Zresetowanie ID zam?wie? oraz numer?w FVAT

Tutaj można opisywać i umieszczać porady jak krok po kroku dokonać zmian i poprawek w systemie; np. jak możemy zmodyfikować dany skrypt, zmienić logo sklepu, jak dodać link w stopce, jak przenieść moduł, itd.

Zresetowanie ID zamówień oraz numerów FVAT

Postprzez PiterEL » 19 lut 2013, o 15:25

Witam
Tworzę małymi krokami sklep i testuje sobie składając testowe zamówienia. Chciałem zapytać gdzie i jak ( domyslam się ze gdzieś w bazie SQL) zresetować wykorzystane numery ID zamówień oraz numery wygenerowanych faktur VAT. Chciałbym aby docelowo zaczło wszystko lecieć od początku. Bede wdzieczny za szybką pomoc.
PiterEL
 
Posty: 151
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 23:21

Re: Zresetowanie ID zamówień oraz numerów FVAT

Postprzez PiterEL » 21 lut 2013, o 09:06

Nie wie nikt jak to zrobić...
PiterEL
 
Posty: 151
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 23:21

Re: Zresetowanie ID zamówień oraz numerów FVAT

Postprzez comprado.biuro » 5 mar 2013, o 22:53

Z tego, co widzę, to w bazie danych Opencart trzyma numery zamówień i faktur w tabeli order, czy oc_order, jeśli takiego przedrostka tabeli używasz. Kolumna order_id zlicza po kolei zamówienia, a invoice_no ustala numer faktury. Ja zalecam najpierw przejść do panelu administracyjnego i tam pozbyć się wszystkich zamówień i faktur. Tak jest najbezpieczniej. Dla wielbicieli SQLa:
Kod: Zaznacz cały
TRUNCATE TABLE `order`;
TRUNCATE TABLE `order_history`;
TRUNCATE TABLE `order_option`;
TRUNCATE TABLE `order_product`;
TRUNCATE TABLE `order_total`;

W ten sposób wyczyścimy dane z tabel zamówień. W nazwach tabel musisz tylko użyć prefixu jakiego używasz u siebie, najczęściej jest to oc_, więc powyższe zamień na oc_order_history, oc_order, itd.
Później znowu jako komenda SQL wpisz:
Kod: Zaznacz cały
ALTER TABLE order AUTO_INCREMENT = 0;

żeby wyzerować numerację zamówień.

Wszystko powinno teraz pięknie startować od zera.
comprado.biuro
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 gru 2012, o 11:36

Re: Zresetowanie ID zamówień oraz numerów FVAT

Postprzez PiterEL » 6 mar 2013, o 13:08

Ok sposób działa :) Super :)

Zamowienia usunalem z zaplecza sklepu a potem tylko dałem polecenie zerowania zamowien.
PiterEL
 
Posty: 151
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 23:21


Powrót do Poprawki i zmiany w Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron