, tak jak przed, z tym że tego modułu nie mam, choć pewnie jakiś będe chcial zainstalować :)

postaram się znależć jakis z większym wysiłkiem, taki który nie pokrzaczy mi całego sklepu ponownie,
może jakiś polecany ?


z tego co widziałem na komentarzach, bardzo wiele osób mialo ten samo problem z tym modułem co ja go zainstalowałem

tak,uzywam norweskiego jako domyślnego i angielskiego


jak wspomniałem, nie jestem geniuszem w tych kwestiach(chociaż kompletnie świerzy też nie ;p )
więc na moje nieszczęście nie wiem jak mam zrobić to o czym mówisz (to jest wiem gdzie jest phpadmin ale co dalej to tak już mniej)

w każdym razie będe za każdym razem robił kopie sklepu aby coś takiego się już nie powtórzyło, choć fajnie by było wiedzieć jak to rozwiązać :)

no cóż , wielkie jeszcze raz dziękuje serdecznie

dużo genialnych pomysłów życzę ;)
mfwcloud
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 cze 2014, o 21:30


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron