Pro?ba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Miejsce dla ogólnych, luźnych dyskusji odnośnie systemu Opencart.

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez jang1200 » 9 lut 2014, o 16:58

staniapl napisał(a):no akurat status_id nie jest inkrementowany


W załącznikach zrzuty z tabel 'order_status' z bazy, dla wersji 1.4.x i dla wersji 1.5.x
Ja przy nich nic nie zmieniałem :)

Tak zresztą wyglądają tabele w instalatorze :
1.4.x
Kod: Zaznacz cały
--
-- Table structure for table `oc_order_status`
--

CREATE TABLE `oc_order_status` (
  `order_status_id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `language_id` int(11) NOT NULL,
  `name` varchar(32) COLLATE utf8_polish_ci NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`order_status_id`,`language_id`)
) ENGINE=MyISAM  DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_bin AUTO_INCREMENT=14 ;


a tak dla 1.5.x :
Kod: Zaznacz cały
--
-- Table structure for table `oc_order_status`
--

DROP TABLE IF EXISTS `oc_order_status`;
CREATE TABLE `oc_order_status` (
  `order_status_id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `language_id` int(11) NOT NULL,
  `name` varchar(32) NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`order_status_id`,`language_id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_general_ci;


Hmmm, chyba jednak mam rację , są 'AUTO_INCREMENT' ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez staniapl » 9 lut 2014, o 17:16

Tak zgadza się, ja myślałem, że mówisz o tabeli 'order' :)

Kod: Zaznacz cały
$query = $this->db->query("SELECT SUM(total) AS total FROM `" . DB_PREFIX . "order` WHERE order_status_id > '0'");
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez jang1200 » 11 lut 2014, o 21:19

Faktycznie zapytanie które zapodałem było z lekka mylące ;)
Myślami oczywiście byłem przy tabeli 'order_status' skąd id statusów i ich nazwy są pobierane :)
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez adikon.oc » 12 lut 2014, o 09:06

jang1200 napisał(a):Faktycznie zapytanie które zapodałem było z lekka mylące ;)
Myślami oczywiście byłem przy tabeli 'order_status' skąd id statusów i ich nazwy są pobierane :)

podczas gdy klient przechodzi checkout ale nie dokończy zamówienia tylko w pewnym momencie zrezygnuje to zamówienie jest dodawane do bazy z order_status_id = 0, więc to zapytanie
Kod: Zaznacz cały
$query = $this->db->query("SELECT SUM(total) AS total FROM `" . DB_PREFIX . "order` WHERE order_status_id > '0'");
jest poprawne i zlicza tylko zamówienia, które są widoczne w panelu admina bo jak wiadomo gdy order_ststus_id = 0 to zamówienie nie jest widoczne w panelu.
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez nojeks » 25 lut 2014, o 13:01

Witam po przerwie.
Mam kolejne pytanie, które spędza mi sen z powiek a drogą dedukcji i analizy kodu to znów kilka dni mi zajmie a czas goni.
Panowie i Pani być może też, po 1 co się dzieje po naciśnięciu przycisku AddCard, żądanie jest wysłane za pomocą ajax-a chyba(nie ważne) do skryptu i obliczana jest cena na podstawie opcji tak?
Po 2 Czy mogę jakoś w js podmienić wartość zmiennej w php, tzn. mam cenę (podstawową) w zmiennej $price jak zmieniam wymiary towaru wysokość i szerokość to pobieram dynamicznie w tle cenę (np. w=100, s=20 to cena=50) oczywiście wyświetlić ją mogę w oknie przeglądarki ale jak to zrobić żeby do koszyka poszła ta odpowiednia cena + opcje, które w dodatku mają być w (%).

Za małe i duże podpowiedzi virtualne piwko :):P
nojeks
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 22:50
Lokalizacja: ??dzkie, ?wieciech?w

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez staniapl » 25 lut 2014, o 21:59

Witaj,

po 1 co się dzieje po naciśnięciu przycisku AddCard, żądanie jest wysłane za pomocą ajax-a chyba(nie ważne) do skryptu i obliczana jest cena na podstawie opcji tak?

cena obliczana jest na stronie produktu i leci do ajaxem do koszyka (cart

Po 2 Czy mogę jakoś w js podmienić wartość zmiennej w php

oczywiście można tylko to trochę bez sensu w kontekscie tego co chcesz osiągnąć.

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem?
W standardzie masz możliwość do opcji produktu dodać '+' lub '-' do ceny podstawowej jeżeli mają to być wartości procentowe to w kontrolerze produktu zmień sumę na iloczyn np

cena podtawowa * (wybrana szerokość np. dopłata 50%) 1,50 * (wybrana wysokość np dopłata 10%) 1,1 = CENA WYJŚCIOWA KTÓRA LĄDUJE W KOSZYKU.

Lub jeśli chcesz tutaj robiłem coś podobnego (chyba?) co chcesz osiągnąć tylko, że w js

http://parkietplona.pl/ -->> kalkulator cen
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Proźba o pomoc przy modyfikacji karty produktu

Postprzez nojeks » 26 lut 2014, o 12:03

Witam.
Dzięki za odpowiedź.
Jeśli chodzi o obliczenia to wygląda to tak, klient wpisuję wartość w mm lub cm z dokładnością do mm. W tabeli mam wyceny co 10 cm zaczynając od np.: 25 cm (minimum) do 220 cm max. Jak Klient wpisze szer 25,2 cm i wysokość 40,5 cm to szukam w bazie szer. z przedziału >=25 i < 30 i wysokości >=40 i < 50 dostaję w wyniku tylko jedną wartość np. 112 zł i to jest cena bazowa, teraz inne opcje np.: kolor, materiał to procent ceny bazowej.
Twoje rozwiązanie z parkietem jest bardzo zbliżone tyle, że parkiet ma taki rozmiar x na y i jest ich kilka i koniec u mnie Klient podaje rozmiar w dość dużym zakresie, wpisywanie tego do selecta mija się z celem (chyba, że dynamicznie ajaxem) tyle, że chcę unikać selektów bo jak pisałem klient może podać dowolny rozmiar a wpisywanie po 1 mm jest bez sensu. Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Mówiąc o procentach i ich zmianie to nie ma gdzieś takiej opcji po stronie admina? Pytam bo może nie potrzebnie w kod chce ingerować.

A i jeszcze jedno, teraz mam coś takiego zrobione, że jak klient wpisze wysokość (walidacja w czasie gdy opuszcza input-a) i szerokość i walidacja jest ok, wyświetla mu się cena bazowa (normalnie cena bazowa jest 1 lub zero, tak, żeby wiedział) i teraz jak tą zmienną (cenę bazową) podczas dodawania wysłać i podmienić by funkcja add() policzyła resztę bez zmian.
Mogę oczywiście zmienić add() tak, by po stronie serwera pobrała dane z tabeli zamiast js tyle, że klient nie będzie widział ceny przed dodanie do koszyka.
nojeks
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 22:50
Lokalizacja: ??dzkie, ?wieciech?w

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje ogólne o Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron