problem z cenami produkt?w

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

problem z cenami produktów

Postprzez ivul » 20 lip 2012, o 16:23

Mam problem z eksportowaniem cen produktów do OC z Subiekta. Wszystkie ceny mam podane w postaci cena za litr, a jak wiadomo opakowania mają różne pojemności. Czy macie jakiś pomysł jak wyeksportować ceny przemnożone przez pojemność opakowania. Nie interesuje mnie dodawanie atrybutów, opcje ponieważ w magazynie jest za dużo produktów. Pojemności są oznaczone w nazwie produktu oraz przez Pole własne w bazie Subiekta.

Rozwiązanie jakie było by najwygodniejsze to aby sklep sprawdzał opis produktu i z niego wyciagał pojemnośc opakowania (np. Coca-Cola (2l) zawsze 4 ostanie znaki oznaczają pojemnosć) i przez tą wartość mnożył ceny. Czy jest to możliwe?
ivul
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lip 2012, o 14:46

Re: problem z cenami produktów

Postprzez adikon.oc » 20 lip 2012, o 17:27

witam

rozwiązanie - wystarczy proste wyrazenie regularne z elementem mnożenia ceny
tylko zapewne kod odpowiedzialny za integracje subiekta z OC jest zakodowany i tu pojawia się mały problem, że raczej nie uda ci się tej zmiany wprowadzić (chyba że jesteś autorem tego skryptu)
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości